BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Pacifica vine cu Toni Şeicărescu, în concert, la Oradea 

Pacifica vine cu Toni Şeicărescu, în concert, la Oradea 

De Camelia Busu
la 20 February 2020 14:05

Pacifica vine cu Toni Şeicărescu, în concert, la Oradea 

20 February 2020 14:05
„Pacifica” revine în Oradea, după trecerea în nefiinţă a lui Leo Iorga. Teo Boar (chitară, voce) şi Vlady Cnejevici (claviaturi, voce) se întorc în Bistro Blues Caffe sâmbătă, 22 februarie, de la ora 20:00, alături de Tony Şeicărescu, o voce de legendă a rock-ului românesc.
Scris de Camelia Busu - „Pacifica” revine în Oradea, după trecerea în nefiinţă a lui Leo Iorga. Teo Boar (chitară, voce) şi Vlady Cnejevici (claviaturi, voce) se întorc în Bistro Blues Caffe sâmbătă, 22 februarie, de la ora 20:00, alături de Tony Şeicărescu, o voce de legendă a rock-ului românesc.

Trimite articolul

X

Se vor auzi atât hit-uri rock românești de referință din repertoriul unor trupe în care au activat (Compact, Iris, Rosu și Negru, Pacifica), cât și piese din repertoriul internațional.

Tony Şeicărescu a debutat cu Direcţia 5 în anii ’90. A participat la înregistrarea albumului „Seducţie”, album apărut în 1993, după care a părăsit trupa pentru a se stabili în Olanda, unde a cântat timp de mai mulţi ani. În 2000 s-a întors în ţară şi a cântat timp de doi ani cu Krypton şi apoi o scurtă perioadă cu Iris. Revine apoi la Direcţia 5 alături de Cristi Enache şi se desparte de trupă definitiv în 2017. În ultimii ani a cântat Pacifica în cluburi, alături de Leo Iorga, Teo Boar şi Vlady Cnejevici. În această formulă îi veţi putea auzi sâmbătă şi veţi putea fredona piese cunoscute ale rock-ului românesc.

Trimite articolul

X
Taguri:
concert ,
oradea ,
Pacifica ,
Toni Seicarescu
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo: Prima Development Group vine cu noi oportunități de angajare pentru candidați

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Carne fără acte și nereguli în lanț: controale masive în Bihor înainte de sărbători
    Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Captură uriașă de droguri în Oradea: bărbat prins în flagrant cu „cristal”, peste 150 kilograme descoperite
    Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea, împreună cu procurorii DIICOT au documentat activitatea unui bărbat polonez, în vârstă de 41 de ani, care este cercetat pentru trafic internațional și trafic intern de droguri de mare risc.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Avansează lucrările la pasajul suprateran de pe Centura Oradea: muncitorii au început montarea grinzilor
    Lucrările de montare a celor 24 de grinzi la pasajul suprateran carea de pe Centura Oradea, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix au fost demarate în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie.

    Bihon CSM Oradea

    Golgheterul Filip Gardasevic anunță că va pleca de la CSM Oradea
    Conform site-ului SO POLO, frații Filip și Martin Gardasevic vor juca din sezonul viitor la echipa A-Polo Sport Management, din Georgia.

    FC Bihor

    O nouă confruntare FC Bihor – Sepsi Sfântu Gheorghe. CCA a delegat un arbitru cu ecuson FIFA
    FC Bihor Oradea joacă joi, 23 aprilie, de la ora 17:15, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Sepsi Sfântu Gheorghe în ziua în care creștinii îl sărbătoresc pe Sf. Gheorghe.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X