BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Francesca Pop, nou record national la tir

Francesca Pop, nou record national la tir

la 25 January 2012 11:34
25 January 2012 11:34
La sala de sport a Universităţii orădene a avut loc etapa a IV-a a CN de tir sportiv pentru arme cu aer comprimat.
Scris de erdei - La sala de sport a Universităţii orădene a avut loc etapa a IV-a a CN de tir sportiv pentru arme cu aer comprimat.

Trimite articolul

X

Competiţia a fost organizată de CS Universitar (antrenori Vasile Leţ, Adriana Floruţa), sub egida FR Tir Sportiv. Cel mai bun rezultat pentru clubul orădean a fost înregistrat de Francesca Pop, care a stabilit un nou record naţional în proba de pistol 40 focuri aer comprimat junioare, cu 385 puncte. Francesca a câştigat proba la senioare, cu rezultatul total de 856,7 p. Un alt rezultat bun îi aparţine Antoniei Miclău, care s-a situat pe locul I la puşcă 40 focuri senioare, cu 783 p. În aceeaşi probă, Alexandra Keri a ocupat locul III cu 776 p, iar Lorena Pop s-a clasat pe locul V, cu 767 p.

La puşcă 40 focuri junioare, Eliza Molnar şi Diana Şerfezi au ocupat locurile IV şi V, cu 765, respectiv 722 p. Cristian Rayna s-a situat pe locul IV la puşcă 40 focuri junioare II, cu 705 p. Proba de pistol 60 focuri juniori a consemnat evoluţiile bune ale lui Daniel Zegoicea şi Teodor Iancu, clasaţi pe locurile II şi III, cu 1072, respectiv 1060 puncte. La pistol 60 focuri seniori, Szücs Csongor s-a situat pe locul III cu 1137 p, iar George Şerfezi a ocupat locul IX cu 1082 p. În fine, la pistol 40 focuri juniori II, Felix Cioară s-a clasat pe locul II cu 706 p.

În aceste zile, la Arad are loc etapa a V-a a CN. Imediat după etapa de la Oradea, Francesca Pop a trebuit să se deplaseze la Bucureşti, pentru controlul antidoping obligatoriu pentru omologarea noului record naţional. Sportiva orădeană a plecat apoi la Arad, la etapa a V-a, unde a concurat obosită după periplul bucureştean. Antrenorul Vasile Leţ a dorit să-şi exprime nemulţumirea pentru faptul că la Oradea nu poate efectua control antidoping, performerii fiind astfel obligaţi să bată drumul până în Capitală.

G.N.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
francesca pop ,
oradea ,
tir
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Hotărâre finală în cazul crimei de pe Oneștilor. Una dintre inculpate a scăpat de închisoarea pe viață
    Roxana Alexandra Gal, una dintre cele două femei acuzate de uciderea, în iunie 2024, a unei tinere de 31 de ani, Henrietta Toth, al cărei cadavru a fost găsit într-un geamantan, pe pe Strada Oneștilor, din Oradea, a scăpat de condamnarea la închisoare pe viață, dictată de Tribunalul Bihor.

    FC Bihor

    FC Bihor își consolidează lotul. Echipa orădeană a transferat un mijlocaș sloven
    FC Bihor a anunțat joi transferul jucătorului Nik Jermol, de la ND Primorje Ajdovščina (Slovenia).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Pride ajunge în atenția Consiliului Europei. Comisarul pentru drepturile omului: „Sunt îngrijorat. Autoritățile să asigure un traseu”
    Comisarul pentru drepturile omului al Consiliului Europei, Michael O’Flaherty, și-a exprimat îngrijorarea în legătură cu informațiile potrivit cărora ediția din acest an a Oradea Pride ar putea fi din nou blocată de autoritățile locale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Istoricul și profesorul universitar Blaga Mihoc a decedat la vârsta de 83 de ani
     Anunțul a fost făcut vineri, 17 iulie de Episcopia Greco-Catolică de Oradea, care a adus un omagiu celui care și-a dedicat activitatea cercetării istoriei și recuperării memoriei Bisericii Române Unite cu Roma, Greco-Catolică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Fostul director al școlii din Aușeu, Adrian Botici, nu scapă de arest. Măsura preventivă a fost prelungită a doua oară
    Judecătoria Oradea a admis o cerere a Parchetului Bihor și a hotărât să prelungească, pentru a doua oară, cu 30 de zile, măsura arestului preventiv în cazul fostului director al școlii gimnaziale din Aușeu, Adrian Botici, cercetat într-un dosar de agresiune sexuală asupra a trei minori cu vârste cuprinse între 13 și 15 ani.

    FC Bihor

    FOTO
    Concurență mare pentru rolul de jucător „under” la FC Bihor. Șapte pe două locuri!
    Concurența pentru rolul de „under” titular la FC Bihor se anunță una acerbă, atât în poartă, cât și în zona ofensivă a echipei. În cantonamentul din Slovenia, majoritatea dintre ei au avut evoluții prin care s-au remarcat, contribuind cu goluri, pase decisive sau penalty-uri obținute.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X