BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cartierele Rogerius, Oncea, dar și Episcopia, în întuneric din cauza unei pene masive de curent

Cartierele Rogerius, Oncea, dar și Episcopia, în întuneric din cauza unei pene masive de curent

De Bihon.ro
la 7 September 2023 22:13 Reactualizat la: 8 September 2023 12:57
4 Comentarii

Cartierele Rogerius, Oncea, dar și Episcopia, în întuneric din cauza unei pene masive de curent

Sursa: facebook/Oradea/Szoke Adrian
7 September 2023 22:13 Reactualizat la: 8 September 2023 12:57
Joi seara, puțin înainte de ora 21, sute de apartamente din Oradea au rămas fără curent.
Scris de Bihon.ro - Joi seara, puțin înainte de ora 21, sute de apartamente din Oradea au rămas fără curent.

Trimite articolul

X

Mai mulți orădeni au semnalat lipsa curentului pe grupurile de Facebook. Cartierele Oncea, Episcopia, o parte din Decebal dar și întreg cartierul Rogerius s-a confruntat cu o pană de curent care a ținut aproape o oră.

[eadvert]

În urma căderii curentului, generatoarele de urgență de la Spitalul Municipal dar și de la Pelican au pornit automat.

Au semnalat fum

Mai mulți orădeni au sunat la 112 pentru a semnala un fum gros care se vedea în spatele Spitalului Pelican. Mai multe echipaje de pompieri dar și SMURD au fost trimise la fața locului. S-a constatat însă că este vorba despre fumul emanat de generatorul spitalului, acesta fiind pe motorină, au transmis reprezentanții ISU Bihor.

În timpul penei de curent, utilizatorii DIGI au semnalat căderea semnalului la rețeaua telefonică. „Nu am avut nici internet, nici telefon. Nu am putut nici să sun”, ne-a relatat o doamnă de pe Aleea Rogerius, îngrijorată.

Pe site-ul companiei de distribuție energie electrică a fost publicată o listă cu mai multe străzi care au rămas fără curent joi seara, între care și Ștefan cel Mare, Lacul Roșu, Corneliu Coposu, Piersicilor, Caișilor, Ion Bogdan, Calea Borșului, Izvorului, Moldovei, Bulevardul Dacia, Camille Flammarion. Serviciul a început să fie reluat treptat, fără explicații în privința motivului.

Pe pagina https://intreruperi.edmn.ro/incidente.aspx?zona=TN reluarea furnizării era anunțată cu începere de la ora 23:00.

Trimite articolul

X
Taguri:
electrica ,
Episcopia ,
oradea ,
pana curent ,
rogerius ,
spitalul municipal
4 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. fdgdfg says:
    September 7, 2023 at 11:06 pm

    :::)))) “Nu am putit nici să sun”
    Daca sunteti dependenti mie la suta de telefon….
    Fara el sunteti morti.

    Reply
    • x says:
      September 8, 2023 at 1:09 pm

      tu ai porumbel voiajor, nu? sau un foc aprins?

      Reply
  2. notatourist says:
    September 8, 2023 at 1:31 pm

    Pai asa macar au simtit si aia din Rogerius ca stau in centru.
    Nicaieri nu e mai bezna ca in piata unirii.
    Aia cu gazon de 80k euroi.

    Reply
  3. marius says:
    September 10, 2023 at 4:46 pm

    Cartierele alea nu sunt langa Piata Unirii, asa ca nu conteaza

    Reply
  4. powered by Surfing Waves

    Cultură

    Bazinul Didactic de Înot din Săcueni a devenit, prin intermediul artei fotografice, un bazin de aur
    Bazinul didactic de înot din Săcueni a ajuns, prin intermediul Adelei Lia Rusu, pe podiumurile internaționale ale fotografiei.

    Economic

    GALERIE FOTO
    Porsche, Mercedes și autorulotă Volkswagen, scoase la licitație de ANABI. Cât costă cele mai scumpe modele
    Agenția Națională de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate (ANABI) a lansat o nouă rundă de licitații online pentru valorificarea unor autoturisme confiscate în cadrul unui dosar penal.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    18 ani de dezvoltare în Aștileu: investiții în școli, utilități, drumuri și noi oportunități pentru comunitate
    În urmă cu 18 ani, Ionuț Lazăr făcea primii pași în activitatea publică, iar acum conduce una dintre comunele din județul Bihor care au cunoscut o dezvoltare constantă în ultimii ani.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Șoferul unui utilaj a fost lovit cu lopata pe pârtia de schi. Agresorul, obligat să-i plătească 49.000 de lei
    Un bărbat acuzat că l-a lovit cu lopata pe șoferul unui utilaj folosit la întreținerea pârtiei de schi de la Vârtop și i-a distrus mai multe componente ale vehiculului a fost obligat de Judecătoria Beiuș să-i plătească victimei și firmei acestuia, pe care era înregistrat utilajul, daune materiale și morale în valoare de 49.000 de lei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Premieră în Bihor: centrul de colectare a deșeurilor din Dobrești, cu cameră frigorifică pentru animale moarte, finalizat
    În comuna Dobrești au fost terminate lucrările pentru Centrul de Colectare a Deșeurilor Voluminoase, o investiție în valoare de 2,9 milioane de lei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Psihologul Anca Alecu avertizează: „Lipsa energiei și iritabilitatea nu sunt întotdeauna simple semne de oboseală”
    Pe fondul suprasolicitării profesionale și a dificultăților de a menține un echilibru între muncă și viața personală, burnout-ul a devenit o problemă tot mai frecventă.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X