BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Încep lucrările la podul din Nimăești

Încep lucrările la podul din Nimăești

De Georgiana Anghel
la 18 August 2022 09:28

Încep lucrările la podul din Nimăești

18 August 2022 09:28
Consiliul Județean Bihor a emis miercuri ordinul de începere a lucrărilor pentru un pod nou, în localitea Nimăești, din comuna Curățele.
Scris de Georgiana Anghel - Consiliul Județean Bihor a emis miercuri ordinul de începere a lucrărilor pentru un pod nou, în localitea Nimăești, din comuna Curățele.

Trimite articolul

X

Podul este situat pe Drumul Județean 764H. Proiectul prevede construirea unui pod transversal nou, cu o lungime de 12 metri peste Valea Beiușele, în locul podului existent, care are o lungime de 8 metri.

[eadvert]

„Podul existent a fost construit în anul 1970 și nu mai corespunde normativelor, fiind un pod cu suprastructură din 5 grinzi metalice cu podină de lemn”, a transmis CJ Bihor, printr-un comunicat de presă. Sursa citată precizează că noua construcție va fi din beton armat, cu suprastructură din grinzi precomprimate. „De asemenea, se urmărește asigurarea scurgerii apelor și protejarea Drumului Județean 764 H, a proprietăților adiacente la inundații și modernizarea infrastructurii rutiere, pentru asigurarea circulației în condiții de siguranță”, mai arată sursa citată. Lucrările vor fi executate de Ile Viorel Construct SRL, valoarea contractului fiind de 2 milioane de lei. Termenul de execuție a fost stabilit prin contract la 12 luni.

Trimite articolul

X
Taguri:
lucrari ,
pod Nimaesti
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    CSM Oradea s-a clasat locul 4 la turneul final al Campionatului Național de baschet masculin U16 ani
    Desfășurat de miercuri până duminică la Arena „Antonio Alexe”, turneul final al Campionatului Național de baschet masculin U16 ani a oferit meciuri spectaculoase și intens disputate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Handbaliștii orădeni și-au luat la revedere de la suporteri printr-o victorie, în meciul cu CSO Teutonii Ghimbav
    Urmează partida cu Steaua, decisivă pentru calificarea la barajul de promovare în Liga Zimbrilor.

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor: În etapa a 12-a s-au marcat 40 de goluri în play-off și play-out
    Etapa a 12-a a avut meciuri desfășurate în patru zile. A început marți 5 mai și s-a încheiat duminică 17 mai. Rezultate, marcatori și clasamente.

    BIHON CAO

    CAO lansează un portal digital pentru depunerea, preluarea și emiterea documentațiilor pentru avize și contracte

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Mii de iubitori ai vinului și muzicii live, pe malul Crișului la VinLaMal
    Unul dintre cele mai apreciate evenimente din cadrul Festum Varadinum, VinLaMal, a debutat vineri, 15 mai, pe malul Crișului, adunând din nou iubitorii de vinuri, muzică live și atmosferă relaxată.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Moldovean prins lângă Girișu de Criș cu 12 migranți în mașină, adus din Germania pentru a executa 3 ani de pușcărie
    Polițiștii români l-au adus din Germania, la sfârșitul acestei săptămâni, pe un tânăr de 25 de ani, din Republica Moldova, condamnat de Tribunalul Bihor la 3 anin de închisoare, cu executare, pentru trafic de migranți.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „Îmi doresc ca pe viitor să avem o echipă solidă și să reușim să terminăm pe primele două locuri”
    FC Bihor Oradea a încheiat sezonul 2025/2026 cu o remiză pe terenul campioanei din Liga 2, singura echipă în fața căreia nu a luat punct în ultimele două campionate. Cu o zeste de 50 de puncte, orădenii au terminat play-off-ul pe un onorant loc 4, după ce anul trecut s-a salvat de la retrogradare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X