BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Ajutor pentru familiile izolate: Campania Umanitară de Iarnă 2024 aduce alimente și speranță în Munții Apuseni

Ajutor pentru familiile izolate: Campania Umanitară de Iarnă 2024 aduce alimente și speranță în Munții Apuseni

De Maria Oprea
la 24 December 2024 08:06
1 Comentarii

Ajutor pentru familiile izolate: Campania Umanitară de Iarnă 2024 aduce alimente și speranță în Munții Apuseni

foto: captură de ecran
24 December 2024 08:06
Cea de-a 13-a ediție a Campaniei Umanitare de Iarnă, organizată de West Alpine Off Road, a adus bucurie familiilor izolate din zonele Damiș, Ponoară și alte patru localități din Munții Apuseni.
Scris de Maria Oprea - Cea de-a 13-a ediție a Campaniei Umanitare de Iarnă, organizată de West Alpine Off Road, a adus bucurie familiilor izolate din zonele Damiș, Ponoară și alte patru localități din Munții Apuseni.

Trimite articolul

X

Accesibile doar cu mașini de teren special echipate, traseele dificile nu au împiedicat echipa să ajungă la oameni greu încercați, dar plini de speranță.

Campania a fost posibilă datorită sprijinului sponsorului principal, Profi, care a oferit alimente esențiale familiilor aflate în nevoie. Florin Șchiopu, unul dintre membrii echipei, a jucat un rol-cheie în identificarea celor mai vulnerabili și în facilitarea colaborării cu Profi România.

Alături de Profi, au contribuit și alte companii: ENSYS, DAFERO, QUATTRO INTERSPED, DepozitHartie.ro, Evotrust Marina SRL, dar și numeroase persoane fizice care au donat cu generozitate.

Drumurile grele și condițiile dificile au fost răsplătite de emoția și bucuria din ochii celor vizitați. „Aceasta este adevărata magie a Crăciunului: să aduci lumină acolo unde pare să fie întuneric”, au transmis membrii echipei într-o postare pe facebook.

West Alpine Off Road le mulțumește tuturor celor care au făcut posibilă această campanie și demonstrează, pentru al 13-lea an consecutiv, că bunătatea poate ajunge chiar și în cele mai îndepărtate colțuri.

https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2024/12/5020028AQM4vzQXDfL8DK6LmVLqd40o9cAmvGKSoMkmfAZiIuPNFzgQ13FaEJ0VPkjwb5zVyL686gY942AONZMCkcvAXdP.mp4

Trimite articolul

X
Taguri:
ajutor ,
familii izolste ,
muntii apuseni ,
West Alpine Off Road
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Anonimul says:
    December 24, 2024 at 12:18 pm

    O campanie inaltatoare a unor oamenii bravi, aprigi, in prag de sarbatoare de iarna cu prilejul celebrarii Nasterii Domnului nostru Iisus Hristos. Domnul sa-i ocroteasca.
    Sarbatori Fericite tuturor.

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Alex, tânărul care a decedat în accidentul din Beiuș a fost condus pe ultimul drum de zeci de motocicliști
    Evenimentul s-a desfășurat în cursul zilei de miercuri, 17 iunie.

    FC Bihor

    Nici Albert Stahl nu mai continuă la FC Bihor Oradea. Va evolua în prima ligă!
    Unul dintre cei mai importanți jucători de la FC Bihor face pasul în Liga 1, anunță jurnalistul Emanuel Roșu. Albert Stahl va semna pe doi ani cu FK Csikszereda Miercurea Ciuc, iar în schimbul lui clubul orădean va primi în jur de 10-15.000 de euro.

    Bihon CSM Oradea

    Fostul căpitan al Stelei, Tudor Fulea, va juca la CSM Oradea
    Conform unor surse ale bihon.ro, internaționalul Tudor Fulea va fi noul jucător al vicecampioanei României la polo, CSM Oradea.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Percheziții în Bihor. Trei bărbați care au furat cazane de pălincă de aproape 200.000 de lei, din Sălaj, au fost reținuți
    Trei tineri cu vârste cuprinse între 26 și 31 de ani, din Bihor, au fost reținuți, miercuri, în urma unor percheziții efectuate la domiciliile acestora de către polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Sălaj, împreună cu colegii lor de la Secția 4 Poliție Rurală Marghita și jandarmii bihoreni. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Incident în Oradea. Un fulger a lovit un stâlp de electricitate din zona Pieței Decebal și a paralizat traficul tramvaielor
    În urma scurtei furtuni care s-a abătut peste Oradea, un fulger a lovit un stâlp de electricitate din apropierea Pieței Decebal. 1

    BIHON Sport local

    Bihoreanul Adrian Maxim luptă în Cetatea Sucevei pentru centura Colosseum Tournament
    Gala aniversară „Colosseum Tournament 50” este programată vineri 26 iunie în Cetatea de Scaun a Sucevei. Pe fight-cardul galei figurează și cunoscutul luptătorul bihorean Adrian Maxim.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X