BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Design modern la pasajul subteran de pe Bulevardul Magheru

Design modern la pasajul subteran de pe Bulevardul Magheru

la 4 February 2021 17:06
39 Comentarii

Design modern la pasajul subteran de pe Bulevardul Magheru

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
4 February 2021 17:06
Ieșirile pasajului pietonal de sub B-dul Magheru sunt îmbrăcate în panouri de sticlă, conform proiectului de modernizare aprobat și bugetat anul trecut de Primăria Oradea.
Ieșirile pasajului pietonal de sub B-dul Magheru sunt îmbrăcate în panouri de sticlă, conform proiectului de modernizare aprobat și bugetat anul trecut de Primăria Oradea.

Trimite articolul

X

Sub structura vitrată se vor monta sistemele de iluminat, care ar urma să asigure un design futurist unei treceri pietonale altfel destul de ponosite, cel puțin până acum.

FOTO: Pasaj pietonal Magheru 04.02.2021

Proiectul Pasajului pietonal Magheru

FOTO: Pasaj subteran Magheru

Reabilitarea pasajului pietonal pe Magheru: futuristică, însă fără rampe de acces pentru persoanele cu dizabilități

 

Trimite articolul

X
Taguri:
oradea ,
pasaj Magheru ,
pasaj pietonal
39 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. marius says:
    February 4, 2021 at 7:33 pm

    Sticla aia e langa un bulevard, in doua zile e mizeria de 2 degete pe ea, va arata oribil murdara tot timpul, am dubii ca zilnic sau la doua zile va veni cineva sa spele geamurile. Nu se pune asa ceva langa o strada super circulata

    Reply
    • drop says:
      February 4, 2021 at 7:37 pm

      Ai putea sa le speli tu

      Reply
      • drop the shit says:
        February 5, 2021 at 8:29 am

        La cât stai pe net degeaba, fă ceva util, ai putea să îl ajuți.

        Reply
        • drop says:
          February 5, 2021 at 2:10 pm

          ajut, nu-ti fie tie frica

          Reply
  2. florin says:
    February 4, 2021 at 7:36 pm

    Langa Crisu , bdul Dacia pe cele acoperite cu policarbonat e mizeria si jegul de 2 degete, nu le spala nimeni, nu e problema ca nu e vizibil ca nu-s transparente, dar astea cu geam clar cine le va spala, ca la praful din zona si pulberile ridicate de la masini in cateva zile nu vei vedea nimic prin ele. Apropo rezista la grindina?

    Reply
    • marius says:
      February 4, 2021 at 9:10 pm

      Vor fi obligati sa le spele cei din blocurile din jur

      Reply
    • rarr says:
      February 4, 2021 at 11:33 pm

      va spala ploaia

      Reply
      • deal says:
        February 5, 2021 at 10:39 am

        Deja a facut Bolojan contract cu ploaia pe bani europeni.

        Reply
  3. Muşchi şi lebede says:
    February 5, 2021 at 3:11 am

    Fãrã scãri rulante este trist.

    Reply
  4. cititor says:
    February 5, 2021 at 3:20 am

    Vaaooo… cand au terminat pasajul auto? In luna mai parca? De atunci atat au reusit, acumabauvinceput sa le pune sticlele? Si inauntru cum arata pasajul pietonal de ce nu sunt fotografiat ca sa vada ca arata si acuma ca dupa razboi? Bine ca au facut pasajul auto, cel pietonal sa mai lasa neterminata inca 1 an sau 2…

    Reply
    • drop says:
      February 5, 2021 at 5:35 am

      Ce ar fi daca te-ai muta in sud

      Reply
      • oradean says:
        February 5, 2021 at 7:23 am

        ce ar fi sa te muti tu inapoi de unde ai venit cu familia ta in sud sau in est?

        Reply
      • sugi-bugi says:
        February 5, 2021 at 8:35 am

        Ia-ți ochelarii roz de pe nas (a se înțelege scoate-ți nasul din fundul lui Bolo, să mai vezi și în jurul tău).

        Reply
        • drop says:
          February 5, 2021 at 2:19 pm

          iar gandesti cu matzul gros?

          Reply
          • ionel says:
            February 5, 2021 at 4:06 pm

            mata

          • Gheorghe says:
            February 5, 2021 at 6:38 pm

            Ai putea tu incepe mutatul in exteriorul judetului macar , ar fi un exemplu bun celor asemenea tie !

      • Ionel says:
        February 5, 2021 at 6:43 pm

        drop mutate tu la 2 metri sub.ial cu tine si pe sprâncenatul șișa nu poti fara el

        Reply
  5. Vasi says:
    February 5, 2021 at 7:42 am

    La ce distante sant intre sticle sant curios cat o sa protejeze… Designul..fute-o draq de design, ca nu e functional nu conteaza … Cel care a proiectat tampenia asta ar trebui sa stea sub el pe timp de ploaie…

    Reply
    • drop says:
      February 5, 2021 at 2:15 pm

      nu tu zbierai pe aici ca se inunda parcarea subterana?

      Reply
      • vasi says:
        February 5, 2021 at 4:03 pm

        iar te apuca paranoia?

        Reply
        • drop says:
          February 5, 2021 at 5:42 pm

          te apuce pe tine diareea de redus ce esti. anu trecut te cufureai pe gura prin comentarii ca parcarea ii plina de apa si ca-ti trebe submarin sa intri. acuma aberezi la fel, n-ai dreptate cu nimic niciodata.

          Reply
          • cornel says:
            February 5, 2021 at 7:36 pm

            Ce dracu nu te muti si ne lasi in pace cu idioteniile tale, nu vezi ca esti penibil? Nu ti-ai luat medicamentele?

