BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Canalizarea nouă de pe Ion Vidu refulează

Canalizarea nouă de pe Ion Vidu refulează

De Georgiana Anghel
la 13 July 2023 17:58
11 Comentarii

Canalizarea nouă de pe Ion Vidu refulează

13 July 2023 17:58
Strada Ion Vidu este inclusă în proiectul „Extinderea și reabilitarea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare menajeră în zona de SE a municipiului Oradea”.
Scris de Georgiana Anghel - Strada Ion Vidu este inclusă în proiectul „Extinderea și reabilitarea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare menajeră în zona de SE a municipiului Oradea”.

Trimite articolul

X

Locuitorii de pe strada Ion Vidu ne-au transmis filmuleț și poze cu canalizarea de pe stradă, care refulează. Aceștia se plâng de mirosul insuportabil și spun că probabil sunt apele uzate din canalizarea menajeră care ies în stradă, împreună cu resturi de hârtie igienică.

[eadvert]

https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2023/07/926013635907067468583116041924263778041633925492264n.mp4

Strada Ion Vidu este parte din proiectul Companiei de Apă Oradea de înlocuire a rețelelor de apă și canalizare, în baza unui contract major cu finanțare europeană – CL11R „Extinderea și reabilitarea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare menajeră în zona de SE a municipiului Oradea”.

Pentru străzile Coziei, Mărăști, Minozei, Moților, George Topârceanu, Ion Vidu, General Mociulschi, Alexandru Vaida Voievod și Bacăului, lucrarea este estimată la peste 15 milioane lei, cu durată de execuție de 9 luni, iar pentru canalizarea pluvială de pe străzile Constantin Tănase, Beiușului, Cloșca, Nicolaus Olahus, Erou Marius Cosma, Evreilor Deportați, Garoafei, Titu Maiorescu, Caragiale, Arany Janos, Grigore Ureche, Enescu și Universității și înlocuirea rețelelor de apă de pe Beiușului și Universității, contractul este estimat la peste 24 milioane lei, cu aceleași 9 luni, termen de implementare. Constructor este firma Leko.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
canal ,
ion vidu ,
noua ,
oradea ,
refulare
11 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. blabla says:
    July 13, 2023 at 7:06 pm

    made in leko srl

    Reply
  2. Alexandru Ciucle says:
    July 13, 2023 at 8:02 pm

    Bine ca pana acum 1 an strazile alea nu aveau canalizare, asfalt erau vai de ele, acum ca PNL prin Birta si Bolojan au adus dezvoltare, PSD vine cu propaganda si minciunile

    Reply
  3. gfhf says:
    July 13, 2023 at 8:08 pm

    A ajuns dezvoltarea si acolo.
    Felicitari!
    Aveti EXACT ce ati votat, acum si cu hartie igienica inclusa.

    Reply
  4. Marius says:
    July 13, 2023 at 8:08 pm

    Lucrare tipic Bolojan. Ieftina dar scumpa pt banii la partid. Bolo egal Firea

    Reply
  5. yyy says:
    July 14, 2023 at 7:08 am

    Reabilitare si modernizare

    Reply
  6. Lekofan666 says:
    July 14, 2023 at 8:01 am

    Leko, firma cu probabil cele mai multe lucrari in oras, lucreaza foarte nasol, au masini vechi de 40-50 de ani, abonati la primarie ce sa mai.

    Reply
  7. Citizen says:
    July 14, 2023 at 8:32 am

    Oo, cred ca toate refuleaza. Și pe Privighetorii este refăcută de anul trecut, de atunci ne inundam aproape la fiecare ploaie mai puternica

    Reply
  8. dezvoltati pana la moarte says:
    July 14, 2023 at 8:42 am

    Ce bine ca se face!
    Decat sa nu se faca nimic bine ca se face ceva.
    Ce bine o sa arate zona!
    Sa nu pierdem fondurile!

    Etc.

    Reply
  9. drop says:
    July 14, 2023 at 9:07 am

    Era mai bine inainte cand nu exista canlizare si asfslt in zona? Inainte era ca la tara fara nimic. Bolojan a adus dezvoltarea

    Reply
    • Georgiana Anghel says:
      July 14, 2023 at 12:37 pm

      Strada a avut canalizare si asfalt si inainte de lucrari. 🙂

      Reply
  10. Jenant says:
    July 15, 2023 at 12:16 pm

    Nu inteleg de ce nu se solicita oamenilor cand vin ploile sa bea apa cu paiul ? Cum ploua un pic mai mult orasul e inundat
    Bine ca se face ( pe banii nostri ) canalizare , asfaltare, orasul e de ani buni tot spart … de s-ar face cu cap sau penaliza-ti la sange pentru lucrarile facute asa ca sa fie facute .

    Reply
  11. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Centru multifuncțional pentru copii vulnerabili, construit la Diosig cu fonduri europene
    În comuna Diosig urmează să fie construit un centru multifuncțional destinat copiilor proveniți din medii vulnerabile, proiect pe care administrația locală îl consideră una dintre cele mai importante investiții sociale pregătite în ultimii ani.

    România

    Demisie de impact în direct la Antena 3 CNN. Cine pleacă după 15 ani de moderat emisiuni
    Jurnalistul Răzvan Dumitrescu a anunțat, în direct la Antena3 CNN, că pleacă de la postul de televiziune,

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Piața imobiliară din Oradea, printre excepțiile din România. Cum au evoluat prețurile apartamentelor
    Oradea se numără printre puținele orașe din țară unde apartamentele noi sunt mai scumpe decât cele vechi.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON CAO

    Stop branșamentelor și racordurilor frauduloase

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Securitatea și ordinea publică în Bihor: sancțiuni de peste 3 milioane de lei în doar trei luni
    Autoritatea Teritorială de Ordine Publică Bihor a prezentat, în ultima ședință a Consiliului Județean, raportul privind nivelul de asigurare a securității și siguranței civice în primul trimestru al anului 2026.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandalagiul care a bătut o femeie din Călacea a fost trimis în închisoare pentru rea-credință și dezinteres
    La mai bine de doi ani după ce a fost condamnat cu suspendare pentru că a intrat peste o femeie, a tras-o de păr și a lovit-o cu pumnii, un bărbat de 39 de ani, din satul Ucuriș, ar putea ajunge în penitenciar din cauza propriei nepăsări.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Vara începe cu ploi si vijelii. Ce spun meteorologii despre primul val de căldură din iunie
    Vara calendaristică debutează cu vreme instabilă în mare parte din țară. Meteorologii anunță ploi, vijelii, descărcări electrice și grindină în următoarele zile, iar pentru luna iunie prognozează temperaturi peste valorile obișnuite ale perioadei.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X