BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Ember se antrenează cu CSC Sânmartin

Ember se antrenează cu CSC Sânmartin

De Teodor Biriș
la 14 July 2020 09:00 Reactualizat la: 14 July 2020 10:15

Ember se antrenează cu CSC Sânmartin

14 July 2020 09:00 Reactualizat la: 14 July 2020 10:15
Fundașul Andrei Gal va fi testat de o formație din Liga 1.
Scris de Teodor Biriș - Fundașul Andrei Gal va fi testat de o formație din Liga 1.

Trimite articolul

X

Așteptând vremuri mai bune și un orizont mai clar în ceea ce privește regulile pandemice aplicate sportului românesc în general, CSC Sânmartin își continuă pregătirea în vederea noului sezon. „Echipa a reluat antrenamentele din 1 iulie în grupuri de câte 10, unii dimineața, restul după masă. Alternăm ședințele de pregătirea din pădurea din Băile Felix cu cele de la terenul din Sântion. Avem în plan și un cantonament în Ungaria, dar vedem în funcție de cum va evolua situația cu pandemia. Lotul este în linii mari același, a plecat doar Sergiu Vancea, iar contractul lui Denis Laza a expirat. În schimb a venit și se pregătește cu noi Raul Ember”, ne-a declarat Alexa Krenek, președintele CSC Sânmartin.

Acesta a mai precizat că în perioada următoare fundașul central Andrei Gal (20 de ani) va fi testat de o grupare din Liga 1, fără să dezvăluie numele clubului.

Raul Ember (32 de ani) a jucat la toate echipele importante din Bihor, ultima dată fiind la Crișul Chișineu Criș, locul 3 în Liga 3, Seria 4.

Președintele clubului consideră că echipele din eșaloanele mici vor avea o viață grea dacă vor trebui efectuate testări Covid-19 înainte de jocuri. „Așteptăm vremuri mai bune și niște condiții mai relaxate pentru sportivi. Va fi greu dacă înaintea fiecărui joc vor trebui făcute teste. Un singur set pe echipă te costă în jur de 5.000 de lei, cel puțin, astfel că vor rezulta cheltuieli care vor îngreuna bugetele cluburilor”, spune Krenek.

Trimite articolul

X
Taguri:
CSC Sânmartin ,
raul ember
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    „Leii roșii” sunt de nerecunoscut! Vicecampioana României leagă înfrângerile în Liga Națională!
    CSM CSU Raiffeisen Oradea are probleme serioase când evoluează în compania echipelor din a doua jumătate a clasamentului. Pe locul 10 înaintea meciului de marți, cu 12 victorii și 13 eșecuri, Steaua Sharks București a câștigat disputa cu vicecampioana României, aflată pe locul 1 în LNBM, scor 82-97!

    România

    Fostul selecționer al României, Mircea Lucescu a murit la vârsta de 80 de ani
    Doliu în fotbalul mondial! Seara zilei de marți, 7 aprilie a venit cu o veste tristă de la Spitalul Universitar din București. Fostul selecționer Mircea Lucescu s-a stins din viață la 80 de ani, după ce pe 26 martie a stat pe banca tricolorilor la meciul de baraj cu Turcia. A fost ultimul meci al lui Il Luce.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Autostrada A3: lotul Chiribiș - Suplacu de Barcău ar putea fi inaugurat la finalul acestei veri
    Potrivit Asociației Pro Infrastructură, progresul pe tronsonul Chiribiș - Suplacu de Barcău al Autostrăzii A3 este bun. 

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Pasajul suprateran de lângă magazinul Metro prinde contur: au început lucrările de asfaltare
    Muncitorii au început așternerea primului strat de asfalt din cele două prevăzute pentru pasajul suprateran de pe Centura Oradea, la intersecția cu Centura Oșorhei, în apropiere de magazinul Metro.

    România

    Realitatea Plus se închide. CNA a votat retragerea licenței pentru postul de televiziune
    CNA a decis retragerea licenţei postului Realitatea Plus, motivul fiind neplata unor amenzi aplicate în anul 2024. Ulterior, instituţia a retras şi licenţa postului de radio Gold FM, asociat lui Cozmin Guşă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Curățenie de primăvară în Zona 4 din Oradea: zeci de străzi și spații publice, vizate de intervenții
    Lucrările de întreținere și igienizare a spațiului public în Zona 4 se desfășoară în perioada 6 - 9 aprilie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X