“Dacă ai rezultate eşti cel mai mare antrenor şi pentru jucători şi pentru conducători. Cea mai mare presiune e pe umerii mei şi ai lui Cristi Borcea, cel care a insistat foarte mult ca eu să vin la Dinamo. Sper să nu-l dezamăgesc pe el, nici pe acţionari, nici pe suporteri”, a spus Rednic, dupa antrenament.
“Important pentru mine este faptul că sunt mulţumit de lot. Jocul echipei îmi dă speranţe că îmi pot realiza obiectivele pe care mi le-am propus.”
Rednic le recomandă acţionarilor FC Dinamo să fie mai realişti atunci când fac declaraţii referitoarea la calificarea în grupele Ligii Campionilor. “Ar trebui să fie mai realişti. Dar ştiţi foarte bine cum sunt Cristi Borcea şi Vasile Turcu. Sunt oameni care investesc bani şi îşi doresc performanţă şi nu pot să îi judec pentru declaraţiile lor”, a mai spus Rednic.
Întrebat ce părere are despre declaraţia lui Cristi Borcea, care a afirmat că se lasă de fotbal dacă Dinamo nu va intra în grupele Ligii Campionilor, Mircea Rednic a răspuns, în glumă: “Dar ce, a jucat el vreodată fotbal?”.
Jocul echipei îmi dă speranţe
Reactualizat la:
Mircea Rednic a condus marti antrenamentul de dimineaţă al lui Dinamo, la care au participat 22 de jucători, lipsind Glen Moss, George Blay şi Ionel Ganea. Cei trei fotbalişti au efectuat vizita medicală la Institutul Naţional de Medicină Sportivă din cadrul Complexului "Lia Manoliu".
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
România
Angajații muncesc mai mult în 2026, câștigă la fel și vor să plece, în condițiile în care unul din trei se declară pregătit să schimbe jobul în următoarele șase luni, potrivit unui studiu de profil realizat de o agenție de cercetare de piață.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 29 aprilie.
România
Portul Constanța este principală poartă de intrare a energiei în România, în special petrol și produse derivate.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Sala mare de ședințe a Primăriei Oradea a găzduit, în 28 aprilie, dezbaterea publică privind proiectul regulamentului privind amplasarea păcănelelor pe raza municipiului.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
O creangă uriașă s-a prăbușit peste două mașini în Parcul Libertății din Oradea, fără victime, la scurt timp după modernizarea zonei.
Citiți principiile noastre de moderare aici!