BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Happy Day cu Direcţia 5 şi Alina la Casa de Cultură

Happy Day cu Direcţia 5 şi Alina la Casa de Cultură

la 21 November 2017 10:59
21 November 2017 10:59
„Happy Day” este numele noului album al Direcţiei 5, promovat împreună cu Alina, la Casa de Cultură, pe 24 noiembrie.
Scris de farcas - „Happy Day” este numele noului album al Direcţiei 5, promovat împreună cu Alina, la Casa de Cultură, pe 24 noiembrie.

Trimite articolul

X

Mai sunt doar câteva zile până la cel mai important concert din acest an Direcţiei 5 – Happy Day. Concertul din 24 noiembrie, ora 19:00, de la Casa de Cultură a Sindicatelor din Oradea, face parte din turneul de lansare a celui mai nou material discografic al trupei – „Happy Day”.

Pregătirile sunt pe ultima sută de metri, iar lansarea va fi făcută în colaborare cu un artist care a cucerit, de-a lungul timpului, atât topurile din România, cât şi cele internaţionale. În concertul de vineri, orădenii vor putea audia piese, precum: „Pulbere de stele“, „Te cunosc de undeva“, „Rogvaiv“ şi „Tu m-ai cucerit“, dar şi câteva titluri care i-au făcut celebri: „O fată ca ea”, „Te iubesc”, „Am nevoie de tine” sau „Povestea noastră” . Noul disc conţine 13 piese. Organizatorii le-au pregătit fanilor multe alte surprize, între care şi melodii nelansate.

Biletele sunt disponibile pe www.directia5official.ro, www.eventim.ro, www.bilete.ro şi în reţelele Eventim şi Bilete.ro.

Direcția 5 a luat ființă în anul 1991. Genurile muzicale abordate de-a lungul anilor sunt: rock alternativ, baladă rock, rock electronic, pop-rock, instrumental, rar club-house. La începutul ei, trupa a fost formată din: Marian Ionescu (chitară bass, pian, compozitor), Dragoș Bădoi (voce), Cătălin Onoiu (clape), Florin Ionescu (tobe, voce), Răzvan Mirică (chitară, voce), Vlaicu Giurgea (chitară).

La scurt timp după înființare, trupa a şi lansat albumul de debut: „La vulturul de mare cu peștele în ghiare”. De-a lungul timpului, trupa a lansat peste 20 de albume şi sute de piese şi a colaborat cu delia, Loredana Groza, Lidia Buble, Andreea Bănică şi Nicoleta Nuca.

În prezent membrii trupei sunt: Marian Ionescu, Cristi Enache, Marius Keseri, Nicu Damalan, Carmin Ionescu, Tony Șeicărescu şi Alinka Alina Crisan.

Trimite articolul

X
Taguri:
Alina ,
casa de cultura ,
concert ,
directia 5 ,
Happy Day ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Mii de români au RCA la o firmă rămasă fără licență. Ce se întâmplă cu polițele și despăgubirile
    Comisia de Supraveghere Financiară din Bulgaria a retras autorizația de funcționare a companiei de asigurări DallBogg Life and Health AD, societate care a vândut polițe RCA și în România prin regimul de liberă prestare a serviciilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Încep lucrările la drumul Șumugiu - Hidișelu de Sus, aflat într-o strare avansată de degradare
    Miercuri, 10 iunie, a fost emis ordinul de începere a lucrărilor de reabilitare a drumului județean DJ 795A, pe tronsonul dintre Șumugiu și intersecția cu drumul spre Hidișelu de Sus, DJ 768.

    România

    UPDATE PNL nu va vota guvernul Tomac. Ce a declarat Bolojan după ședința Biroului Partidului Național
    Liderii PNL au decis joi, 11 iunie, în ședința Biroului Politic Național (BPN) că parlamentarii liberali nu vor vota Guvernul Eugen Tomac.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Anunț Coral Impex

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Transilvania Sport Academy – performanță, sănătate și educație prin fotbal
    Transilvania Sport Academy este un club de fotbal din Oradea dedicat copiilor, juniorilor și seniorilor, construit pe o filozofie modernă de dezvoltare sportivă și educațională.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Prejudiciu uriaș de peste 2,1 milioane de lei: Polițiștii din Bihor au descins la 5 adrese din Oradea într-un dosar de delapidare gravă
    Joi, 11 iunie, în cadrul operațiunii JUPITER, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Bihor, sub supravegherea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor, au pus în executare 5 mandate de percheziție domiciliară și o ordonanță de predare de date informatice.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X