BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Martorii lui Iehova, în Congres

Martorii lui Iehova, în Congres

la 15 April 2015 09:19
15 April 2015 09:19
Martorii lui Iehova vor să promoveze pacea în relaţiile cu alţii. Congresul „Căutaţi pacea şi urmăriţi-o”, organizat de Martorii lui Iehova, va avea loc pe 19 aprilie, între orele 9:30 şi 16:00, la Casa de Cultură a Sindicatelor din Oradea.
Scris de erdei - Martorii lui Iehova vor să promoveze pacea în relaţiile cu alţii. Congresul „Căutaţi pacea şi urmăriţi-o”, organizat de Martorii lui Iehova, va avea loc pe 19 aprilie, între orele 9:30 şi 16:00, la Casa de Cultură a Sindicatelor din Oradea.

Trimite articolul

X

„În cea mai renumită predică a sa, Isus Cristos a spus: «Fericiţi sunt cei împăciuitori». El a mai declarat: «Fericiţi sunt cei cu un temperament blând, deoarece ei vor moşteni pământul» (Matei 5:5,9). A fi împăciuitor înseamnă mai mult decât a fi în pace cu alţii sau a fi calm. O persoană împăciuitoare ia iniţiativa în a face binele şi promovează pacea. Sunt practice în zilele noastre cuvintele lui Isus citate mai sus? Unii cred că pentru a avea succes în lumea de azi, trebuie să-i intimidezi pe ceilalţi, să fii agresiv sau chiar violent. Dar este înţelept să adopţi un astfel de comportament, cu alte cuvinte să plăteşti cu aceeaşi monedă? Sau este mai bine să fii împăciuitor?”, aceasta este – spun organizatorii, fundamentul Congresului din 19 aprilie.

Prin exemple relaţionate cu citate şi istorioare din Biblie, Martorii lui Iehova îşi doresc să-i determine pe cei prezenţi să înţeleagă mai bine valoarea practică a cuvintelor lui Isus. Intrarea la eveniment este liberă şi fără donaţii sau colecte.

Trimite articolul

X
Taguri:
casa de cultura oradea ,
martorii lui iehova
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Destin tragic! Minorul lovit în timp ce circula cu trotineta electrică a decedat la spital în urma rănilor suferite
    Incidentul a avut loc marți, 28 iulie.

    Cultură

    30 de artişti prezenţi în expoziţia „Oniric - Între vis și realitate în grafica contemporană românească” din Cetate
    Expoziția de grafică contemporană explorează condiția creatorului de artă în perioada comunistă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Polițiștii au stabilit cum s-a produs accidentul de pe Centura Sânmartin în care trei adulți și un minor au fost răniți
    Accidentul a avut loc luni, 27 iulie, pe D.N. 76B (Centura localității Sânmartin).

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă străzile Piața București, Săvineștilor, Berzei

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Georgiana Lobonț revine la Mănăstirea Izbuc cu Recitalul de pricesne „Roagă-te și crede”
    După impresionanta participare de anul trecut, când peste 20.000 de pelerini și iubitori ai cântării religioase românești au fost prezenți la Mănăstirea Izbuc, Recitalul de pricesne „Roagă-te și crede” revine într-o nouă ediție, având-o ca invitată pe îndrăgita interpretă Georgiana Lobonț.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce spune Viorel Pașca despre incidentul de la reuniunea Ministerului Muncii: „Nu voi face public tot ce mi s-a spus”
    Viorel Pașca susține că i-a fost interzisă participarea la o întâlnire de lucru organizată de Ministerul Muncii, împreună cu Autoritatea Națională pentru Protecția Drepturilor Persoanelor cu Dizabilități (ANPDPD), deși afirmă că s-a înscris în mod regulamentar și figura pe lista participanților.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Generalul Traian Moșoiu"de Bihor, lt. col. (r) Gheorghe Nedelcu, a trecut la cele veșnice
    Potrivit informațiilor primite de la col. ing. (r) Dan Poinar, președintele Filialei Bihor a Asociației Naționale Cultul Eroilor „Regina Maria”, lt. col. (r) Gheorghe Nedelcu, orădeanul care în ultimii 12 ani l-a întruchipat pe generalul Traian Moșoiu, a trecut în neființă la vârsta de 71 de ani.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X