BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Sport - pagina specială
N-am tinut niciodata cu Steaua

N-am tinut niciodata cu Steaua

la 7 February 2006 06:14 Reactualizat la: 11 February 2011 12:31
7 February 2006 06:14 Reactualizat la: 11 February 2011 12:31
Fotbalistul Adrian Ropotan le-a sucit mintile celor de la Dinamo in stagiul din Cipru. Antrenorii si coechipierii l-au laudat si-l prezinta ca pe o viitoare stea. Afland despre ispravile lui Ropotan, antrenorul nationalei de tineret, Florin Marin, l-a anuntat pe jucator ca-l va convoca la lot pentru viitoarele preliminarii.
Scris de IM:ONLINE_SPORT.RO - Fotbalistul Adrian Ropotan le-a sucit mintile celor de la Dinamo in stagiul din Cipru. Antrenorii si coechipierii l-au laudat si-l prezinta ca pe o viitoare stea. Afland despre ispravile lui Ropotan, antrenorul nationalei de tineret, Florin Marin, l-a anuntat pe jucator ca-l va convoca la lot pentru viitoarele preliminarii.

Trimite articolul

X

La randul ei, conducerea gruparii ros-albe s-a batut cu pumnul in piept ca jucatorul e produsul Centrului de Copii si Juniori. Adevarul este altul: fotbalistul a ajuns acum un an si jumatate in curtea cainilor , provenind de la un club privat: Sporting Pitesti.

La fotbal, din intamplare

Pustiul a ajuns fara sa vrea la fotbal. Fratele meu, Victor, care este cu doi ani mai mare ca mine, a sustinut o proba de joc la un club din Galati. M-am dus si eu cu el, ca sa nu fie singur. Asa am ramas eu la fotbal. Prima legitimare la un club am avut-o la varsta de opt ani , spune tanarul de 19 ani.
Adrian n-a imbratisat sportul predat de mama sa, profesoara de atletism: Nu mi-a placut sa alerg degeaba, fara sa am o tinta precisa .

Tata venea baut acasa

Parintii lui Adrian s-au despartit pe cand el avea doar cativa ani. Am suferit mult. Ma durea sufletul cand tata venea baut acasa si se certa cu mama. Ma durea si cand vedeam ca alti copii au si mama, si tata. Pentru mine, mama a jucat un rol dublu. Tin legatura cu tata, care a fost capitan de vas. A fost si sechestrat pe mare , povesteste proaspata speranta a ros-albilor .

Jucatorul este nascut pe 8 mai 1986, la o zi dupa ce Steaua reusise sa-si aseze in vitrina Cupa Campionilor Europeni. N-am tinut niciodata cu Steaua. Fiind din Galati, eram un fan al echipei Otelul , zice Ropo .

Fizic de invidiat

Tehnicienii l-au remarcat pe Ropotan pentru fizicul sau, care-l recomanda pentru marea performanta. Acum un an, intr-un stagiu cu Dinamo, am iesit mai bine la testele fizice decat Alexandru Pacurar si Ionut Badea. La Pitesti am fost inaintea lui Nicolae Dica (n.r. – actualul jucator al Stelei) .


Fratila, Parcalab si Nunweiller – out

Ropotan a fost descoperit de Ion Moldovan, fost antrenor la Dinamo si la nationala de tineret. Cel care l-a adus pe Ropo la Dinamo a fost insa Constantin Fratila, fosta glorie a cainilor rosii si reputat antrenor de copii si juniori. Recent, Ioan Becali, al carui jucator favorit a devenit intre timp Ropotan, i-a facut vant de la Dinamo lui Fratila, care ocupa functia de consilier. Din august 2005, presedintele nu le-a mai platit salariile lui Fratila, Ion Parcalab si Ion Nunweiller, tustrei consilieri.

In conditiile in care Centrul de Copii si Juniori de la Dinamo n-a produs nimic in ultimul timp, activitatea celor trei cautatori de talente era pretioasa. Fratila, Parcalab si Nunweiller aveau salarii de cate cinci milioane de lei vechi! Becali s-a debarasat de cei trei, care se pot lauda cu multe rezultate la nivel de copii si juniori.

Astfel, Fratila l-a descoperit pe Mitea, iar Parcalab – pe Danciulescu. Victimele evita sa comenteze atitudinea batjocoritoare a conducerii. Becali a incercat sa le inchida gura, luandu-i in deplasari cu echipa in Cipru, respectiv Franta.


Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    O povară în minus pentru bolnavi: statul ar putea acoperi costul scutecelor pentru adulți
    Un proiect de lege semnat de zeci de parlamentari propune o schimbare semnificativă în sistemul de sănătate: decontarea, în mare parte, a scutecelor pentru adulți.

    Economic

    Noi măsuri pe piața muncii: bani de la stat pentru firmele care angajează persoane din categorii defavorizate
    Autoritățile române continuă politica de susținere a integrării pe piața muncii a persoanelor aflate în situații dificile, printr-un sistem de subvenții acordate angajatorilor care încadrează șomeri sau persoane din categorii considerate vulnerabile.

    Economic

    Contractele de închiriere, în atenția ANAF: reguli, termene și excepții
    Persoanele fizice care obțin venituri din închirierea bunurilor personale au obligația de a înregistra contractele de locațiune la ANAF. Deși această procedură este adesea percepută ca o formalitate birocratică, ea are implicații juridice și practice importante atât pentru autorități, cât și pentru contribuabili.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Rețeaua de canalizare pentru 27 de străzi din Valea lui Mihai a fost recepționată
    O investiție majoră în infrastructura de utilități a fost finalizată în orașul Valea lui Mihai, unde rețeaua de canalizare a fost extinsă pe 27 de străzi.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dat în urmărire după ce a încălcat reguli rutiere și ordine de protecție față de propria familie
    Un bărbat de 45 de ani din Beiuș a ajuns pe lista infractorilor dați în urmărire națională, deoarece se sustrage executării unei pedepse de doi ani de închisoare, aplicată de Curtea de Apel Oradea pentru o infracțiune rutieră și pentru nerespectarea ordinelor de protecție.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dispensarul din Măgești, complet modernizat: condiții noi pentru peste 2.500 de pacienți
    Lucrările de reabilitare a dispensarului medical uman din comuna Măgești au fost finalizate, clădirea urmând să ofere condiții moderne pentru desfășurarea actului medical destinat locuitorilor din comună și din localitățile învecinate.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X