BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Ceata lui Pitigoi striga adunarea

Ceata lui Pitigoi striga adunarea

la 2 July 2012 09:55 Reactualizat la: 2 July 2012 09:55
2 July 2012 09:55 Reactualizat la: 2 July 2012 09:55
Uniunea Femeilor Bihor dă startul unei noi ediţii a taberei „Ceata lui Pitigoi”.
Scris de Crina Dobocan - Uniunea Femeilor Bihor dă startul unei noi ediţii a taberei „Ceata lui Pitigoi”.

Trimite articolul

X

În perioada 2 iulie – 6 august, elevii din clasele I-VII vor putea să-şi petreacă vacanţa de vară într-un mod cât mai plăcut. De luni până vineri, între orele 9 şi 13:00, la Şcoala cu clasele I-VIII nr. 11 din Oradea vor putea lua parte gratuit la activităţile taberei.

„Proiectul a ajuns la a IV-a ediţie. Considerăm că rezultatele scontate şi aprecierile copiilor, ale părinţilor şi ale cadrelor didactice implicate justifică necesitatea şi oportunitatea continuării acestui proiect şi în vara acestui an. Tabăra are ca obiectiv socializarea elevilor. Intenţia noastră a fost, încă de la început, ca elevii rămaşi singuri acasă în perioada vacanţei să nu fie cooptaţi în diferite grupuri, să vagabondeze pe străzi sau să petreacă toată ziua în faţa calculatorului sau a televizorului, vizionând filme cu acţiuni nerecomandate sau interzise lor. Activităţile din tabără, pe perioada vacanţei, vor fi susţinute într-un cadru ocupaţional supravegheat şi coordonat de cadrele didactice membre ale Uniunii Femeilor”, a declarat Mioriţa Săteanu, preşedintele Uniunii Femeilor.

Deschiderea oficială a taberei va avea loc astăzi, de la ora 11:00, la Şcoala nr. 11 din Rogerius.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
ceata lui pitigoi ,
tabara
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Incident șocant în Băile Felix! Două fetițe s-au electrocutat în incinta ștrandului Apollo
    Incidentul s-a petrecut în seara zilei de duminică, 21 iunie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Vântul puternic a doborât copaci pe străzi din Oradea și pe un drum din județ. Unde au intervenit pompierii
    Mai multe echipaje ale ISU Bihor au fost mobilizate, duminică după-amiază, 21 iunie, după ce vântul puternic a doborât arbori pe carosabil în mai multe zone.

    Economic

    Retragere de urgență în rețeaua dm. Alerta vizează și magazinele din Oradea
    Un produs destinat hrănirii bebelușilor a fost retras urgent de la vânzare din magazinele DM, după ce au fost identificate riscuri care pot pune în pericol siguranța copiilor.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    România

    VIDEO
    Ilie Bolojan a fost reales președinte al PNL. Congresul i-a validat echipa și a cerut demisia lui Adrian Veștea din partid
    Congresul Extraordinar al PNL, desfășurat duminică, 21 iunie, la București, marchează un moment important pentru viitorul formațiunii, în condițiile în care liberalii își aleg noua conducere și încearcă să își redefinească direcția politică după ultimele luni marcate de tensiuni și schimbări la nivel guvernamental. 2

    BIHON Sport local

    FOTO
    Alexa Krenek, președinte CS Lotus Băile Felix: „Vrem ca jucătorii pe care-i aducem să se impună ca titulari”
    Lotus Băile Felix a încheiat play-out-ul din Liga 3, Seria 8, pe locul 2, fără înfrângere, cu 4 victorii și 2 egaluri, având doar 2 goluri primite în 6 meciuri, în ultimele 5 poarta fiind intactă.

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Cei mai buni! Orădenii de la Old Boys FC Bihor au câștigat turneul internațional de la Arad
    În 18 și 19 iunie s-a desfășurat ediția a III-a a turneului internațional „Old Boys Arad” cu 14 echipe din România și Ungaria la start.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X