BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Locuri de munca pentru rromi

Locuri de munca pentru rromi

la 1 June 2006 09:14
1 June 2006 09:14
Peste 250 de locuri de munca vor fi puse joi la dispozitie de 15 angajatori, pentru rromii oradeni dornici de munca.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Peste 250 de locuri de munca vor fi puse joi la dispozitie de 15 angajatori, pentru rromii oradeni dornici de munca.

Trimite articolul

X

Oferta este fãcutã în cadrul „Bursei locurilor de muncã pentru persoanele de etnie rromã”, care va avea loc la Casa de Culturã a Sindicatelor, începând cu ora 9:00. „Lista angajatorilor rãmâne deschisã, asa cã numãrul de locuri de munca oferite s-ar putea sã fie mai mare”, a precizat Daciana Nica, director executiv adjunct la AJOFM Bihor.

Bursã dispersatã

Actiunea de oferire a locurilor de muncã pentru rromi din anul acesta se desfãsoarã pe o perioadã mai lungã, în mai multe localitãti din judet. Prima bursã a avut loc la Abram, în 25 mai, urmatã de Marghita în 31 mai. Azi, odatã cu actiunea de la Oradea mai are loc o actiune la Budureasa.

Urmeazã Tinca – în 5 iunie, Alesd – în 8 iunie, Tileagd – în 9 iunie si Salonta – în 16 iunie. „La Abram, trei firme au oferit 15 locuri de muncã, iar la Marghita patru agenti economici au pus la dispozitia rromilor 20 de locuri de muncã”, ne-a informat Daciana Nica.

irectorul executiv adunct al AJOFM Bihor le cere liderilor rromilor sã lase interesele politice de o parte si sã nu-i împiedice pe rromi sã vinã la bursã. „Am avut o întâlnire cu liderii rromilor în 29 iunie. Le-am spus sã lase politica în afara acesti actiuni”, a subliniat Nica.

Dan Birta

 

Trimite articolul

X
Taguri:
alesd ,
locuri de munca ,
oradea ,
tinca
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Campionii s-au calificat în finala Superligii de polo. CSM Oradea a câștigat fără probleme meciul doi cu Rapid
    Echipa orădeană s-a impus cu scorul de 17-12 în partida din deplasare cu Rapid București, contând pentru semifinalele turneului play off din cadrul Superligii Naționale de polo.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Avocat bihorean, obligat la plata unor daune de 57.000 de euro, într-un proces de înșelăciune oprit de prescripție
    Curtea de Apel Oradea a dispus, miercuri, încetarea procesului penal față de avocatul István Sallak, din cadrul Baroului Bihor, pentru acuzațiile de înșelăciune în formă continuată (3 acte materiale) și camătă, ca urmare a prescrierii răspunderii penale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Benzinăriile din Oradea se golesc de carburanți pe rând: primele stații au rămas deja fără motorină și benzină standard
    Stații din Oradea rămân fără benzină și motorină standard, în timp ce specialiștii avertizează scumpiri rapide și posibile dezechilibre în distribuția carburanților. 2

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Bihon Decese

    Decese 29.04.2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cinci polițiști de la BCCO Oradea, suspecți într-un dosar de abuz în serviciu instrumentat de DNA
    Procurorii Serviciului Teritorial Oradea al Direcției Naționale Anticorupție investighează un caz în care cinci ofițeri ai Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea sunt suspectați de abuz în serviciu.

    Cultură

    Teatrul ca instrument de explorare personală în cadrul cursurilor TRM Academy 2026
    O nouă ediție de cursuri de teatru în cadrul TRM Academy 2026 vor avea loc în perioada 15 mai - 23 iunie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X