BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
A fost identificat piromanul care a dat foc la 3 mașini parcate pe Aluminei. Este un tânăr din Oradea

A fost identificat piromanul care a dat foc la 3 mașini parcate pe Aluminei. Este un tânăr din Oradea

De Marius Sasu
la 20 October 2021 10:03 Reactualizat la: 20 October 2021 13:11
4 Comentarii

A fost identificat piromanul care a dat foc la 3 mașini parcate pe Aluminei. Este un tânăr din Oradea

FOTO: Raluca Alexia
20 October 2021 10:03 Reactualizat la: 20 October 2021 13:11
Tânărul de 28 de ani din Oradea, care a incendiat un VW Golf, în parcarea complexului Edina de pe strada Aluminei a fost identificat.
Scris de Marius Sasu - Tânărul de 28 de ani din Oradea, care a incendiat un VW Golf, în parcarea complexului Edina de pe strada Aluminei a fost identificat.

Trimite articolul

X

UPDATE! Cine este piromanul din Oradea.

Potrivit BihorJust, tânărul de 28 de ani din Oradea care a distrus un VW Golf V după ce a aruncat cu lichid inflamabil, flăcările afectând alte două autoturisme se numește Samuil Andrei Rogojan.

Față de acesta s-a luat măsura controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.


Știrea inițială: Flăcările incendiului s-au extins și la celălalte două mașini care încadrau autoturismul incendiat, un BMW și un alt VW Golf, ambele fiind afectate pe partea dinspre mașina distrusă de flăcări.

Oamenii legii l-au identificat luni pe piroman, ca fiind un tânăr de 28 de ani din Oradea, fiind suspectat de oamenii legii de comiterea infracțiunii de distrugere prin incendiere. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Bihor.

Incendiu în Oradea: Un Volkswagen Golf V a ars ca o torță. Focul a fost pus intenționat!

A aruncat cu lichid imflamabil

Polițiștii în suspectează pe acesta că în noaptea de duminică spre luni, în jurul orei, în jurul orei 23:45, ar fi aruncat un lichid inflamabil în interiorul unui autoturism parcat pe strada Aluminei din Oradea, pe al cărui proprietar îl cunoștea, provocând astfel un incendiu, în urma căruia autoturismul respectiv a fost distrus în totalitate, iar alte două autoturisme, parcate lângă acesta, au fost avariate.

Incendiu în Oradea: Un Volkswagen Golf V a ars ca o torță. Focul a fost pus intenționat!

 

Control judiciar

Marți, 19 octombrie, individul în cauză a fost prezentat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Oradea, iar procurorul s-a adresat Judecătoriei Oradea, cu propunere de arestare preventivă sub aspectul comiterii infracțiunii de distrugere prin incendiere. Judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Oradea a dispus față de bărbatul de 28 de ani măsura preventivă a controlului judiciar pentru 60 de zile.

„Polițiștii Biroului de Combatere a Infracțiunilor contra Persoanei din cadrul Poliției Municipiului Oradea continuă cercetările sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Oradea, pentru documentarea întregii eventuale activități infracționale a celui în cauză”, transmite comisarul-șef IPJ Bihor, Alina Fărcuța.

Trimite articolul

X
Taguri:
complex edina ,
golf incendiat oradea ,
incendiu oradea ,
masini incendiate alumienei ,
oradean identificat
4 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Asd says:
    October 20, 2021 at 1:03 pm

    Ce cacat de justitie ii asta? Control judiciar..

    Propun sa i se dea foc lui si familiei sale.

    Asta ar fi pedeapsa bine meritata. Trebuie sa ne intoarcem pe vremea lui Tepes.

    Reply
    • cretin mai poți fi says:
      October 20, 2021 at 1:31 pm

      Dar mai întâi dă-ți foc singur, ce legătura are familia (nevasta și copii eventuali cu fapta lui?)

      Reply
  2. Hora says:
    October 21, 2021 at 9:05 am

    Idiotul nemernic rogojan trebuie spanzurat sau sa i se taie mainile sa nu mai poata comite astfel de infractiuni.

    Reply
  3. Un înger păzitor says:
    October 26, 2021 at 11:50 pm

    Eu mai intii a_s da foc cretinului care la ținut neangajat un an( proprietar masina)deși este epileptic(rogojan)si celui care zicea ca este prieten și mînca bani după el( șoferul ) care la dus să ea solutia inflamabila. Și nu judecati care nu stiti despre ce e vorba.

    Reply
  4. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Weekend plin pentru pompierii bihoreni: Intervenții în lanț după furtuna care a lovit județul
    Pompierii militari bihoreni au intervenit pe parcursul după-amiezii de duminică, 21 iunie, și continuă să acționeze pentru înlăturarea efectelor produse de vântul puternic și ploile abundente, în mai multe localități din județ.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Intervenție de urgență lângă Piața Rogerius. O creangă masivă a unui copac s-a rupt în urma furtunii și punea în pericol trecătorii
    În contextul aversei care s-a produs duminică după-amiază, 21 iunie, în Oradea, autoritățile au fost sesizate cu privire la o creangă ruptă care prezenta pericol pentru trecători, pe o alee de pe strada Transilvaniei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Update! Incident șocant în Băile Felix! Două fetițe s-au electrocutat în incinta ștrandului Apollo
    Incidentul s-a petrecut în seara zilei de duminică, 21 iunie.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Vântul puternic a doborât copaci pe străzi din Oradea și pe un drum din județ. Unde au intervenit pompierii
    Mai multe echipaje ale ISU Bihor au fost mobilizate, duminică după-amiază, 21 iunie, după ce vântul puternic a doborât arbori pe carosabil în mai multe zone.

    Economic

    Retragere de urgență în rețeaua dm. Alerta vizează și magazinele din Oradea
    Un produs destinat hrănirii bebelușilor a fost retras urgent de la vânzare din magazinele DM, după ce au fost identificate riscuri care pot pune în pericol siguranța copiilor.

    România

    VIDEO
    Ilie Bolojan a fost reales președinte al PNL. Congresul i-a validat echipa și a cerut demisia lui Adrian Veștea din partid
    Congresul Extraordinar al PNL, desfășurat duminică, 21 iunie, la București, marchează un moment important pentru viitorul formațiunii, în condițiile în care liberalii își aleg noua conducere și încearcă să își redefinească direcția politică după ultimele luni marcate de tensiuni și schimbări la nivel guvernamental. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X