În incident au fost implicate un Mercedes ML
şi un BMW X5, iar din ce s-a putut observa a fost
vorba de o lovire din spate, BMW-ul fiind avariat la
partea din spate, iar Mercedes-ul avea
partea dreaptă faţă destul de
avariată.
La faţa locului s-a deplasat un echipaj de
poliţie, iar şoferii şi
poliţiştii s-au deplasat împreună
pentru soluţionarea incidentului.
Camera Deputaților a adoptat marți, în calitate de for decizional, proiectul de lege care modifică regulile privind organizarea competițiilor sportive și permite vânzarea și consumul băuturilor slab alcoolizate în incinta stadioanelor.
1
Un tânăr de 21 de ani, din Oșorhei, a fost arestat de Judecătoria Oradea pentru 30 de zile, pentru o tâlhărie comisă ziua în amiaza mare, într-o stație de tramvai din cartierul Nufărul. 2
Oficialii DIICOT au făcut precizări referitoare la mega-acțiunea de marți, din Bihor, unde mai multe imobile aparținând unei asociații a lui Viorel Pașca și în care se aflau sute de persoane vulnerabile și cu probleme medicale, au fost percheziționate într-un caz de trafic de persoane și constituirea unui grup organizat.
Citiți principiile noastre de moderare aici!