BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Magician, antrenor pentru antreprenori

Magician, antrenor pentru antreprenori

la 18 January 2013 11:02
18 January 2013 11:02
Eugen Antal lansează o nouă provocare mediului de afaceri local, aceea de a-şi antrena atenţia cu Magicianul Augustin.
Scris de erdei - Eugen Antal lansează o nouă provocare mediului de afaceri local, aceea de a-şi antrena atenţia cu Magicianul Augustin.

Trimite articolul

X

Iluzionismul este arta de a manipula atenţia. „Situaţiile în care este necesară atenţia şi energia, în viaţă şi în business, sunt vitale. Câştigi doar dacă îţi controlezi atenţia. Pierzi din neatenţie. Iar accidentele produc victime şi leziuni. Mai ales în afaceri. Magicianul Augustin stăpâneşte bine tehnicile de dezvoltare personală pe care le îmbină cu iluzionismul într-un mod plăcut, cu multă măiestrie, umor şi o incredibilă energie pozitivă”, spune Eugen Antal, moderator al workshop-ului la care sunt invitaţi proprietari de afaceri, directori executivi, reprezentanţi de vânzări, responsabili de marketing, responsabili de HR, persoane care sunt sau vor să fie pe calea succesului şi doresc să aibă avantaje de diferenţiere excepţionale în evoluţia profesională sau dezvoltarea personală. Participanţii la acest workshop vor dobândi efectiv abilităţi pe care le folosesc doar cei cu expertiză la nivel înalt: detectivi, keynote speakeri, actori, negociatori profesionişti”, spune Eugen Antal.

Workshopul, în premieră în România, este special dedicat antreprenorilor care doresc să-şi dezvolte atenţia. Magicianul Augustin e gata să-i ajute pe cei care activează în mediul de business să dobândească abilităţi unice, vitale pentru obţinerea de rezultate spectaculoase în relaţiile şi mediul lor de afaceri. Participanţii au ocazia să înveţe ceea ce nu se predă la nici o facultate sau MBA: cum să descifreze mesajele nonverbale şi cum să induci anumite mesaje. De ce cu ajutorul unui magician? Fiindcă iluzionismul este arta de a manipula atenţia.

„Iluzionismul nu se foloseşte doar în spectacole, unde pare de-a dreptul vrăjitorie, ci este folosit şi de elitele diverselor profesii. Participanţii la workshop vor dobândi abilităţi pe care le folosesc doar cei cu expertiză la nivel înalt: detectivi, keynote speakeri, actori, negociatori profesionişti, oficialităţi publice. Participanţii pot să-şi crească în ritm accelerat nivelul de încredere şi şarm în prezentările în public. Acest workshop se adresează celor care sunt pe calea succesului şi doresc să aibă avantaje de diferenţiere excepţionale în evoluţia profesională”, spune Eugen Antal, moderator al evenimentului. Cursanţii vor dobândi tehnici de iluzionism-body language, prin care vor putea influenţa cursul unei negocieri, cum să inducă mesaje subliminale interlocutorului prin gesturi pe care acesta nici nu le conştientizează, să-şi maximizeze profitul prin antrenarea atenţiei şi multe altele.

„Situaţiile în care este necesară atenţia şi energia, în viaţă şi în business, sunt vitale. Câştigi doar dacă îţi controlezi atenţia. Pierzi din neatenţie. Iar accidentele produc victime şi leziuni. Mai ales în afaceri. De ce să te expui la astfel de riscuri, când e la îndemâna ta să afli secretele nerostite ale negocierilor de orice fel de la unul din cei mai cunoscuţi şi celebri magicieni din România”, spune Eugen Antal.

Participanţii care vor să-şi însuşească abilităţile de iluzionism-bodylanguage în scopul manipulării celorlalţi în sens negativ sunt sfătuiţi să se abţină să participe.

„Veniţi pregătiţi cu situaţii concrete în care veţi fi ajutaţi în mod practic sub îndrumarea trainerului, în sesiunea de exerciţii ”, este îndemnul organizatorilor. Înscrieri pe http://www.business-for-business.ro/inscriere.

 

FACT BOX

Beneficiile participării la workshop:

– Înveţi accelerat practicând tehnici şi mişcări unice, secrete pentru marea majoritate a oamenilor, prin care vei face o mare diferenţă şi vei obţine rezultate neaşteptat de pozitive;

– Înveţi să identifici ceea ce oamenii gândesc şi încearcă să-ţi ascundă, crezând că nu poate fi descifrat;

– Vei putea să atragi atenţia, prin iluzionism, către scopul (comercial) pe care l-ai stabilit şi declarat iniţial;

 Îţi creşti la un nivel foarte înalt nivelul de încredere şi şarm pentru prezentările în public.

 


 

Trimite articolul

X
Taguri:
eugen antal ,
Magicianul Augustin
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trei polițiști din Aleșd, înjurați și amenințați cu moartea de un scandalagiu. Unul din agenți a fost lovit
    A fost scandal de pomină provocat de un bărbat care i-a înjurat și i-a amenințat cu moartea pe cei trei polițiști din Aleșd, chemați să-l calmeze, după ce ar fi băut într-un local din oraș și nu a mai vrut să plece.

    Economic

    Îngrijirea bătrânilor costă tot mai mult: pensiile nu mai acoperă nici jumătate din tariful unui centru privat
    Îngrijirea persoanelor vârstnice în centrele private autorizate a devenit tot mai greu de suportat din punct de vedere financiar, atât pentru pensionari, cât și pentru familiile acestora.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe strada Thurzó Sandor din Oradea. Două persoane au fost transportate la spital
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de vineri, 10 iulie.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    FC Bihor

    FC Bihor Oradea organizează selecție pentru copii și juniori, băieți și fete
    FC Bihor Oradea organizează o nouă acțiune de selecție dedicată copiilor pasionați de fotbal, dornici să deprindă tainele „sportului rege” sau să se dezvolte profesional.

    BIHON Sport local

    Cu un lot remaniat, CAO joacă sâmbătă în faza regională a Cupei României cu Minerul Rodna pe Stadionul Tineretului
    În 8, 11 și 15 iulie se desfășoară meciurile din grupele fazei regionale ale Cupei României. În regiunea 2 Nord-Vest, reprezentanta Bihorului, Club Atletic Oradea, va evolua sâmbătă, de la ora 18:00 cu Minerul Rodna, echipă care a reușit eventul în județul Bistrița Năsăud.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Președintele unei societăți agricole din Palota, Peter Dörner, condamnat cu suspendare pentru distrugere de înscrisuri
    Judecătoria Oradea a hotărât, vineri, să-l condamne pe Peter Dörner, președintele Consiliului de Administrație al societății agricole Frimont Palota, la 10 luni de închisoare, cu suspendare pe un termen de supraveghere de 2 ani, sub acuzația de participație improprie la sustragere sau distrugere de probe ori de înscrisuri.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X