BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Băile Felix și Băile 1 Mai cuceresc Târgul de Turism al României: Relaxare termală și experiențe urbane într-un singur pachet

Băile Felix și Băile 1 Mai cuceresc Târgul de Turism al României: Relaxare termală și experiențe urbane într-un singur pachet

la 11 February 2026 12:26 Reactualizat la: 12 February 2026 12:32
5 Comentarii
11 February 2026 12:26 Reactualizat la: 12 February 2026 12:32
Băile Felix, cea mai mare stațiune balneară cu regim permanent din România, își confirmă statutul de lider în turismul de wellness la ediția de anul acesta a Târgului de Turism al României.
Băile Felix, cea mai mare stațiune balneară cu regim permanent din România, își confirmă statutul de lider în turismul de wellness la ediția de anul acesta a Târgului de Turism al României.

Trimite articolul

X

 

Reprezentanții Asociației de Promovare a Turismului din Băile Felix și Băile 1 Mai sunt prezenți la București pentru a lansa o invitație la sănătate și relaxare, într-un parteneriat strategic cu Visit Oradea.

Destinația Felix: Mai mult decât tratament, un stil de viață

Anul acesta, prezența stațiunii la târg se concentrează pe transformarea imaginii clasice de “băi” într-o destinație modernă de lifestyle și spa. Vizitatorii standului vor descoperi de ce Băile Felix rămâne alegerea numărul unu pentru mii de turiști:

  • Ape Termale Unice: Facilități moderne de tratament și bazine cu apă termală deschise tot timpul anului, indiferent de temperatură.
  • Investiții de Top: Prezentarea noilor complexe de 4 și 5 stele care oferă servicii de wellness la standarde internaționale.
  • Natură și Mișcare: Promovarea Rezervației de Nuferi și a pistelor de biciclete care leagă stațiunea de împrejurimi

Mai mult decât relaxare: Evenimente care definesc stațiunile

Un punct forte al promovării la ediția de anul acesta sunt evenimentele unice care transformă un sejur obișnuit într-o experiență memorabilă. Turiștii care trec pragul standului nostru vor descoperi calendarul estival care face deliciul vizitatorilor în fiecare an

Trimite articolul

X
Taguri:
baile 1 mai ,
baile felix ,
targul de turism al romaniei
5 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. FASOLE LUCI says:
    February 12, 2026 at 1:49 pm

    INDIVIZII, daca le putem spune asa gibonilor rurali din poze, au mancat fasole frecata? prea incordati pentru atata promovare si prea mult parfum si gel

    Reply
  2. Gavrila_B says:
    February 12, 2026 at 2:43 pm

    si… va fi si apa termala pana la urma? Pentru toata lumea sau doar la 4 si 5 stele? Ca la Apolo, in perioada Sarbatorilor nu semana apa deloc cu apa termala, nici la culoare, nici la temperatura

    Reply
  3. hotea says:
    February 13, 2026 at 8:03 am

    Ape Termale Unice ( adica pe cale de disparitie) ce dracu sa faci in Felix 5 nopti? Deprimant

    Reply
  4. ioio says:
    February 13, 2026 at 9:32 am

    defasurare de pesedisti. Targ de turism cica :)))))

    Reply
  5. SORIN GANE says:
    February 13, 2026 at 1:38 pm

    BAILE FELIX SI 1 MAI , S-AR PUTEA UNI UNTR-O STATIUNE MARE SI FRUMOASA , CA DIN CE IN CE MAI MODERNA , ESTE DEJA – SI UNA SI CEALALTA

    Reply
  6. powered by Surfing Waves

    Ştiri sportive

    Baschetbaliștii tricolori s-au revanșat. România câștigă în fața Serbiei la Campionatul European de baschet masculin U16 ani!
    După debutul nereușit în fața Poloniei, scor 62-105, reprezentativa U16 ani a României a obținut un succes de senzație în fața Serbiei, scor 75-73, în cea de-a doua zi a Campionatului European, care se desfășoară la Oradea.

    Cultură

    GALERIE FOTO
    Vernisaj şi interviu cu artistul fotograf Ștefan Tóth István / „Să-ţi poţi trăi visul este un lucru extraordinar!”
    Artistul fotograf Ștefan Tóth István AFIAP, ESFIAP, Hon. EFIAP aniversează 75 de ani de viaţă şi 55 de ani de carieră.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Spectacol ecvestru în centrul Oradiei: cai campioni și atelaje de competiție pe străzile orașului
    În preambulul Campionatului European de Atelaje Oșorhei U25, Copii și Juniori de la Baza Hipică Oșorhei, în Oradea s-a desfășurat sâmbătă, 8 august, parada atelajelor.

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Uzinei din Tileagd

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Intervenție de urgență în zona Vârtop. Un copil de 12 ani, rănit într-un accident de ciclism montan, preluat de elicopterul SMURD
    O intervenție de urgență a salvatorilor montani bihoreni a avut loc sâmbătă, 8 august, în zona Vârfului Bihorul Mare (Curcubăta), unde un copil în vârstă de 12 ani a fost rănit în urma unui accident de ciclism montan.

    BIHON Sport local

    Meciuri de pregătire în care au fost angrenate echipe bihorene. Vezi ce au făcut Lotus, Crișul, Bihorul Beiuș, TSA sau CAO
    Sâmbătă dimineața echipele bihorene din Liga 3, dar și fruntașele din Liga 4 au susținut meciuri de pregătire. Rezultate înregistrate:

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    O femeie a decedat în urma unui incendiu violent care i-a cuprins apartamentul situat în Rogerius
    Pompierii militari orădeni au intervenit astăzi, 8 august, pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-un apartament situat la etajul 3 al unui bloc de locuințe situat pe strada Șelimbărului din municipiul Oradea, eveniment în urma căruia o femeie a decedat.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X