BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Miniştrii Cseke şi Blaga la Spitalul Judeţean

Miniştrii Cseke şi Blaga la Spitalul Judeţean

la 19 March 2010 14:44
19 March 2010 14:44
Ministrul de Interne şi cel al Sănătăţii au inaugurat secţia de chirurgie I a Spitalului Judeţean.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Ministrul de Interne şi cel al Sănătăţii au inaugurat secţia de chirurgie I a Spitalului Judeţean.

Trimite articolul

X

Vienri, la Spitalul Judeţean, bolnavii nu au mai putut ieşi din unitate, iar aparţinătorii nu au avut acces deloc până după ore 11:00. Ministrul Sănătăţii, Cseke Atilla şi, cu o uşoară întârziere, ministrul de Interne, Vasile Blaga, au vizitat camera de tomografie, angiograful, secţia de chirurgie I şi cea de ortopedie de la Judeţean.

Cu cravată violet deschis şi cu un buchet de flori, ministrul a vizitat un apropiat internat la spital, după care a început turul prin spital, însoţit de staful de la Judeţean, plus oficiali locali şi judeţeni.

Promite sprijin

Cseke s-a arătat interesat de numărul urgenţelor de la Unitatea de Primire Urgenţe, de taxele mari necesare montării şi întreţinerii tomografului recent donat şi a promis sprijin pentru susţinerea angiografiei orădene. Provocat de managerul de la Spitalul Gavril Curteanu, dr. Marlene Crişan, care l-a întrebat dacă va sprijini înfiinţarea unei secţii de cardiologie intervenţională, Cseke a răspuns pozitiv. Ministrul a declarat că e posibil ca această secţie să se facă de comun acord între Spitalul Curteanu şi Judeţean, chiar dacă cele două unităţi au tutori diferiţi: Consiliul Local respectiv Judeţean. „Întotdeauna soluţiile se găsesc cel mai bine şi mai repede la nivel local, de aceea descentralizarea va fi în favoarea unităţilor sanitare. Fapt care însă nu înseamnă că Ministerul Sănătăţii nu va sprijini această iniţiativă, dacă se doreşte”, a spus Cseke.

Cum avionul cu care a sosit ministrul Blaga a întârziat, panglica inaugurală de la secţia de chirurgie I a fost tăiată abia după ce şi ministrul Blaga a vizitat tomograful de la Judeţean. Cei doi miniştri au intrat în mai multe saloane de la secţia de chirurgie I şi ortopedie I şi au vorbit cu bolnavii.

Împreună, cei doi au plecat la sediul Poliţiei Bihor, situat în Parcul Traian.

O.Ş.

Trimite articolul

X
Taguri:
cseke atilla ,
oradea ,
vasile blaga
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un pas spre învățământul superior: Valea lui Mihai analizează posibilitatea unei extensii universitare
    Sprijinirea educației se află printre prioritățile administrației locale din Valea lui Mihai, preocupările vizând atât îmbunătățirea condițiilor din sistemul de învățământ existent, cât și identificarea unor oportunități care să permită dezvoltarea unor forme de educație la nivel superior în oraș.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Rețeaua de apă din comuna Brusturi devine funcțională la 1 iulie
    Primarul comunei Brusturi, Radu Gavra, a anunțat finalizarea etapelor necesare pentru punerea în funcțiune a rețelei de alimentare cu apă, un proiect așteptat de locuitorii din mai multe sate ale comunei.

    BIHON Sport local

    Mihai Sorin Dringo, dublu medaliat la Campionatele Balcanice de atletism: Cel mai bun rezultat al sezonului la 400 de metri
    Atletul bihorean a realizat cel mai bun timp al său din acest an în proba de 400 metri plat.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lucrările la pista de biciclete dintre Sântandrei și Palota sunt aproape de final
    Lucrările la noua pistă de biciclete care va lega comuna Sântandrei de satul Palota au intrat într-o nouă etapă, odată cu așternerea stratului de asfalt, stadiul fizic de realizare fiind de 85%.

    Cultură

    Maya Wesolowski, elevă a Liceului Vocațional Pedagogic din Beiuș: „Oriunde aş fi, voi crea artă şi emoţie în jurul meu”
    Eleva beiuşeană Maya Wesolowski a câştigat de două ori consecutiv Concursul interjudeţean „Pictaţi cu noi”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi samsari care au vândut cu acte false mașini din Italia, puși să achite daune de 97.000 de euro
    Mașini închiriate din Italia și vândute în România, cu acte false. A fost „afacerea” pe care au pus-o la punct Florian M. (29 de ani) și Vasile C. (27 de ani), ambii din județul Vâlcea, printre ale căror victime s-au numărat doi bihoreni.  Aceștia au plătit zeci de mii de euro pentru autoturisme de care nici nu au apucat să se bucure, deoarece au fost indisponibilizate de către autoritățile judiciare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X