BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
„Avem handicapul oboselii”

„Avem handicapul oboselii”

la 5 October 2016 22:38
5 October 2016 22:38
Baschetbaliştii de la CSM CSU Oradea dispută joi manşa secundă cu Lukoil Academic.
Scris de Demian - Baschetbaliştii de la CSM CSU Oradea dispută joi manşa secundă cu Lukoil Academic.

Trimite articolul

X

Campioana României speră să facă joi pasul decisiv pentru calificarea în grupele Basketball Champions League. CSM CSU are de recuperat o diferenţă de trei puncte în disputa cu Lukoil Academic Sofia, după ce echipa bulgară a câştigat cu scorul de 75-72 partida din prima manşă.

Antrenorul CSM CSU, Cristian Achim consideră că şansele de calificare sunt egale pentru ambele formaţii, 50-50 %. „Ţinând seama de cărţile de vizită ale celor două echipe, de experienţa competiţională a bulgarilor, rezultatul nostru de la Sofia este foarte bun. Dar el nu înseamnă încă nimic pentru noi în ceea ce priveşte calificarea. Calificarea se joacă, şansele sunt egale pentru ambele echipe, de 50-50 la sută. Aş fi spus acelaşi lucru şi dacă am fi câştigat noi cu trei puncte sau chiar cu mai mult. În baschet, astfel de diferenţe nu sunt semnificative, pot fi recuperate oricând”, ne-a declarat tehnicianul orădean. Referitor la jocul echipei, Cristian Achim este mulţumit de el, admiţând că oricând se poate mai mult. „Ţinând seama de valoarea adversarei, sunt mulţumit de jocul băieţilor noştri, dar oricând se poate mai bine, mai mult”.

Program solicitant

Antrenorul orădean speră că echipa sa nu va fi afectată de programul foarte încărcat din ultima perioadă. „Noi am disputat nu mai puţin de patru meciuri în ultimele nouă zile, ceea ce este imens, extrem de solicitant. Din acest punct de vedere, suntem dezavantajaţi faţă de echipa bulgară, avem un handicap faţă de aceasta. Lukoil Academic a jucat un singur meci oficial în acest sezon, cel cu noi. În plus, noi am avut patru deplasări lungi şi obositoare, în timp ce ei vor avea una singură, cea pentru partida de la Oradea. Cu toate acestea, eu sunt optimist, sper să obţinem calificarea în grupele Ligii Campionilor. Acesta este obiectivul pe care ni l-am propus, pe care ni-l dorim”, a conchis tehnicianul CSM CSU.

Meciul CSM CSU Oradea – Lukoil Academic Sofia are loc joi seară, cu începere de la ora 19:00, la Arena „Antonio Alexe”. Partida va fi condusă de arbitrii Manuel Mazzoni (Italia), Michal Proc (Polonia) şi Sergiy Zashchuk (Ucraina).

Trimite articolul

X
Taguri:
CSM CSU Oradea ,
Lukoil Academic
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Ample acțiuni în acest weekend în Bihor: 49 de permise de conducere și 38 de certificate de înmatriculare reținute
    Peste 2.500 de persoane au fost legitimate și peste 1.500 de conducători auto testați pentru alcool sau droguri, în cadrul acțiunilor cu efective mărite, de tip „razie”, desfășurate de polițiștii din Bihor, în sistem integrat, la sfârșit de săptămână.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO/VIDEO
    9 percheziții în Oradea și Alparea, într-un dosar de contrabandă. Peste 160.000 de țigări nemarcate au fost confiscate
    Polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Bihor au efectuat, luni dimineață, 8 percheziții în Oradea și una în localitatea Alparea într-o anchetă coordonată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Oradea sub acuzația de contrabandă cu țigări.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trei medalii pentru sportivii bihoreni la Campionatele Internaționale de Atletism ale României
    La Craiova s-a desfășurat în weekend ediția 2026 a Campionatelor Internaționale de Atletism ale României.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    România

    Bolojan pune sub semnul întrebării viitorul Guvernului Tomac: „Un guvern care nu are o susținere politică nu este o soluție”
    Premierul interimar și liderul PNL, Ilie Bolojan a susținut în cursul zilei de luni, 8 iunie, după discuțiile avute cu premierul desemnat de Nicușor Dan, Eugen Tomac că un guvern fără susținere politică explicită nu va putea duce până la capăt reformele de care are nevoie statul român.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Incendii în lanț în Bihor: 30 de tone de resturi vegetale și 120 de baloți de lucernă au fost cuprinse de flăcări
    În perioada 6-7 iunie, pompierii bihoreni au fost mobilizați pentru a stingerea a mai multor incendii din Marghita, Oradea, Paleu și Salonta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Începe forarea piloților pentru viitoarele pasaje subterane de la magazinul Crișul și de la Gară
    Lucrările la cele două pasaje subterane aflate în construcție în Oradea intră într-o nouă etapă, odată cu aducerea utilajelor necesare pentru executarea piloților care vor susține viitoarele structuri, potrivit informațiilor primite de la directorul Direcției Tehnice din cadrul Primăriei Oradea, Sebastian Marchiș.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X