BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Incendiu la Palatul Parlamentului. Un bărbat a aruncat cu benzină în interiorul unui magazin din Parlament

Incendiu la Palatul Parlamentului. Un bărbat a aruncat cu benzină în interiorul unui magazin din Parlament

la 17 September 2024 14:59 Reactualizat la: 17 September 2024 15:10
3 Comentarii

Incendiu la Palatul Parlamentului. Un bărbat a aruncat cu benzină în interiorul unui magazin din Parlament

17 September 2024 14:59 Reactualizat la: 17 September 2024 15:10
Un incendiu a avut loc marţi, în zona de acces pentru vizitatori, nivel S2, la Palatul Parlamentului, potrivit Agerpres.
Un incendiu a avut loc marţi, în zona de acces pentru vizitatori, nivel S2, la Palatul Parlamentului, potrivit Agerpres.

Trimite articolul

X

Incendiu a fost provocat de un bărbat, care în cele din urmă a reușit să fugă, conform digi24.ro.

https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2024/09/6574288AnTMn1muIcp1ttrly19sewhffeQbDhhwap4QWZ6HwAZBJOyX39TzaaK3Ys44TXf0YjfroBj2lAM13ofBMRns.mp4

Potrivit Camerei Deputaţilor, pompierii se aflau în clădire şi s-a intervenit imediat, astfel că, în acest moment, focarul a fost stins.

Instituţiile abilitate se vor pronunţa cu privire la cauza incendiului, precizează sursa citată.

IGSU arată că incendiul a avut loc într-o încăpere pentru vizitatori, pe o suprafaţă de 30 mp.

Nu au fost persoane rănite, potrivit Agerpres.

Trei sute de persoane au fost evacuate, menţionează IGSU.

Trimite articolul

X
Taguri:
incendiu ,
Palatul Parlamentului ,
vizitatori
3 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. garcea says:
    September 17, 2024 at 4:33 pm

    Daca nu a avut o bomba atomica,degeaba !

    Reply
  2. flegma says:
    September 17, 2024 at 8:32 pm

    Sa i se faca statuie! Erou national!

    Reply
  3. cacamaca says:
    September 18, 2024 at 10:05 am

    Avem si noi in sfarsit un “atentat terorist” …dublati numarul si salarul spp-istilor de la Parlament, nu cumva sa pateasca ceva alesii nostri 🙂

    Reply
  4. powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    CSM Oradea a câștigat primul meci cu Rapid. Campionii mai au nevoie de o victorie pentru calificarea în finala Superligii de polo
    Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu” a găzduit sâmbătă seară primul meci al seriei dintre CSM Oradea și Rapid București, contând pentru semifinalele turneului play off al Superligii Naționale de polo.

    BIHON Sport local

    Prea multe greșeli! Crișul Sântandrei a încasat patru goluri pe teren propriu
    Crișul Sântandrei a suferit a doua înfrângere consecutivă în play-out-ul din Liga 3, Seria 8, în fața echipei Academiei de fotbal Viitorul Cluj, clasată pe locul 3 în 2025 top-ul academiilor autohtone întocmit anual de FRF.

    BIHON Sport local

    Lotus Băile Felix și-a continuat seria rezultatelor pozitive în play-out
    Echipa bihoreană rămâne neînvinsă și după runda a patra din play-out în care a remizat sâmbătă, scor 0-0, pe terenul echipei CSM Sighetu Marmației.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    România

    Ilie Bolojan: Violarea, din nou, a spațiului aerian românesc de către Rusia, un act iresponsabil
    Premierul Ilie Bolojan a declarat, sâmbătă, că violarea, din nou, a spațiului aerian românesc de către Rusia este „un act iresponsabil” și o încălcare gravă a dreptului internațional și a cerul Rusiei să înceteze imediat astfel de acțiuni. 2

    România

    Ambulanță SMURD lovită de tren, în timp ce transporta un pacient. Patru persoane au ajuns la spital
    O ambulanță SMURD aflată în misiune, cu un pacient la bord, a fost lovită de un tren, în această seară, la o trecere de cale ferată din Urseni, patru persoane ajungând la spital în urma impactului. 1

    România

    O dronă ruseasca a căzut în curtea unei case din Galați. Aceasta avea încărcătură explozibilă
    Forțele ruse au reluat, în noaptea de vineri spre sâmbătă, atacurile cu drone asupra unor obiective din Ucraina, în proximitatea frontierei fluviale cu România, două aeronave Eurofighter Typhoon ale Forțelor Aeriene Britanice au fost ridicate în aer, cu autorizare de angajare a dronelor, iar în zona Bariera Traian din municipiul Galați au fost semnalate fragmente de dronă căzute, care au afectat o anexă de gospodărie, precum și un stâlp de electricitate, fără a fi înregistrate victime, informează Ministerul Apărării Naționale (MApN).
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X