BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Aleşii locali si-au primit certificatele, primarul Ilie Bolojan a lipsit

Aleşii locali si-au primit certificatele, primarul Ilie Bolojan a lipsit

la 16 June 2012 10:00
16 June 2012 10:00
Membrii noului Consiliu municipal şi-au primit vineri, ceritificatele doveditoare a alegerii lor în cadrul unei ceremonii scurte, cu absenţe notabile. Evenimentul s-a consumat în Sala Mare a Primăriei, plină de funcţionari, membri şi simpatizanţi ai partidelor politice, o prezenţă consistentă fiind cea liberală.
Scris de Cristina Ghilea - Membrii noului Consiliu municipal şi-au primit vineri, ceritificatele doveditoare a alegerii lor în cadrul unei ceremonii scurte, cu absenţe notabile. Evenimentul s-a consumat în Sala Mare a Primăriei, plină de funcţionari, membri şi simpatizanţi ai partidelor politice, o prezenţă consistentă fiind cea liberală.

Trimite articolul

X

Aleşii au luat loc în jurul mesei ovale, evident celor 18 USL-ilşti, nu le-au mai ajuns scaunele pe care le ocupau anii trecuţi. Din acest motiv, o parte din ei au fost nevoiţi să ocupe locurile în trecut ocupate de PDL respectiv UDMR, care au trei respectiv şase locuri în această legislatură.

La prezidiu s-au înşirat secretarul Consiliului Local, Ionel Vila, judecătorul Ovidiu Galea şi alţi membri ai Biroului Electoral de Circumscripţie Municipală nr. 1 Oradea. „Vreau să vă spun că aţi câştigat aceste alegeri cu respectarea legii şi cu corectitudine. În numele Biroului electoral vreau să felicit aleşii noştri şi să sper că, datorită lor, ne va fi mai bine”, a declarat judecătorul Galea.

El le-a înmânat aleşilor şi certificatele de consilier. Evenimentul nu a trecut fără o mică scăpare: numele consilierului Pasztor Sandor, deja de opt ani membru în CL a fost înscris greşit în certificat ca Pastor. La cererea sa, greşeala urmează să fie corectată.

Componenţa noului Consiliu Local:

Lucian Uniţa (PSD), Florica Cherecheş(PNL), Mircea Mălan(PNL), Claudia Timofte (PSD), Ioan Cupşa (PNL), Daniel Negrean(PNL), Ioan Bonchiş (PSD), Daniel Vulcu (PNL), Dan Octavian (PNL), Aurel Mohan (PSD), Ioan Câmpan (PNL), Sebastian Lascu (PNL), Debelka Boglarka (PSD), Camelia Dulca (PNL), 6. Popa Dan-Lucian – PNL, Sabău Popa Liviu (PSD), Mureşan Ioan (PSD), Filimon Teofil Laviniu( PC), Manea Mihai (PNL), Biro Rozalia(UDMR), Pasztor Sandor(UDMR), Huszar Istvan (UDMR), Delorean Iulius (UDMR), Szabo Jozsef (UDMR), Sarkozi Zoltan (UDMR), Groza Mihai (PDL), Dorin Corcheş (PDL) şi Cristian Ile (PDL)

Alesii judetului si-au primit mandatele

Trimite articolul

X
Taguri:
componenta ,
consiliul local oradea ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Motorina s-a ieftinit în Oradea după reducerea cu 20% a accizei. Cât costă litrul și unde sunt cele mai mici prețuri
    Motorina s-a ieftinit duminică, 16 august 2026, cu până la 68 de bani pe litru în unele benzinării din Oradea, însă reducerea nu a fost aplicată de toate marile lanțuri, în ciuda intrării în vigoare a noii accize reduse.

    Cultură

    Desenele artistului orădean Mircea Cantor sărbătoresc aurul dacilor, într-o emisiune de mărci poştale
    Artistul a realizat desenele de pe marca poştală și de pe plicul „prima zi”, din emisiunea de mărci poștale introduse de Romfilatelia și Poşta Română.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un polițist și soția sa, inspector DSP, condamnați de Tribunalul Bihor pentru luare de mită. Sentința nu e definitivă
    Tribunalul Bihor a pronunțat în această săptămână sentința în cazul unui polițist sătmărean și al soției sale, inspector în cadrul Direcției de Sănătate Publică Satu Mare, judecați într-un dosar în care au fost acuzați de luare de mită.

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în zona străzii Doina

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în Oradea – strada Tudor Vladimirescu

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lucrările avansează la parcurile din comuna Sânmartin, în valoare de 23,9 milioane de lei

    Economic

    România schimbă regulile în construcții: ce trebuie să știe proprietarii, începând cu 25 august
    De la data de 25 august, regulile care stabilesc modul în care se construiește și se dezvoltă teritoriul României intră într-o nouă etapă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Fosta școală din satul Borșa se va transforma într-o tabără modernă pentru elevi
    Vechea clădire a școlii din satul Borșa, comuna Săcădat, care nu mai găzduiește activități educaționale de peste 20 de ani, urmează să fie transformată într-un centru modern pentru organizarea de tabere destinate elevilor și preșcolarilor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X