BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Distracție de dimineața până seara, de 1 Iunie, la ERA Park Oradea: Parada ursuleților uriași, povești jucăușe și petrecere intergalactică!

Distracție de dimineața până seara, de 1 Iunie, la ERA Park Oradea: Parada ursuleților uriași, povești jucăușe și petrecere intergalactică!

la 30 May 2024 11:19
30 May 2024 11:19
De 1 Iunie, copiii care vor trece pe la ERA Park Oradea vor avea parte de o zi pe cinste. Sub sloganul „Distracție de dimineața până seara”, centrul comercial din Calea Aradului nr. 62 a pregătit o mulțime de activități pentru a-i sărbători pe cei mici.
De 1 Iunie, copiii care vor trece pe la ERA Park Oradea vor avea parte de o zi pe cinste. Sub sloganul „Distracție de dimineața până seara”, centrul comercial din Calea Aradului nr. 62 a pregătit o mulțime de activități pentru a-i sărbători pe cei mici.

Trimite articolul

X

 

[eadvert]

Teatru pentru copii, numere de magie, spectacole interactive și parada ursuleților uriași – sunt doar câteva dintre distracții.

Povești jucăușe

Startul va fi dat la ora 11, când, în sala de evenimente, cei mici sunt invitați la Teatru pentru copii – Povești jucăușe, avându-i în distribuție pe actorii orădeni Mihaela Gherdan, Corina Cernea, Andrian Locovei și Șerban Borda. Timp de o oră, cei mici, dar și cei mari, vor fi martorii unui spectacol muzical, interactiv, ce se constituie într-o adevărată călătorie în lumea poveștilor. „Scufița Roșie”, „Capra cu 3 iezi”, „Cenușăreasa” și „Albă ca Zăpada” vor fi prezentate într-o manieră jucăușă, ușor modificată. De data aceasta, de pildă, renumitul Lup, care de obicei își schimbă doar părul, dar năravul ba, va fi un pic altfel…

„Un spectacol precum o fabulă, cu o morală pe gustul tuturor: în viață e bine să fii bun și ascultător, harnic și răbdător, să ajuți pe orișicine, căci de fapt te-ajuți pe tine!”, descriu organizatorii.

Parada ursuleților uriași la ERA Park Oradea

Spectacolul se mută apoi sub cupolă. Între orele 12.30 și 13.30, prichindeii sunt invitați la o reprezentație de magie, după care va urma Parada ursuleților uriași. Între orele 13 și 16, patru ursuleți vor oferi șase reprezentații a câte 20 de minute (două reprezentații pe oră), în zona cupolei ERA Park și a galeriei Carrefour.

Cei mai mici dintre prietenii ERA Park sunt invitați, de asemenea, la Baby Heart Show, un spectacol interactiv, distractiv și educativ, potrivit pentru micuții cu vârste de peste un an. Acesta se va desfășura între orele 15 și 16 în sala de evenimente, unde o actriță profesionistă, Lili, însoțită de mascota ei, Baby Heart, și de partenera sa de pluș, Monkey, vor întreține atmosfera cu dansuri, cântece, jocuri, melodii cunoscute și compoziții proprii, toate într-un super show pentru copii!

Petrecere intergalactică cu Prietenii Veseliei

Advertorial CH23354

Trimite articolul

X
Taguri:
1 iunie ,
copiii ,
ERA Park Oradea ,
Parada ursuleților uriași ,
petrecere
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Echipa Crișul Sântandrei a fost productivă de 1 Mai. Un puști de 17 ani a marcat cu călcâiul!
    Învinsă cu 2-4 pe teren propriu de Viitorul Cluj, echipa Crișul Sântandrei s-a răzbunat vineri pe o echipă din județul Cluj. Bihorenii au fost extrem de productivi de 1 mai și au învins cu 5-1 la FC Unirea Dej, după o primă repriză excelentă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Curtea de Apel Oradea: 4 ani de închisoare pentru un spaniol ce avea 14 kilograme de canabis într-o locuință din Marghita
    Antonio Jesús Aguilera Herrada, un spaniol de 45 de ani, stabilit în România, a fost condamnat definitiv de Curtea de Apel Oradea la 4 ani de închisoare pentru trafic de droguri.

    FC Bihor

    VIDEO
    Fotbalistul accidentat în meciul FC Voluntari – FC Bihor a fost operat. „Sacrificiul este prea mare pentru cele trei puncte”
    Fotbalistul Alexandru Gîț a suferit o intervenție chirurgicală în noaptea de joi spre vineri și va lipsi circa 7-8 luni, potrivit declarației făcute de președintele echipei FC Voluntari.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Bihon CSM Oradea

    CSM Oradea va întâlni CSA Steaua în finala Superligii Naționale de polo
    Joi seară s-a disputat meciul doi al semifinalei dintre CSA Steaua București și Dinamo București, din semifinalele turneului play off al Superligii Naționale de polo.

    Bihon CSM Oradea

    Clasamentul din play off se echilibrează. Steaua a fost depunctată!
    CSA Steaua București era lidera detașată a clasamentului din play off-ul de promovare al Diviziei A de handbal masculin, cu 6 puncte avans față de cea de-a doua clasată, CSO Teutonii Ghimbav. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    1 Mai înghețat în Bihor: temperaturi negative neașteptate și minime de până la -6°C, în plină primăvară
    În dimineața zilei de vineri, 1 mai au fost înregistrate în numeroase zone din Bihor temperaturi negative.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X