BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Orădeancă tâlhărită de fostul concubin, chiar în timp ce vorbea cu Poliția. Ce pedeapsă a primit agresorul

Orădeancă tâlhărită de fostul concubin, chiar în timp ce vorbea cu Poliția. Ce pedeapsă a primit agresorul

De Adrian Laboș
la 11 April 2024 11:55 Reactualizat la: 11 April 2024 12:50

Orădeancă tâlhărită de fostul concubin, chiar în timp ce vorbea cu Poliția. Ce pedeapsă a primit agresorul

foto: arhivă
11 April 2024 11:55 Reactualizat la: 11 April 2024 12:50
Un bărbat de 52 de ani, din Girișu de Criș, a fost condamnat la doi ani și jumătate de închisoare cu suspendare și i s-a interzis să se apropie ori să comunice timp de patru ani de fosta concubină pe care a tâlhărit-o chiar în timp ce aceasta vorbea la telefon cu Poliția.
Scris de Adrian Laboș - Un bărbat de 52 de ani, din Girișu de Criș, a fost condamnat la doi ani și jumătate de închisoare cu suspendare și i s-a interzis să se apropie ori să comunice timp de patru ani de fosta concubină pe care a tâlhărit-o chiar în timp ce aceasta vorbea la telefon cu Poliția.

Trimite articolul

X

Femeia sunase ca să anunțe că agresorul intrase în casa ei, spărgându-i cu un topor ușa de la intrare.

Întâmplarea s-a petrecut în după-amiaza de 1 decembrie 2023, pe o stradă din Oradea. Speriată de atitudinea agresivă a fostului concubin, femeia de 49 de ani a sunat la 112 și a fugit pe stradă.

„A fost ajunsă din urmă de către (fostul concubin – n.red), care a prins-o de mâna stângă, a bruscat-o, i-a răsucit mâna la spate și i-a smuls cu putere telefonul din mână, toate acestea în timp ce persoana vătămată era conectată prin apel telefonic cu organele de poliție care se deplasau înspre locul comiterii faptei”, au menționat procurorii orădeni în rechizitoriu.

A vândut telefonul furat

Scandalul a fost auzit la telefon și de polițistul cu care victima vorbea în momentul în care a fost agresată: „martorul a auzit cum o persoană de sex masculin se adresează unei alte persoane cu fraze precum «curvă, hai acasă!», iar imediat după aceea a auzit-o pe apelantă cum îi solicită unei persoane să îi înapoieze telefonul”.

Deși femeia i-a cerut să-i înapoieze telefonul, bărbatul nu a făcut-o și, după ce a plecat, l-a vândut pentru 300 de lei. Victima nu a vrut să fie consultată de medic, susținând că nu a fost rănită. Ulterior, polițiștii i-au găsit și restituit telefonul furat, astfel că a cerut despăgubiri de 1.000 de lei doar pentru ușa distrusă cu toporul.

[eadvert]

Întreaga întâmplare a fost surprinsă de camera de supraveghere montată pe casa unei vecine, imaginile confirmând versiunea femeii agresate.

Timp de două zile, bărbatul de 52 de ani nu a fost de găsit, dar a fost reținut pe 3 decembrie de polițiștii Biroului de Combatere a Infracțiunilor contra Persoanei Oradea, și apoi arestat pentru violare de domiciliu, distrugere și tâlhărie. În fața instanței a declarat că regretă faptele pe care le-a comis fiind afectat de despărțirea de fosta concubină. El are posibilitatea de a ataca cu apel sentința dată miercuri de Judecătoria Oradea.

Un bărbat a distrus cu toporul ușa casei din Oradea a fostei concubine și i-a smuls telefonul. A fost emis ordin de protecție

Trimite articolul

X
Taguri:
agresiune ,
arestat ,
concubin ,
furt ,
politie
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Erik Lincar: „Cred că am demonstrat în ultimii doi ani că lucrurile au început să meargă pe un făgaș normal”
    Startul sezonului în Liga 2 a fost prefațat de antrenorul Erik Lincar, însoțit la conferința de presă de cel mai vechi jucător din lot, Andrei Gal, și unul dintre cei nou veniți, Nicu Modan.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Băută bine, o tânără de 19 ani a provocat un accident în fața Spitalului Județean din Oradea. Aceasta a fost reținută
    Joi, 30 iulie, în urma administrării probatoriului, polițiștii Biroului Rutier Oradea au dispus reținerea, pentru 24 de ore, față de o tânără, de 19 ani, din comuna Sântandrei, cercetată pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    BMW surprins cu 230 km/h pe DEx16, lângă Oradea. Șoferul a rămas fără permis 120 de zile
    Șoferul a fost identificat de oamenii legii în cursul zilei de miercuri, 29 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parteneriat între Consiliul Județean Bihor și Episcopia Ortodoxă a Oradiei pentru reabilitarea bisericilor de lemn din județ
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat încheierea unui parteneriat cu Episcopia Ortodoxă Română a Oradiei pentru derularea programului multianual „Reabilitarea bisericilor de lemn din județul Bihor”. Acordul, încheiat pentru perioada 2026–2030, stabilește cadrul de colaborare dintre cele două instituții în vederea conservării, restaurării și punerii în valoare a unora dintre cele mai importante monumente istorice din județ.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Locuitorii a 13 străzi din zona centrală și cartierul Nufărul rămân fără apă caldă. Vezi zonele afectate
    Întreruperea furnizării apei calde se va face începând de luni, 3 august.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X