Intervențiile vizează înlocuirea tuturor capacelor carosabile existente cu capace autonivelante, precum și refacerea asfaltului în zona acestora, pentru creșterea siguranței și confortului în trafic.
Lucrările vor începe în marți, 5 mai, pe Calea Clujului, pe banda 1 de circulație. Pe durata intervențiilor, circulația va fi restricționată la o singură bandă pe sectoarele unde se lucrează.
Execuția lucrărilor este realizată de Precon Transilvania, în baza acordului-cadru încheiat cu municipalitatea, iar capacele sunt puse la dispoziție de Compania de Apă Oradea.
„Reprezentanții administrației locale recomandă participanților la trafic să circule cu prudență în zonele afectate și să respecte semnalizarea temporară instituită. Prin aceste lucrări, Primăria Oradea continuă demersurile de modernizare a infrastructurii rutiere și de îmbunătățire a condițiilor de circulație în municipiu”, a transmis Primăria Oradea.
Trimite articolul
XSa sara postacii care nu suporta dezvoltarea, aia ce nu pot vira stanga i pasajul Decebal
In Episcopia ar trebui înlocuit fiindcă este dezastru, mai ales dace mergi cu bicicleta!
-
Sa faca primarul de acolo, UDMR. Nu mai votati udmr