BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bihoreanul dispărut a fost găsit într-o râpă abruptă

Bihoreanul dispărut a fost găsit într-o râpă abruptă

De Costel Demian
la 27 May 2020 22:00
1 Comentarii

Bihoreanul dispărut a fost găsit într-o râpă abruptă

27 May 2020 22:00
Bărbatul, în vârstă de 84 de ani, a fost dat dispărut de luni, 25 mai, după ce a plecat de la domiciliu și nu s-a mai întors.
Scris de Costel Demian - Bărbatul, în vârstă de 84 de ani, a fost dat dispărut de luni, 25 mai, după ce a plecat de la domiciliu și nu s-a mai întors.

Trimite articolul

X

În cursul aceleiași seri, familia a anunțat autoritățile, care au pornit în căutarea bărbatului. La căutări au luat parte salvamontiștii din cadrul SJ Salvamont-Salvaspeo Bihor, polițiști, pompieri, personal silvic, dar și localnici.

FOTO: Misiune de salvare 27.05.2020

„Căutările au pornit din zona de pădure de lângă locuința dispărutului cu numeroase forțe implicate, inclusiv câini de urmă…..si dupa cca 40 de ore fusese găsit, prăbușit într-o râpă abruptă, hipotermic, nu avea traumatisme vizibile insa in locul in care era putea sa ajungă rostogolindu-se. Pacientul a fost imobilizat in targă, izolat termic si evacuat din râpă cu ajutorul unui sistem de corzi de către salvatorii montani și ulterior transportat, prin pădure, cu mașina de teren a Salvamont până la drumul public unde a fost preluat de un echipaj al SMURD, miercuri la orele 14:30”, precizează salvamontiștii bihoreni.

„Bărbatul a fost găsit la aproximativ 1,5 km de domiciliu, în pădurea localității Gepiș, în locul numit „Valea Boului”, într-o râpă”, confirmă comisar șef IPJ Bihor, Alina Fărcuța.

Bărbatul de 84 de ani a fost găsit într-o râpă din pădurea localității Gepiș

Trimite articolul

X
Taguri:
barbat disparut ,
gepis
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Emodi says:
    May 28, 2020 at 8:14 am

    Noroc ca in ziua respectiva n-a mers Pastor la pescuit cu masina respectiva de interventie de la Salvamont ..

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Petar Kovacevic explică de ce a pierdut CSM Oradea titlul: „Problema noastră a fost în atac”
    CSM Oradea nu și-a putut apăra titlul național cucerit în sezonul trecut în Superliga de polo. Finala cu marea rivală CSA Steaua a fost dramatică, necesitând cinci meciuri, la fel ca în ediția precedentă. Din nefericire, de data aceasta victoria a revenit echipei steliste, care s-a impus în meciul decisiv cu scorul de 10-9, chiar în Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”. Acest eșec a lăsat un gust amar celor circa 1.000 de suporteri prezenți, care și-au susținut frenetic favoriții.

    România

    Premierul Eugen Tomac începe consultările cu liderii partidelor politice pentru noul Guvern
    Premierul desemnat Eugen Tomac începe, luni, seria consultărilor politice cu partidele parlamentare, în vederea obținerii susținerii pentru validarea în Parlament a guvernului pe urmează să-l propună.

    Economic

    Românii aleg tot mai des chiria, pe fondul scumpirii locuințelor. Cum arată piața din Oradea
    În timp ce chiriașii din București și Cluj-Napoca continuă să suporte costuri lunare de peste 550 de euro pentru locuințe, Oradea își păstrează statutul de una dintre cele mai accesibile piețe rezidențiale din România.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    Economic

    Amenzi-record în sistemul bancar: 10 bănci sancționate pentru coordonarea cotațiilor ROBOR
    Consiliul Concurenței a aplicat amenzi totale de 3,73 miliarde de lei (aproximativ 710 milioane de euro) unui grup de 10 bănci active pe piața românească, după finalizarea unei investigații privind modul de stabilire a indicelui ROBOR.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Șase locuințe din Oradea vor fi închiriate prin licitație publică. Care sunt prețurile de pornire
    Consilierii locali orădeni au aprobat, în ședința ordinară din luna mai, închirierea prin licitație publică a șase locuințe aflate în fondul locativ al municipiului, care în prezent sunt libere de contracte de închiriere sau comodat.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trei terenuri din Oradea, scoase la licitație publică. Primăria speră să atragă venituri suplimentare la buget
    Consiliul Local Oradea a aprobat, în cadrul ședinței ordinare din luna mai, hotărârea privind valorificarea prin licitație publică a trei parcele de teren aflate în proprietatea privată a municipiului, situate în zone diferite ale orașului, în perimetrul străzilor Caporal Constantin Mușat, Moreni și Calea Borșului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X