BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Naty Loves Monday a lansat piesa „Fantezia ta”

Naty Loves Monday a lansat piesa „Fantezia ta”

De Camelia Bușu
la 24 October 2023 15:27 Reactualizat la: 24 October 2023 17:29

Naty Loves Monday a lansat piesa „Fantezia ta”

24 October 2023 15:27 Reactualizat la: 24 October 2023 17:29
Este prima piesă compoziţie proprie a formaţiei şi a fost lansată marţi, 24 octombrie, pe Youtube.
Scris de Camelia Bușu - Este prima piesă compoziţie proprie a formaţiei şi a fost lansată marţi, 24 octombrie, pe Youtube.

Trimite articolul

X

Formaţia orădeană Naty Loves Monday este cunoascută mai ales de la evenimente private, festivaluri sau concerte în aer liber ca fiind o trupă de coveruri. Naty Loves Monday a apărut în urmă cu cinci ani din dorinţa de a oferi publicului o experiență explozivă şi energică, experiență pe care doar o trupă 100% live o poate oferii, bazele acesteia fiind puse de Natalia Selegean, concurent în echipa Tudor Chirilă la Vocea României 2019 şi finalistă la X Factor România în 2012.

„Acum a venit timpul să prezentăm lumii o altă latură a ceea ce înseamnă proiectul Naty Loves Monday prin compozițiile proprii, piese pe care sperăm că atât fanii noştri cât şi publicul larg, le vor primi cu braţele deschise”, spune Naty.

Prima piesă pe care au lansat-o marţi, 24 octombrie, pe platforma Youtube, se numeşte „Fantezia ta”. Videoclipul a fost realizat de Memories RGL foto – video. La compoziţie au luat parte toţi membrii trupei, versurile au fost scrise de Naty, iar producţia piesei a fost realizată la Rootz Music Studio de către Marius Pop.

[eadvert]

Piesa spune povestea unei femei puternice, aşa cum este de altfel Naty. „După ce am luat decizia de a ne apuca de compoziţii proprii, am mers la repetiţie cu o linie şi cu primele versuri, pe care băieţii, m-au ajutat să o continui şi să-i dăm o primă formă. Mesajul însă mi-a venit la primele beat-uri, care m-au transpus în ipostaza unei femei puternice şi încrezătoare, care nu se lasă sedusă uşor, dar care rămâne deschisă la întâlnirea marii iubiri.”, precizează Naty.

Naty Loves Monday este alcătuită din cinci persoane dependente de muzică şi pline de entuziasm, fiecare având un trecut bogat în domeniul muzical. Dacă solistă este Natalia Selegean, partea instrumentală este asigurată de către: Toma Emanuel Ioan (chitară), Vascan Alexandru (chitară bas), Bogdan Bodis Adam (clape), Pavel Marius (tobe).

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
lansare ,
naty loves monday ,
piesa
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 12.08.2026 - 14.08.2026 - PL Salonta + PL Stei

    Cultură

    Festivalul-Concurs al Viorii cu Goarnă „Dorel Codoban” revine la Roșia cu cea de-a XIII-a ediție
    La concurs vor participa tineri instrumentiști din Bihor, cu vârste între 12 și 24 de ani, selectați în urma unei preselecții.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorul intră pe harta zonelor prioritare pentru biodiversitate. Milioane de euro pentru protejarea castorilor și a păsărilor rare
    Ministerul Mediului pregătește investiții de 10 milioane de euro pentru protejarea biodiversității din România, prin două proiecte finanțate din Programul Dezvoltare Durabilă 2021-2027.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    Cultură

    Copiii, invitați să descopere viața ascunsă din adâncuri în atelierul „Misterele întunericului: viețuitoarele din peșteri”
    Atelierul organizat de Muzeul Ţării Crişurilor este dedicat copiilor cu vârsta cuprinsă între 6 și 12 ani.

    FC Bihor

    FC Bihor Oradea joacă pe terenul unei echipe în fața căreia a pierdut până acum în Liga 2
    Sâmbătă, de la ora 11:00, FC Bihor joacă în deplasare la Concordia Chiajna. Meciul va fi televizat la Digi Sport și Prima Sport.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorul, sub cod galben de caniculă și furtuni. Temperaturile urcă până la 37 de grade
    Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis noi avertizări pentru județul Bihor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X