BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Avertizare de vreme rece, precipitații și vânt

Avertizare de vreme rece, precipitații și vânt

la 21 March 2021 11:05

Avertizare de vreme rece, precipitații și vânt

21 March 2021 11:05
Administrația Națională pentru Meteorologie a emis o avertizare de vreme rece, precipitații și vânt, valabilă în intervalul 21 martie, ora 23:00 – 23 martie, ora 10:00.
Administrația Națională pentru Meteorologie a emis o avertizare de vreme rece, precipitații și vânt, valabilă în intervalul 21 martie, ora 23:00 – 23 martie, ora 10:00.

Trimite articolul

X

În intervalul menționat, aria precipitațiilor moderate cantitativ (15…20 l/mp) va cuprinde treptat sudul și sudestul țării, unde vor fi ploi, lapoviță, dar și perioade cu ninsoare. În Carpații Meridionali și de Curbură va ninge și se va depune strat nou de zăpadă peste cel foarte consistent depus anterior.

[eadvert]

Precipitații, slabe cantitativ, predominant sub formă de ninsoare se vor semnala pe arii restrânse și în Transilvania și în restul zonei montane.

Vântul va prezenta intensificări locale şi temporare în special în Dobrogea și în Muntenia, precum și la munte, cu viteze în general de 40…50 km/h.

Vremea va fi deosebit de rece în cea mai mare parte a țării, iar pe parcursul zilei de luni în regiunile sudice și sud-estice valorile termice vor fi cu 10 grade mai scăzute față de mediile climatologice ale perioadei.

Până vineri (26 martie) vremea se va menține deosebit de rece, cu temperaturi preponderent negative pe timpul nopților și dimineților. Pe parcursul zilelor de marți (23 martie) și miercuri (24 martie) vântul va prezenta intensificări susținute în jumătatea estică și la munte, asociate temporar cu ninsori slabe, spulberând zăpada.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
avertizare meteo
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Campioana Bihorului va juca în optimile de finală. ACS Igna Construct Oradea s-a calificat dintr-o grupă dificilă
    Cele mai bune 32 de echipe din România sunt prezente în aceste zile la Târgu Jiu, unde în perioada 1-4 iulie se desfășoară Campionatul Național de minifotbal, ediția 2026.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Se anunță lupte grele. În premieră, Festivalul Medieval Oradea va găzdui Campionatul Internațional de Buhurt
    Înainte cu o zi de deschiderea oficială a ediției 2026 a Festivalului Medieval Oradea a fost organizată o conferință de presă, la care au fost invitați să fie prezenți participanți din Marea Britanie, USA, Australia și China. Cetatea Oradea devine, în perioada 3-5 iulie, locul de desfășurare a peste 130 de manifestări dedicat cavalerilor, turnirurilor, bătăliilor și muzicii medievale și experiențelor autentice pentru întreaga familie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Stenograme și interceptări din dosarul DIICOT referitor la azilele din Bihor. Investigatori sub acoperire, vizite restricționate
    Anchetatorii recunosc că persoanele care au fost adăpostite de Viorel Pașca și apropiații săi în mai multe imobile din Bihor au fost trimise acolo în baza unei anchete sociale, deoarece instituțiile statului nu aveau capacitatea de a le asigura îngrijirea, însă susțin că victimele nu și-ar fi dat consimțământul informat.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Avocatul Poporului, în 2025, despre asociația Dumbrava, a lui Viorel Pașca: „plasa de urgență pentru multe situații sociale”
    Într-o recomandare din iunie 2025, adresată președintelui Autorității Naționale pentru Protecția Drepturilor Persoanelor cu Dizabilități, Avocatul Poporului a făcut referire la situația caracterizată „deosebit de gravă” pe care a identificat-o în localitatea Dumbrava, unde asociația lui Viorel Pașca găzduia la acel moment 329 de persoane. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Acumularea Leșu beneficiază de un sistem modern de retenție a deșeurilor și de primele insule ecologice din administrarea ABA Crișuri
    Administrația Bazinală de Apă Crișuri continuă modernizarea și punerea în siguranță a Acumulării Leșu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Șofer din Oradea, reținut după ce a fost prins băut la volan, deși avea permisul suspendat
    Un bărbat de 32 de ani din Oradea a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii Serviciului Rutier Bihor, după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența alcoolului, deși avea suspendat dreptul de a conduce autovehicule.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X