Fundasul Iulian Filipescu a marcat golul prin care FC Zürich s-a calificat in semifinalele Cupei Elvetiei, dupa ce a invins, duminica, in deplasare, cu 4-3 (1-1, 1-1), dupa loviturile de departajare, pe FC Aarau, In sferturile de finala ale competitiei.
Laurentiu Reghecampf a marcat golul victoriei pentru Alemannia Aachen in partida disputata, duminica, pe teren propriu, impotriva celor de la Unterhaching, 1-0, in a runda a 20-a a ligii secunde germane. Reghecampf, care a fost integralist, a inscris in minutul 58, din penalty.
Mijlocasul lui Bursaspor, Cornel Frasineanu, a inscris un gol in meciul din deplasare cu Mersin, scor 1-1 (0-0), disputat duminica, in etapa a 20-a a ligii secunde din Turcia. Frasineanu, integralist, a marcat in minutul 55, din penalty.
Filipescu ajunge in semifinale
<p>Fundasul Iulian Filipescu a marcat golul prin care FC Zürich s-a calificat in semifinalele Cupei Elvetiei. Reghecampf si Frasineanu au marcat si ei pentru echipele lor de club.</p>
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bihon.ro îți prezintă evenimentele care vor avea loc în Oradea în perioada 10-12 iulie.
România
Conform normelor metodologice adoptate joi de Guvern, neplata amenzilor rutiere în termen de 90 de zile poate duce la suspendarea permisului de conducere.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Chirurgul orădean Paul Andrei Țenț a fost trimis în arest la domiciliu pentru 30 de zile, acuzat că l-a amenințat și lovit pe un jandarm, în Cluj-Napoca.
Educație
A fost publicată lista unităţilor de învăţământ preuniversitar declarate câştigătoare în cadrul Concursului Național „Şcoală europeană” în anul 2026, inițiat de Ministerul Educației și Cercetării. Printre cele 85 de instituții școlare se numără și 5 din Bihor.
Economic
Începând cu luna august 2026, condițiile de pensionare pentru femei se modifică din nou, ca parte a calendarului de reformă prevăzut de noua lege a pensiilor.
Citiți principiile noastre de moderare aici!