BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Poveşti de cinci minute

Poveşti de cinci minute

la 25 February 2014 14:03
25 February 2014 14:03
Poţi să asculţi discursuri, sau să fii chiar tu speacher.
Scris de erdei - Poţi să asculţi discursuri, sau să fii chiar tu speacher.

Trimite articolul

X

Cu toţii avem o poveste sau o idee pe care dorim să o împărtăşim. Fie că e vorba despre o pasiune, un talent sau pur şi simplu o experienţă.

5MS oferă posibilitatea acestor povesti să prindă viaţă şi să fie auzite de foarte multe persoane. Pentru a crea o atmosferă mai dinamică, povestile sunt acompaniate de 20 de slide-uri care se schimbă automat dupa 15 secunde. Astfel, se obţine adevarată savoare a poveştilor intr-o atmosfera antrenanta.

Alb şi Roşu. Aceasta este tema evenimentului 5MS Oradea, ediţia a II-a, găzduit pe 28 februarie la orele 18,45 de Bookcafe. Este un eveniment de discursuri de 5 minute (povesti, inspiraţie, trăiri de viaţă). Evenimentul este construit din trei sectiuni: 10 discursuri pregătite, 5 discursuri improvizate şi discursul invitatului special. Discursurile pregătite sunt de 5 minute, ele fiind acompaniate de un slideshow din 20 de imagini a câte 15 secunde. Discursurile improvizate au o durata de 2,5 minute şi sunt acompaniate de un slideshow din 10 imagini a cate 15 secunde, alese aleator de către organizatori. Vor fi premiate primele trei discursuri pregătite alese de către participanţi, respectiv un discurs improvizat ales de catre invitatul special. 5 MS este o franciză dezvoltată la nivel naţional care oferă un mediu prietenos şi profesionist pentru pasionaţii de vorbit în public, iar evenimentele oferă spectatorilor combinaţia ideala de informaţie, energie şi bună dispoziţie. Inscrieri pe http://www.eventbrite.com/e/alb-si-rosu-tickets-10635070783 sau pe www. 5ms.ro.

FACT BOX:

Vor fi:

– 10 discursuri de 5 minute

– 5 discursuri improvizate

– 1 invitat special

– Premii surpriză

– Multă bună dispoziţie

 

Pentru inscriere poti accesa liunk-ul: http://www.eventbrite.com/e/alb-si-rosu-tickets-10635070783

 

Trimite articolul

X
Taguri:
5MS Oradea ,
bookcafe ,
discursuri
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    FOTO
    Oradea Beach Volleyball International Tournament și-a desemnat învingătorii
    Timp de o săptămână, orașul nostru a fost „capitala” beach volley-ului din România.

    Bihon Decese

    Decese 26.07.2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Polițiștii au stabilit care sunt cauzele accidentului la ieșire din Nojorid, în urma căruia un tânăr de 25 de ani a decedat
    Evenimentul rutier s-a petrecut în dimineața zilei de duminică, 26 iulie.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă străzile Piața București, Săvineștilor, Berzei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ceica, Lăzăreni, Drăgești și Hidișelu de Sus

    Cultură

    GALERIE FOTO
    Două generaţii, o scenă: trupa tinerei artiste Dafina, în deschiderea concertului „greilor” de la Celelalte Cuvinte
    Cele două concerte cu intrare liberă au avut loc în Parcul Muzeului Ţării Crişurilor.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „Primele etape sunt foarte dificile și atunci trebuie să fim foarte conectați la tot ceea ce urmează”
    FC Bihor Oradea a încheiat cu o victorie cu 4-2 perioada meciurilor de pregătire și de acum se focusează pentru debutul de sezon care se va produce sâmbătă, 1 august, de la ora 16:00, cu Unirea Slobozia, pe Stadionul Iuliu Bodola.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cine au fost soții care și-au pierdut viața în accidentul de pe Șoseaua Borșului. Au lăsat în urmă un băiețel de 5 ani
    Cei doi și-au pierdut viața într-un grav accident de circulație care s-a produs în cursul nopții de sâmbătă, 25 iulie. 4
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X