BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Exces de viteză sancţionat

Exces de viteză sancţionat

la 13 November 2013 14:43
13 November 2013 14:43
Încă o dată, marţi, câţiva şoferi obişnuiţi să apese prea tare pedala de acceleraţie au fost surprinşi de aparatele radar.
Scris de erdei - Încă o dată, marţi, câţiva şoferi obişnuiţi să apese prea tare pedala de acceleraţie au fost surprinşi de aparatele radar.

Trimite articolul

X

Astfel, marți, poliţiştii Serviciului Rutier şi de Ordine Publică din cadrul I.P.J. Bihor au continuat acţiunile pe şoselele bihorene, pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru depistarea, identificarea şi tragerea la răspundere a celor care încalcă prevederile legale sau comit infracţiuni la regimul circulaţiei pe drumurile publice. Ca urmare a abaterilor constatate au fost aplicate 280 de sancţiuni contravenţionale în valoare de 65.320 lei. Totodată, patru permise de conducere au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, au fost reţinute patru certificate de înmatriculare, au fost constatate două infracţiuni şi șapte tamponări. 141 de sancţiuni au fost aplicate pentru depăşirea limitelor legale de viteză, 60 de participanți la trafic au fost sancționați contravențional pentru nerespectarea prevederilor legale privind portul centurii de siguranță, nouă sancţiuni au fost aplicate pentru punerea în circulaţie a unor autovehicule care prezentau defecţiuni tehnice, opt pietoni au fost sancționați pentru traversări neregulamentare, iar 161 de sancţiuni au fost aplicate pentru alte abateri de la regim ul circulaţiei rutiere. De altfel, în noapte de marţi spre miercuri, în jurul orei 00:29, pe strada Oneștilor din municipiul Oradea a fost depistat orădeanul P.M.C.(37 ani), în timp ce conducea un autoturism cu viteza de 128 km/h, înregistrată radar. De asemenea miercuri, în jurul orei 1:18, tot pe strada Oneștilor a mai fost depistat şi T.I.N.(19 ani), din localitatea bihoreană Călățea, în timp ce conducea un autoturism cu viteza de 106 km/h, înregistrată radar.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
ipj bihor ,
radar ,
trafic
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Marți se joacă FC Bihor – Chindia Târgoviște. „Noi, din punct de vedere fotbalistic, trebuie să ne facem treaba”
    FC Bihor întâlnește marți, de la ora 17:30, echipa Chindia Târgoviște, ultima clasată din play-off cu înfrângeri pe linie. În fapt, dâmbovițenii au pierdut ultimele 8 meciuri de campionat, printre care și cel din tur cu FC Bihor, scor 1-3.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Era și cazul! Primăria Oradea și Compania de Apă înlocuiesc capacele de canalizare de pe Clujului și Averescu cu unele autonivelante
    Primăria Municipiului Oradea, în colaborare cu Compania de Apă Oradea, demarează lucrările de înlocuire a capacelor de canalizare pe Calea Clujului și strada Averescu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    De Ziua Europei, Oradea se mobilizează pentru „Valuri de bucurie” – sport și solidaritate în Piața Unirii
    Pe 9 mai, de Ziua Europei, comunitatea din Oradea este invitată să transforme mișcarea într-un gest de solidaritate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cimitir cuprins de flăcări în Bihor, în timpul unei serii de incendii de vegetație de 1 Mai
    În minivacanța de 1 Mai, pompierii bihoreni au stins șase incendii de vegetație uscată, care au afectat circa 4,5 hectare de teren.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Minivacanța de 1 Mai, marcată de incendii în Bihor: neglijența a provocat mai multe focare
    În perioada 01-03 mai, pompierii militari bihoreni au executat 86 de misiuni, dintre care 70 de intervenții SMURD la cazuri medicale și accidente rutiere, 9 intervenții pentru stingerea incendiilor, precum și misiuni de asistență a persoanelor aflate în situații de urgență și alte activități specifice.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sală de fitness din Salonta, „vizitată” 3 nopți la rând de un hoț. A patra zi a restituit tot ce a furat
    Întâmplare mai puțin obișnuită a avut loc în Salonta, unde un localnic de 20 de ani a intrat trei nopți la rând, în aceeași sală de fitness din oraș, de unde a furat două laptopuri și încărcătoarele acestora.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X