BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Aniversare cu expoziţie foto

Aniversare cu expoziţie foto

la 13 April 2016 09:57
13 April 2016 09:57
Expoziţia ,,Labirint’’, alcătuită din lucrările membrilor Clubului Fotografic ,,Pro Arad’’, s-a bucurat de succes la Oradea.
Scris de farcas - Expoziţia ,,Labirint’’, alcătuită din lucrările membrilor Clubului Fotografic ,,Pro Arad’’, s-a bucurat de succes la Oradea.

Trimite articolul

X

Expoziţia a fost găzduită, sâmbătă, de Ovi D. Pop Art Photo Gallery din Oradea. La vernisaj, alături de artiştii expozanţi, au luat parte preşedintele fondator al Clubului arădean, Nelu Scripciuc AFIAP, profesorul Radu Teodor Pantea, membru al clubului din Arad, dar şi un irakian, student la Facultatea de Arte Vizuale din Timişoara.

Intitulată sugestiv ,,Labirint’’, expoziţia a prezentat cele mai noi realizări ale artiştilor din Arad, lucrări prezentate şi premiate la saloane naţionale şi internaţionale. Vernisajul a coincis cu sărbătorirea zilei de naştere a îndrăgitului artist fotograf orădean Ovi D Pop, gazda evenimentului.

În cadrul expoziţei, Nelu Scripciuc a prezentat frumoasele rezultate ale fotoclubului în anul 2015, realizări, încununate cu organizarea a celei de a IV ediţii a Salonului Internaţional de Artă Fotografică de la Arad, derulat sub patronajul FIAP. La jurizarea lucrărilor respectivului salon a luat parte şi profesorul Doru Pantea, doctor în istoria fotografiei, profesor la Universitatea din Oradea. La acest salon artista Adela Lia Rusu AFIAP din Oradea a câştigat două medalii de argint FIAP şi una AAFR. Cei ce nu au reuşit să ia parte la vernisajul expoziţiei, mai pot vizita lucrările până în 21 aprilie, la Galeria din Era Shopping Park.

Trimite articolul

X
Taguri:
expozitie foto ,
labirint ,
oradea ,
Ovi D. Pop Art Photo Gallery
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Locurile de parcare din Oradea, blocate din start: avertismentul Primăriei despre greșelile la crearea contului
    Pentru a veni în sprijinul cetățenilor care au încercat să își creeze conturi pe platforma digitală dedicată atribuirii locurilor de parcare de domiciliu dar au întâmpinat diverse probleme, Primăria Oradea a transmis un comunicat privind clarificarea unor aspecte invocate privind utlizarea platformei.

    Economic

    Oferta de joburi în Bihor, la sfârșit de aprilie: transport, producție și servicii
    Datele publicate de AJOFM Bihor indică o piață a muncii cu oferte concentrate în special în zona urbană Oradea, dar și în localități precum Salonta, Marghita, Aleșd, Beiuș, Sântandrei, Nojorid sau în zona Băilor Felix.

    România

    Instabilitatea politică lovește economia: dobânzi mai mari, euro în creștere și rate mai mari la credite
    Instabilitatea politică are un cost economic direct și măsurabil, se vede în dobânzile la care se împrumută statul, în cursul de schimb, în ratele la credite și în fondurile PNRR, pe care România riscă să nu le mai acceseze, susține Confederația Patronală Concordia.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    România

    Mai multă muncă, aceiași bani: peste 30% dintre angajați se pregătesc să-și schimbe locul de muncă în 2026
    Angajații muncesc mai mult în 2026, câștigă la fel și vor să plece, în condițiile în care unul din trei se declară pregătit să schimbe jobul în următoarele șase luni, potrivit unui studiu de profil realizat de o agenție de cercetare de piață.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 29 aprilie, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 29 aprilie.

    România

    Cum ajunge petrolul în România: dependența de Kazahstan, rutele ocolitoare și rolul SUA în alimentarea rafinăriilor
    Portul Constanța este principală poartă de intrare a energiei în România, în special petrol și produse derivate.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X