BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Gala caritabila la Tinca

Gala caritabila la Tinca

la 7 January 2014 09:04 Reactualizat la: 7 January 2014 09:06
7 January 2014 09:04 Reactualizat la: 7 January 2014 09:06
La eveniment au participat şi primarul Teodor Coste şi părintele Mihai Iancu.
Scris de erdei - La eveniment au participat şi primarul Teodor Coste şi părintele Mihai Iancu.

Trimite articolul

X

Evenimentul a fost organizat de cadrele didactice de la Grădiniţa Nr. 2 Tinca, director Marchiş Floare, prof. Dulău Florina, Oniga Olimpia, Toth Elisabeta şi Dume Florentina. Acţiunea caritabilă a avut ca moto: „Dar din dar se face rai!” şi ca beneficiari persoanele fără posibilităţi din Tinca şi împrejurimi. Doamna profesor Paraschiva Cărbunar, o doamnă a cântecului popular din judeţul nostru, eleva Delia Pop şi doamna Kondor Lucia au sensibilizat asistenţa cu un buchet de colinde tradiţionale româneşti. „Tot în cadrul acestei gale, copiii de la grădiniţa noastră au realizat o expoziţie cu felicitări şi ornamente de Crăciun, care a putut fi admirată de toţi invitaţii, fiecare dintre ei alegându-şi câte o lucrare. Am servit apoi masa împreună, cu toţii, ca într-o „familie”, pentru a răsplăti bunăvoinţa şi gestul dumnealor”, spune profesorul Florina Dulău.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
gala caritabila ,
tinca
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Lider nou în Campionatul Județean Bihor de fotbal pentru old-boys
    În ultimele două weekenduri a continuat Campionatul Județean de fotbal pentru old-boys (+40 de ani) cu meciuri disputate la Aleșd, Beiuș și Salonta.

    Cultură

    VIDEO
    Concurs de gătit, spectacol folcloric şi foc de artificii la cea de a 56-a ediție a Târgului de la Vama Sării, la Vadu Crișului
    Programul ediţiei a mai cuprins tradiţionala vămuire a plutei cu sare, festivitate de premiere şi discotecă în aer liber.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Manevre periculoase în trafic: 9 depășiri neregulamentare sancționate în Bihor
    Acțiunile s-au desfășurat în perioada 12 - 14 iunie, fiind legitimate în total 1.874 de persoane.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mai multe străzi din Oradea rămân fără apă caldă timp de patru zile din cauza unor lucrări
    Locuitorii din mai multe zone ale Oradiei vor rămâne fără apă caldă timp de câteva zile, ca urmare a unor lucrări la rețeaua termică desfășurate în cadrul proiectului „Coridor de mobilitate Magheru – Republicii”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cal biciuit și pus să tragă o căruță, în timp ce căruțașul ținea frâna apăsată. Bărbatul a fost reținut
    Un bărbat de 34 de ani, din Aștileu, a fost reținut pentru 24 de ore, de către polițiștii Biroului pentru Protecţia Animalelor Bihor, sub acuzația de schingiuire a animalelor.

    BIHON Sport local

    O echipă orădeană s-a calificat la turneul final al Campionatului Național de minifotbal
    În perioada 12-14 iunie la Deva și Hunedoara s-a desfășurat ediția 2026 a Cupei României cu 92 de echipe la start. Singura echipă bihoreană participantă a fost ACS Igna Construct Oradea, manageriată de Adrian Coroiu, care ține „steagul sus” într-un minifotbal bihorean aflat în decădere. Chiar dacă au avut parte de adversari dificili, orădenii au obținut calificarea la turneul final al Campionatului Național.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X