BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Incendiu pe Calea Clujului, de la o aeroterma

Incendiu pe Calea Clujului, de la o aeroterma

la 27 June 2013 09:49 Reactualizat la: 27 June 2013 10:01
27 June 2013 09:49 Reactualizat la: 27 June 2013 10:01
Pompierii oradeni au intervenit joi dimineata pentru a stinge incendiul izbucnit la o firma de pe strada Clujului. 
Scris de Demian - Pompierii oradeni au intervenit joi dimineata pentru a stinge incendiul izbucnit la o firma de pe strada Clujului. 

Trimite articolul

X

Joi dimineata, in jurul orei 04:25, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Crişana” a fost sesizat de producerea unui incendiu la o societatea comerciala de pe Calea Clujului. La interventia prompta au fost mobilizate echipajele de pompieri militari din cadrul Detasamentelor 1 si 2. La fata locului, flacarile au cuprins interiorul unei magazii amenajatte in incinta unei hale existand pericolul de extindere a focului si la cladirile din apropiere. 

”Acţionând operativ cu două autospeciale de lucru cu apă şi spumă, pompierii militari au reuşit să localizeze şi să lichideze incendiul în limitele găsite, înlăturând pericolul propagării acestuia la construcţiile învecinate şi la un autotren încărcat cu butelii. De asemenea, forţele de intervenţie au evacuat, din incinta clădirii afectate, patru butelii, împiedicând astfel producerea unei deflagraţii” a declarat pentru Bihor Online locotenent Camelia Roșca. 

In urma investigatiilor, pompierii au descoperit ca sursa incendiului a fost o aeroterma lasata nesupravegheata sau supraincalzita. Incendiul a facut pagube materiale constand in 12 metri patrati de OSB, un punct de încălzire ulei pe o suprafaţă de circa nouă metri pătraţi, o aerotermă şi 20 de butoaie de PVC.

Trimite articolul

X
Taguri:
aeroterma ,
calea clujului ,
incendiu ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Biserici deschise pentru orădenii afectați de caniculă. Vezi unde găsești apă și răcoare
    Mai multe biserici ortodoxe din Oradea vor rămâne deschise pe parcursul zilei, până în jurul orelor 18:00-19:00, pentru persoanele afectate de temperaturile ridicate. Măsura va fi aplicată până în 15 august, pe durata Postului Adormirii Maicii Domnului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO
    Modernizare la standarde europene: Lucrările de la Școala Gimnazială nr. 16 au fost finalizate și recepționate
    Primăria Oradea a anunțat finalizarea și recepția lucrărilor de reabilitare și creștere a eficienței energetice la Școala Gimnazială Nr. 16, una dintre cele mai mari unități de învățământ din cartierul Rogerius. 1

    România

    Nicușor Dan a promulgat legea privind reducerea accizei la motorină și prelungirea TVA-ului redus la locuințe
    Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat, marţi, 4 august, că a semnat decretele de promulgare a legilor privind declararea situaţiei de criză pe piaţa produselor petroliere şi privind prelungirea termenului pentru aplicarea cotei reduse de TVA la achiziţia de locuinţe. 2

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Încă un agent de poliție de frontieră din Borș a recunoscut că a luat mită. Între timp s-a pensionat
    Parchetul de pe lângă Tribunalul Bihor a anunțat încheierea unui acord de recunoaștere a vinovăției cu încă un agent de Poliție de Frontieră din Borș, acuzat de complicitate la luare de mită.

    Cultură

    FITO 2026: Oradea sărbătorește 50 de ani de teatru cu 28 de spectacole, între 11 și 20 septembrie
    Festivalul de Teatru pentru Copii Arcadia revine în program după o absenţă de opt ani.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    De ce sunt sancționați atât de puțini medici? Cum se analizează o acuzație de malpraxis în Bihor
    În 2025, Comisia de Disciplină a Colegiului Medicilor Bihor a soluționat 14 cazuri: 11 s-au încheiat fără sancțiuni, unul cu mustrare și unul cu avertisment, iar o sesizare a fost respinsă ca fiind tardiv introdusă. Medicul legist Gabriel Mihalache, președintele comisiei, explică de ce un rezultat nefavorabil al unui tratament nu înseamnă automat malpraxis și cum sunt analizate, în realitate, reclamațiile împotriva medicilor. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X