BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
„Pe tine te elimin”. Proaspăt eliberat din arest, un bărbat a făcut scandal în Gara din Oradea și a amenințat un agent

„Pe tine te elimin”. Proaspăt eliberat din arest, un bărbat a făcut scandal în Gara din Oradea și a amenințat un agent

De Adrian Laboș
la 23 June 2024 07:44 Reactualizat la: 22 June 2024 12:45
7 Comentarii

„Pe tine te elimin”. Proaspăt eliberat din arest, un bărbat a făcut scandal în Gara din Oradea și a amenințat un agent

23 June 2024 07:44 Reactualizat la: 22 June 2024 12:45
La doar câteva ore după ce a fost eliberat din arestul Poliției Bihor, unde a stat pentru mai multe infracțiuni, un arădean a ajuns din nou cu cătușele pe mâini.
Scris de Adrian Laboș - La doar câteva ore după ce a fost eliberat din arestul Poliției Bihor, unde a stat pentru mai multe infracțiuni, un arădean a ajuns din nou cu cătușele pe mâini.

Trimite articolul

X

Nervos că a fost reținut pentru că a provocat un scandal în gara din Oradea, el l-a amenințat cu moartea pe unul dintre agenți și a fost nevoie să fie internat la Psihiatrie. Pentru fapta sa, David Marian Ișfan a fost condamnat, vineri, de Judecătoria Oradea, la 6 luni de închisoare cu suspendare și 120 de zile de muncă în folosul comunității. Sentința nu este definitivă și poate fi atacată la Curtea de Apel Oradea.

Scandal după eliberarea din arest

În noaptea de 24 martie 2024, puțin după ora 1:00, David Ișfan era eliberat din arestul Poliției Bihor, unde ajunsese în ziua precedentă, după ce a comis mai multe infracțiuni: violenţă în familie, încălcarea ordinului de protecţie şi furt calificat. S-a dus direct la gara din Oradea și, în timp ce aștepta trenul care să-l ducă spre Arad, a intrat într-un bar.

[eadvert]

12 ore mai târziu, băut bine, a fost amendat de polițiști pentru că deranja călătorii aflați în gară. Nu s-a liniștit, astfel că, după alte trei ore, agenții au fost anunțați că Ișfan făcea scandal din nou într-un local din zonă. Forțele de ordine l-au găsit certându-se cu un alt client și au fost nevoite să-l încătușeze din cauza atitudinii sale violente și a faptului că, la un moment dat, a încercat să fugă.

Dus la sediul Poliției TF, individul a fost ba calm, ba agresiv și a început să-l amenințe pe agentul aflat lângă el. „Frate-meu o să te omoare, cât eşti tu de poliţist”, “pe tine te elimin”, “vin noaptea peste tine”, “te omor”, “îţi pun cuţitul la gât” au fost câteva dintre cuvintele adresate polițistului.

Un alt agent a relatat că scandalagiul devenise foarte agitat, avea spume la gură și îşi arunca hainele de pe el. Din acest motiv, polițiștii au chemat un echipaj de prim-ajutor și l-au dus la Spitalul de Neuropsihiatrie, unde medicii au decis internarea lui David Ișfan.

„Vorbe fără rost”

În timpul anchetei, agresorul nu a recunoscut că l-ar fi amenințat pe polițist, dar și-a schimbat declarația în fața judecătorului, după ce a aflat că întregul incident a fost înregistrat de bodycam-ul agentului.

Ișfan a susținut că nu a băut mai mult de trei beri în acea zi și s-a certat cu un necunoscut, care l-ar fi lovit. S-ar fi supărat când, în urma scandalului, doar el a fost dus de polițiști la secție.

„Astfel că a spus că dacă l-au luat fără a fi vinovat, atunci îi omoară pe ei, ca să fie motiv să-l aducă la poliţie. A precizat că era beat şi nervos şi că nu are nimic cu domnii poliţişti, ci a spus «vorbe fără rost»”, au menționat procurorii în rechizitoriu. Drept urmare, David Ișfan a fost judecat în procedura simplificată a recunoașterii vinovăției.

Trimite articolul

X
Taguri:
agent de politie ,
amenintare ,
gara oradea ,
proaspat eliberat ,
scandal
7 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Victor Micula says:
    June 23, 2024 at 9:58 am

    Sper ca judecatorii care elibereaza pe banda acesti psihopati criminali sa aiba parte de serviciile lor intr-o noapte

    Reply
    • Eugen Grg says:
      June 23, 2024 at 10:42 am

      Daca ameninta un judecator, stai linistit ca nu mai era asa de “light” speta.

      Reply
  2. Trebuia trimis din nou după gratii. says:
    June 23, 2024 at 10:10 am

    Trebuia să-i de-a cu executare sa se învețe minte, altfel nu îl deranjaza pe scandalagiul pușcăriaș.

    Reply
  3. raul says:
    June 23, 2024 at 11:49 am

    Acum 15 ani nu aveam nevoie de politie pt asa ceva,se gasea cate unul de asta il bateam de nu stia de el si sa vezi cum se calma

    Reply
    • P* lika frînar says:
      June 23, 2024 at 4:42 pm

      hahaha, da chiar. Poate s- ar gasi si acuma dar pe lînga el se mai gaseste unu sa filmeze si intra ,,justitiaru” in belea.

      Reply
  4. sandu2100 says:
    June 23, 2024 at 2:13 pm

    Tot nu inteleg de ce unii vor sa faca stanga pe Tudor, si cum nu e adevarat ca Oradea va fi in primele 10 orase din Europa. Cum argumentati asta, ca de propaganda e bun Psd

    Reply
    • Oradean says:
      June 23, 2024 at 9:05 pm

      Omule te rog sa îți iei tratamentul

      Reply
  5. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea scoate la licitație aproape un hectar de teren pentru investiții în Parcul de Specializare Inteligentă
    Agenția de Dezvoltare Locală Oradea S.A. organizează licitație publică pentru concesionarea unui teren situat în cadrul Parcului de Specializare Inteligentă (PSI) din Oradea, potrivit unui comunicat transmis de primărie.

    România

    Nemulțumire masivă în rândul românilor: doar 14% cred că țara merge în direcția bună
    Direcţia în care se îndreaptă România este una greşită, consideră marea majoritate a românilor, într-un procent de 81%, potrivit unui sondaj Avangarde realizat la nivel naţional în perioada 9 iunie -16 iunie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Felix Folk Festival, concert din Turneul Stradivarius şi lansări de carte. Vezi ce poți face în acest weekend în Oradea
    Bihon.ro îți prezintă evenimentele care vor avea loc în Oradea în perioada 19-21 iunie.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Platforma „e-SănătateaMea” devine funcțională din toamnă în Bihor. Adio cozi și telefoane pentru analize decontate
    Pacienții din Bihor se vor putea programa pentru consulturile medicale și pe platforma e-SănătateaMea din toamnă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    6 bomboane cu alcool, „vinovate” pentru alcoolemia unui șofer care a provocat un accident lângă Oradea
    Un bărbat de 46 de ani, din Ungaria, a venit cu o explicație mai puțin obișnuită pentru alcoolemia de 0,57 la mie în aerul expirat cu care a fost depistat după ce a provocat un accident la ieșirea din Oradea spre Nojorid.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Peste 80 de minori au dispărut în Bihor în doar trei luni. Ce se ascunde în spatele „plecărilor voluntare”
    Fenomenul copiilor dispăruți este în creștere în țară, inclusiv în județul Bihor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X