Astfel, din totalul de 159 sancţiuni contravenţionale, în valoare de 39.780 lei, 83 au fost aplicate şoferilor care au apăsat pedala de acceleraţie peste limita legal admisă. Patru şoferi au rămas fără permise de conducere, 17 oameni au fost amendaţi fiindcă nu erau prinşi cu centurile de siguranţă în timp ce se deplasau cu autovehicule, trei şoferi au fost amendaţi fiindcă au depăşit neregulamentar şi 10 şoferi au fost sancţionaţi pentru neacordare de prioritate pietonilor.
Nereguli în traficul rutier
Numărul amenzilor date marţi pe şoselele din Bihor abia a trecut de 150, dar jumătate dintre acestea au fost date pentru depăşirea limitelor legale de viteză.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
FC Bihor
O veste tristă a venit marți seara de la Arad, unde fostul fotbalist Radu Leon Mărginean a decedat la doar 43 de ani.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Marți, 30 iunie, începând cu ora 18:00, pompierii militari bihoreni au fost mobilizați pentru înlăturarea efectelor fenomenelor meteorologice.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Avertizarea a fost emisă de Administrația Națională de Meteorologie în seara zilei de marți, 30 iunie.
România
Camera Deputaților a adoptat marți, în calitate de for decizional, proiectul de lege care modifică regulile privind organizarea competițiilor sportive și permite vânzarea și consumul băuturilor slab alcoolizate în incinta stadioanelor.
1
Cultură
Tânărul orădean a impresionat juriul internațional cu o interpretare sensibilă și complexă a piesei „Purple Rain”.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un tânăr de 21 de ani, din Oșorhei, a fost arestat de Judecătoria Oradea pentru 30 de zile, pentru o tâlhărie comisă ziua în amiaza mare, într-o stație de tramvai din cartierul Nufărul.
2
Citiți principiile noastre de moderare aici!