          • drop says:
            February 6, 2021 at 3:32 pm

            esti atat de singur ca comentezi cu vreo 5-6 nickuri diferite, dar esti acelasi penibil

  6. scortosul says:
    February 5, 2021 at 8:50 am

    Designu ca designu dar negrul in care a fost imbracat orasul in toate statiile pe mine unul ma deranjeaza! Ca la capela din cimitir! Si tramvaiele astea noi si autobuzele cu albastru ala stresant de inchis parca am ajuns sa umblam pe drumurile mortilor!

    Reply
    • vasi says:
      February 5, 2021 at 4:05 pm

      Pai asta insemna frumos la betonator, e ca sufletul lui, beton, tepe, betoane, cuburi de beton, banci de beton, balustrade negre, conserva de tabla din centru, fiecare cu gusturile lui. Pacat ca nimeni nu are curaj sa-l contrazica. Noul curent art nouveau

      Reply
  7. deal says:
    February 5, 2021 at 10:38 am

    Foarte frumoase se vede scoala de arhitectura de la cavoul/conserva statie de tramvai din centru.

    Reply
  8. zsizsi says:
    February 5, 2021 at 11:02 am

    O nouă sursă de distracție pentru huligani, știți, genul de tineri plini de energie, dornici să se afirme.

    Reply
  9. Gheorghe says:
    February 5, 2021 at 6:40 pm

    …peisaj futuristic si mentalitate de cioban nu prea se imbina !

    Reply
  10. Ionel says:
    February 5, 2021 at 6:44 pm

    drop mutate tu la 2 metri sub.ial cu tine si pe sprâncenatul șișa nu poti fara el

    Reply
    • vasi says:
      February 5, 2021 at 8:39 pm

      m-a facut drop egal cu tine

      Reply
  11. Gheorghe says:
    February 5, 2021 at 6:45 pm

    In prezentul si viitorul lui Bolojan nu exista persoane cu dizabilitati si partea trista este ca multi dintre ei il mai si voteaza ! Ce sa faci cu ce oameni ai cu aceia mergi la lupta !

    Reply
    • drop says:
      February 5, 2021 at 7:35 pm

      Bolojan aplica metoda spartanilor, cei handicapati erau aruncati in prapastie, e cheltuiala in plus, cei sanatosi sa munceasca si sa plateasca taxe, asta inseamna cetatea sanatoasa si dezvoltare

      Reply
      • Gheorghe says:
        February 6, 2021 at 1:51 pm

        …cu asta sunt in clar demult dar ce face cu dobitocii ca tine , hartie igienica ?!

        Reply
        • drop says:
          February 6, 2021 at 3:35 pm

          cu dobitocii ca tine n-are ce sa faca, va gasiti mereu scuze sa nu munciti doar sa sugeti. nici hartie igienica nu vreti sa fiti.

          Reply
  12. Ionel says:
    February 5, 2021 at 6:45 pm

    Demult tot face pe el se vede ca nu lucra baieti la patron.

    Reply
  13. Drop says:
    February 6, 2021 at 8:45 am

    Numai prosti pe aici

    Reply
    • Gheorghe says:
      February 6, 2021 at 1:53 pm

      De aceea nu mai scrie comentarii si raman ce mai putin prosti !

      Reply
  14. Ciocioc says:
    February 6, 2021 at 2:09 pm

    Este Noul curent art nouveau lui era Lipoveanca, ce sa zic …..acuma intră pe rol .

    Reply
  15. Rusu says:
    February 6, 2021 at 5:09 pm

    Nu e multișor 120 de mii. Dna nimic?

    Reply
  16. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal la Spitalul Județean din Oradea: medic ATI, amenințat cu bătaia după un incident provocat de 4 persoane
    Un medic de la Secția Anestezie și Terapie Intensivă a Spitalului Județean din Oradea a fost nevoit, sâmbătă dimineața, să sune la 112 și să ceară intervenția Poliției, după ce patru persoane au provocat scandal în incinta unității medicale, iar una dintre ele – o femeie – chiar l-a amenințat cu bătaia. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tribunalul Bihor a dispus începerea judecății în dosarul de mită al fostului director al ISCTR Bihor, Cristin Țepele
    Un judecător de cameră preliminară din cadrul Tribunalul Bihor a dispus, vineri, începerea judecății în procesul în care Cristin Țepele, fostul director al Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier (ISCTR) Bihor, este inculpat pentru două fapte de luare de mită și pentru folosirea de informaţii ce nu sunt destinate publicităţii ori permiterea accesului unor persoane neautorizate la aceste detalii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    VIDEO: Dental Plazza by Adrian Oradea: Materialul ales poate face diferența când vă puneți o coroană dentară!
    Când îți pui o coroană dentară, materialul ales poate face diferența dintre un rezultat care ține ani de zile și o cheltuială greșită.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Noul showroom OMODA & JAECOO D&C Oradea și-a deschis porțile
    D&C Oradea vă invită să descoperiți noul showroom dedicat mărcilor OMODA și JAECOO, două branduri care aduc un nou standard în materie de design, tehnologie și eficiență.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    L-ați văzut pe Crișul Repede? Utilajul care „aspiră” aluviunile lucrează din nou în Oradea
    Lucrările de decolmatare a lacului de acumulare de la Priza de Apă Oradea continuă și în acest an, intervențiile desfășurându-se în prezent pe tronsonul Crișului Repede cuprins între Podul Densușianu și Podul Carol I.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un milion de euro pentru vârstnicii din Bulz: servicii gratuite de îngrijire la domiciliu și monitorizare medicală prin telemedicină
    După aprobarea unui proiect în valoare de un milion de euro, în comuna Bulz se va înființa un serviciu social pentru dezvoltarea serviciilor de îngrijire la domiciliu.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X