BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Invitaţie la dezinsecţie

Invitaţie la dezinsecţie

la 7 August 2009 13:29
7 August 2009 13:29
În vederea distrugerii insectelor generatoare de disconfort (ţânţari, muşte etc.) în faza de adult şi larve, Primăria Municipiului Oradea anunţă locuitorii oraşului că la mijlocul lunii august se execută, prin tratament la sol, lucrarea de dezinsecţie, etapa a III-a, în zonele publice, spaţiile verzi şi pe cursurile de apă de pe raza municipiului Oradea.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - În vederea distrugerii insectelor generatoare de disconfort (ţânţari, muşte etc.) în faza de adult şi larve, Primăria Municipiului Oradea anunţă locuitorii oraşului că la mijlocul lunii august se execută, prin tratament la sol, lucrarea de dezinsecţie, etapa a III-a, în zonele publice, spaţiile verzi şi pe cursurile de apă de pe raza municipiului Oradea.

Trimite articolul

X

Toxicitatea redusă a insecticidelor Forza 50 SC, MetradinFlow, Mosquitox ULV şi Vectobac WDG nu dăunează sănătăţii oamenilor şi animalelor, având grupa III şi IV de toxicitate.

    Singura recomandare făcută populaţiei este să evite contactul insecticidului cu ochii.

    În vederea eficientizării acestor lucrări, municipalitatea solicită asociaţiilor de proprietari şi agenţilor economici să efectueze în aceeaşi perioadă, prin unităţile de specialitate, lucrări de dezinsecţie. În acest fel se evită posibilitatea ca larvele sau insectele scăpate de dezinsecţia de pe locurile publice să se înmulţească şi să se extindă şi în zonele în care s-a efectuat dezinsecţia.
    În caz de timp nefavorabil, lucrarea se va amâna pentru o perioadă imediat următoare ce va fi comunicată în presă.

Cristian Horgoş

Trimite articolul

X
Taguri:
dezinsectie ,
lucrarea ,
lucrari ,
municipiului ,
oradea ,
perioada ,
prin ,
publice ,
vederea ,
zonele
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Locuri de muncă la stat în Bihor: concursuri deschise pentru mai multe posturi
    Mai multe instituții publice din județul Bihor au scos la concurs posturi vacante în această perioadă, oferind oportunități de angajare atât pentru persoane cu studii superioare, cât și pentru candidați cu studii medii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 23 iulie, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 23 iulie.

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    După trei remize în campionat, Lotus Băile Felix a învins Bihorul Beiuș într-un joc de pregătire
    Colege în Liga 3, Seria 8, Lotus Băile Felix și CS Bihorul Beiuș au terminat la egalitate toate cele trei meciuri jucate în sezonul 2025/2026. A fost 0-0 la Beiuș, apoi 1-1 și 2-2 la Sânmartin.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă străzile Piața București, Săvineștilor, Berzei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ceica, Lăzăreni, Drăgești și Hidișelu de Sus

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi comisari europeni au transmis un mesaj de solidaritate pentru comunitatea LGBT din Oradea după refuzul avizării Marșului Pride
    Comisara europeană pentru Egalitate, Hadja Lhabib, și comisarul european pentru Justiție, Michael McGrath, au transmis un mesaj de solidaritate cu comunitatea LGBTI din Oradea și au subliniat necesitatea respectării dreptului la liberă întrunire.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bărbat reținut de polițiștii de la Protecția Animalelor Bihor pentru că a lovit cu piciorul un câine, prin gard
    Polițiștii de la Biroul pentru Protecția Animalelor Bihor l-au reținut pentru 24 de ore pe un tânăr de 29 de ani, din localitatea Bistra, acuzat că ar fi rănit cu intenție câinele unui consătean.

    Economic

    Bolojan consideră justificată amânarea majorării TVA la 21% pentru locuințe, din cauza blocajului ANCPI
    Premierul interimar Ilie Bolojan consideră justificată amânarea majorării TVA pentru locuințe, după atacul cibernetic care a blocat platforma ANCPI. Transferul datelor în Cloudul Guvernamental va fi finalizat miercuri, iar joi autoritățile vor estima când sistemul va redeveni funcțional.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X