BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Artistul fotograf Ovi D. Pop si un sef de la APIA au fost agresati in aceeasi noapte

Artistul fotograf Ovi D. Pop si un sef de la APIA au fost agresati in aceeasi noapte

la 12 February 2017 12:40 Reactualizat la: 12 February 2017 15:51
12 February 2017 12:40 Reactualizat la: 12 February 2017 15:51
E posibil sa mergi in excursie, undeva la munte de pilda sau doar sa iesi in oras cu rudele sau prietenii si sa devii, fara motiv, victima  sau victima colaterala (daca incerci sa aperi o persoana de un agresor) a unor psihopati necunoscuti. Au patit-o doi barbati, unul – artist in domeniul fotografiei, celelalt cu functie la APIA. 
Scris de Demian - E posibil sa mergi in excursie, undeva la munte de pilda sau doar sa iesi in oras cu rudele sau prietenii si sa devii, fara motiv, victima  sau victima colaterala (daca incerci sa aperi o persoana de un agresor) a unor psihopati necunoscuti. Au patit-o doi barbati, unul – artist in domeniul fotografiei, celelalt cu functie la APIA. 

Trimite articolul

X

Trei agresiuni violente, soldate cu opt victime s-au consumat in noaptea de vineri spre sambata.

Reputatul artist fotograf de talie internationala Ovi D. Pop se afla la o zi de nastere intr-un restaurant alaturi de prietenii lui. La un moment dat, un barbat a inceput sa imparta pumni în toaleta localului. Mergând să calmeze spiritele, Ovi și un prieten de-al lui au fost luați prin surprindere și loviți de agresor.

Ovi D. Pop s-a ales cu un hematom la frunte, un prieten al lui cu un traumatism in zona ochiului stang si a fetei, iar altii au scapat fara rani dupa ce au fost loviti in abdomen.

Imediat dupa comiterea agresiunii, faptasul a luat-o la fuga, se pare cu o masina ce avea numar de inmatriculare din alta tara.

Peste circa doua ore, la un local din zona str. Vasile Alecsandri s-a comis o alta agresiune, ca o copie la indigo. Bogdan Hodisan (fiul directorului Directiei Agricole), cu functie la APIA, a fost sprayat pe fata de catre un necunoscut care, la fel, se pare ca s-a facut apoi nevazut. Bogdan Hodisan a suferit o arsura pe o parte a fetei, iar un alt barbat a fost si el sprayat in gura. Si aceasta altercatie a avut loc in timp ce victimele petreceau cu prietenii, linistiti in oras.

În aceeaşi noapte, într-un local tot din centrul oraşului s-a iscat o altă bătaie, două persoane fiind rănite.

Politia a fost anuntata in toate cazuri, iar informațiile Jb și Bihon.ro il indică pe agresorul lui Pop ca având legătură cu lumea fotbalului.

Pop si Hodisan au primit ingrijiri de la SMURD si Ambulanta, iar apoi au fost asistati pana la Unitatea de Primiri Urgente a Spitalului Judetean Oradea.

Tot mai des in astfel de agresiuni, agresorii ori nu-si primesc pedeapsa binemeritata ori au tupeul sa ceara victimelor sa se impace, pentru ca sa nu ajunga dupa gratii. Din acest motiv, de multe ori munca anchetatorilor este in zadar, chiar daca prind faptasii imediat de la comiterea faptelor. O alta problema in astfel de agresiuni este ca, din pacate, oradenii (fie martori, amici ori unii vanzatori, chelneri etc) nu se inghesuie sa sune la 112 pentru a anunta Politia, de teama sa nu ajunga victime colaterale.

Nu in ultimul rand, procesele in astfel de cazuri dureaza ani de zile si multe victime ajung sa isi retraga plangerea impotriva agresorilor ca sa nu mai fie puse pe drumuri.

Trimite articolul

X
Taguri:
agresiune ,
local ,
oradea ,
scandal ,
toaleta
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Marșul lui Iancu” nu se mai aude din Turnul Primăriei Oradea. Care este motivul
    Potrivit unui comunicat transmis de Primăria Oradea, începând de miercuri, 13 mai, la ora 08:40, ceasul din Turnul Primăriei a fost oprit temporar ca urmare a lucrărilor desfășurate în clădirea Primăriei Oradea, care includ și înlocuirea tabloului electric aferent instalației turnului.

    România

    Summit B9 la Palatul Cotroceni. Liderii NATO, primiți de Nicușor Dan
    Președintele României, Nicușor Dan, și președintele Poloniei, Karol Nawrocki, i-au primit miercuri, la Palatul Cotroceni, pe șefii delegațiilor care participă la cel de-al 11-lea Summit al Formatului București 9 (B9), cu participarea statelor nordice, SUA și Ucrainei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Incendiu violent la un vagon dezafectat din Gara Velența. Pompierii au intervenit de urgență
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de miercuri, 13 mai.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Au apărut infiltrații la pasajul subteran din Centrul Civic. Se reface hidroizolația, pe cheltuiala constructorului
    O porțiune a piațetei din fața catedralei ortodoxe din Centrul Civic a fost delimitată cu garduri metalice și se execută lucrări. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un pădurar și un inginer silvic din Bihor, reținuți pentru ilegalități cu lemne. Prejudiciul estimat depășește 100.000 de lei
    Polițiștii din cadrul Serviciului Județean Poliție Transporturi Bihor au dispus reținerea unui bărbat, de 41 de ani, din Ineu, pădurar la ocol silvic din județ, și a altuia de 34 de ani, din Bratca, inginer silvic în cadrul aceluiași ocol, sub acuzațiile de fals, folosirea dispozitivelor speciale de marcat, fără drept sau cu nerespectarea reglementărilor specifice și delapidare prin efectuarea de operațiuni specifice (primire, păstrare, eliberare de bunuri).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Iarna a revenit în Bihor: a nins în zona Vârtop, drumarii, mobilizați pentru a împrăștia material antiderapant
    În plină lună mai, zona Vârtop a fost surprinsă de o ninsoare neașteptată, iar peisajul de iarnă reapărut peste noapte a transformat stațiunea montană într-un decor spectaculos și neobișnuit pentru această perioadă a anului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X