BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Acuză „propaganda mincinoasă a PSD”

Acuză „propaganda mincinoasă a PSD”

la 23 October 2014 20:50 Reactualizat la: 23 October 2014 20:52
23 October 2014 20:50 Reactualizat la: 23 October 2014 20:52
Co-preşedintele ACL Bihor, Gavrilă Ghilea (PDL), a acuzat joi „propaganda mincinoasă a PSD”, denunţând materialele distribuite în căsuţele poştale ale cetăţenilor, prin intermediul Poştei Române, prin care alegătorii sunt speriaţi cu Klaus Iohannis.
Scris de erdei - Co-preşedintele ACL Bihor, Gavrilă Ghilea (PDL), a acuzat joi „propaganda mincinoasă a PSD”, denunţând materialele distribuite în căsuţele poştale ale cetăţenilor, prin intermediul Poştei Române, prin care alegătorii sunt speriaţi cu Klaus Iohannis.

Trimite articolul

X

„Klaus Iohannis vrea să îţi taie pensia” – este titlul materialului denunţat de Ghilea, care a subliniat cu BEJ Brăila şi BEJ Dolj a interzis distribuirea acestor materiale, spre deosebire de BEJ Bihor, care a respins sesizarea ACL (PNL-PDL) Bihor. „BEJ Bihor trebuie să constate că afirmaţiile publice nu numai că au fost scoase din context, dar au fost lansate în spaţiul public în 2010 – după măsurile de austeritate ale Guvernului Boc – şi nu au nicio legătură cu campania electorală prezidenţială din 2014”, evidenţiază senatorul Ghilea, arătând că, dimpotrivă, la acea vreme Iohannis prefera scăderii pensiilor reducerea numărului de bugetari, creşterea unor impozite şi a TVA, măsuri corelate cu construcţia de autostrăzi.

Iliescu, Ponta şi Mang

Liderul ACL Bihor îşi argumentează spusele, citând dintr-un interviu dat de Iohannis pentru România Liberă, publicat pe 21 mai 2010. „PSD merge pe frecvenţa Radio Erevan”, crede senatorul, întrebând care ar fi fost reacţia PSD dacă ACL ar fi distribuit acum materiale cu „Ion Iliescu care îl compara pe Victor Ponta cu un «cârlan fără minte». Care ar fi fost reacţia PSD Bihor dacă ACL ar fi folosit motivele pentru care liderul judeţean al PSD Bihor a fost ministrul Educaţiei doar opt zile, în campania prezidenţială 2014?”, a întrebat Ghilea, făcând referire la scandalul plagiatului în care a fost implicat Mang. „Din aceste considerente, ACL somează public Poșta Română, în special Oficiul Teritorial Bihor, condus de soţia liderului PSD Oradea, să nu se mai lase folosită drept instrument de propagare a mesajelor mincinoase şi să înceteze imediat distribuirea pliantelor mincinoase ale PSD. De fapt, prin difuzarea acestor pliante mincinoase, Victor Ponta și PSD au dovedit că nu au niciun fel de respect față de pensionari, de care și-au bătut joc într-un mod absolut incalificabil. Prin minciuna că pensiile le vor fi tăiate de la anul, o dată cu alegerea lui Klaus Iohannis în funcția de președinte, Victor Ponta a generat o stare de neliniște în rândul celor și așa afectați de slaba guvernare a PSD”, susţine cu convingere co-liderul ACL Bihor.

Trimite articolul

X
Taguri:
acl bihor ,
gavrila ghilea ,
Klaus Iohannis
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Vitezomani pe DEx16, lângă Oradea: doi șoferi, prinși circulând cu 185 km/h și 208 km/h într-o singură zi
    Cei doi șoferi au fost depistați de polițiști în cursul zilei de joi, 16 aprilie.

    România

    Decizie crucială pentru Tarom până la final de aprilie: investitor strategic sau ieșire de pe piață
    Compania aeriană Tarom se află într-un moment decisiv, pe fondul dificultăților persistente de ordin financiar și al întârzierilor în implementarea planului de restructurare agreat cu Comisia Europeană.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Premierul Ilie Bolojan este așteptat să participe la manifestările festive organizate la Oradea pe 20 aprilie
    În data de 20 aprilie, Primăria Oradea organizează o serie de manifestări festive cu ocazia celebrării a 107 ani de la instaurarea administrației românești în Oradea.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Atenție, se lucrează! Circulația pe strada Evreilor Deportați se închide în această noapte. Vezi care este motivul
    Potrivit unui comunicat transmis de Primăria Oradea, circulația pe strada Evreilor Deportați va fi închisă mai multe ore în noaptea de 17/18 aprilie, mai precis între ora 21:30 și ora 5:00.

    România

    Apele Române răspund acuzațiilor de politizare a investițiilor hidrotehnice dintre Cluj și Bihor
    Administrația Națională „Apele Române” respinge acuzațiile privind influențe politice în prioritizarea lucrărilor de prevenire a inundațiilor.

    Cultură

    Radu Niţescu şi Anca Chimoiu, invitaţi la clubul de lectură Pragul Vaida
    Cei doi vin la Oradea lpentru a-și lansa volumele apărute în a doua jumătate a anului trecut la Casa de Editură Max Blecher.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X