BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Poliţiştii rutieri în acţiune

Poliţiştii rutieri în acţiune

la 28 August 2014 14:24
28 August 2014 14:24
Miercuri, poliţiştii Serviciului Rutier şi de Ordine Publică din cadrul I.P.J. Bihor au continuat acţiunile pe şoselele bihorene, pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru depistarea, identificarea şi tragerea la răspundere a celor care încalcă prevederile legale sau comit infracţiuni la regimul circulaţiei pe drumurile publice. 
Scris de erdei - Miercuri, poliţiştii Serviciului Rutier şi de Ordine Publică din cadrul I.P.J. Bihor au continuat acţiunile pe şoselele bihorene, pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru depistarea, identificarea şi tragerea la răspundere a celor care încalcă prevederile legale sau comit infracţiuni la regimul circulaţiei pe drumurile publice. 

Trimite articolul

X

În urma abaterilor constatate, au fost aplicate 197 de sancţiuni contravenţionale, cu amenzi în valoare de 38.460 lei. Totodată, şase permise de conducere au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, au fost constatate două infracţiuni şi patru tamponări. 71 de sancţiuni au fost aplicate pentru depăşirea limitelor legale de viteză, 24 sancţiuni au fost aplicate pentru nerespectarea prevederilor legale privind portul centurii de siguranţă, trei sancţiuni pentru depăşire neregulamentară, 13 pentru lipsa documentelor pentru control, 45 de pietoni care au traversat neregulamentar au fost sancţionaţi, iar 41 de sancţiuni au fost aplicate pentru alte abateri de la regimul circulaţiei rutiere. Miercuri, în afara localităţii Tinca, a fost depistat în trafic, un tânăr de 26 de ani, din Valea lui Mihai, în timp ce conducea un moped, fără ca acesta să fie înmatriculat şi fără să posede permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule. De asemenea, miercuri, în localitatea Săcădat, a fost depistat în trafic, un bărbat de 43 de ani, din Republica Moldova, în timp ce conducea un autoturism cu viteza de 115 km/h, înregistrat radar, în zona de limitare a vitezei de deplasare la 50 km/h. Joi, pe strada Matei Corvin, din Oradea, a fost depistat în trafic, un orădean de 27 de ani, în timp ce conducea un autoturism cu viteza de 114 km/h, înregistrat radar.

Trimite articolul

X
Taguri:
infractiuni ,
ipj bihor ,
permis de conducere ,
radar ,
viteza
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Record la Loto 6/49: peste 52,8 milioane de lei, câștigați cu un bilet de doar 8,50 lei, la Oradea
    Un bilet a adus joi, 13 august, cel mai mare premiu de categoria I din istoria Loto 6/49, acesta fiind în valoare de 52.839.623,04 lei, echivalentul a aproximativ 10,07 milioane de euro.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Lucrările de pe Bulevardul Dacia ridică semne de întrebare privind soarta parcărilor și copacilor. Ce spune primarul Florin Birta
    Mai mulți locuitori din zona Bulevardului Dacia, din zona amplasată dincolo de intersecția cu Bulevardul Decebal înspre Șoseaua Borșului, au transmis redacției bihon.ro o serie de sesizări privind lucrările care se desfășoară în aceste zile de-o parte și de alta a arterei. 5

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Se caută înlocuitor pentru Carp. Licitație pentru desemnarea firmei care să preia conducerea Spitalului Județean Bihor
    Primăria Oradea, împreună cu Consiliul de Administrație al spitalului, a demarat procedura de achiziție publică pentru serviciile de management ale unității medicale. Conducerea spitalului ar urma să fie asigurată de o persoană juridică specializată, selectată prin licitație deschisă, potrivit informațiilor incluse într-un comunicat de presă. 1

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în zona străzii Doina

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în Oradea – strada Tudor Vladimirescu

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Se deschide oficial traficul la pasajul rutier Tram-tren de pe Centura Oradea
    Vineri, 14 august, de la ora 7:00, se va deschide oficial traficul pe pasajul rutier suprateran de pe Centura Oradea, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix. 1

    FC Bihor

    Misiune grea pentru FC Bihor. Echipa roș-abastră va întâlni Farul Constanța în play off-ul Cupei României
    Joi, 13 august a avut loc tragerea la sorți pentru programul meciurilor din play off-ul Cupei României. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    7 ani de închisoare pentru tentativă de omor. Un orădean l-ar fi lovit în gât, cu o sticlă spartă, pe un amic de pahar
    Tribunalul Bihor a hotărât să-l condamne la 7 ani și 10 zile de închisoare, cu executare, pe Attila Csoka, un orădean de 49 de ani, acuzat de tentativă de omor după ce l-a lovit în gât, cu o sticlă spartă, pe un bărbat cu care băuse timp de mai multe ore.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X