BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Produse în valoare de peste 20.000 de euro confiscate de la un militar din Oradea

Produse în valoare de peste 20.000 de euro confiscate de la un militar din Oradea

la 23 March 2018 16:46
23 March 2018 16:46
Un militar și prietena sa sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de evaziune fiscală în formă continuată. 
Scris de Demian - Un militar și prietena sa sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de evaziune fiscală în formă continuată. 

Trimite articolul

X

Poliţiştii Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice Bihor au efectuat miercuri seara o percheziție la domiciliul unui ofițer MApN Oradea și a prietenei sale. În urma acesteia, polițiștii au găsit saci cu haine și produse cosmetice care erau vândute prin intermediul site-ului olx. „Au fost identificate 147 perechi încălțăminte de diferite mărci consacrate (Adidas, Salomon, Tommy Hilfiger, Pierre Cardain, Asics,etc), 392 produse cosmetice (fond de ten, rime, creme, deododarante, etc) și 4 genți marca Jeep, în valoare de circa 100.000 lei”, transmite printr-un comunicat de presă comun Parchetul Militar de pe lângă Tribunalul Militar Cluj-Circumscripția teritorială Oradea și I.P.J. Bihor.

Se pare că cei doi suspecți, Moldovan Sergiu Nicolae și Pașca Lidia, vindeau produsele prin intermediul platformei olx.ro. „Produsele au fost indisponibilizate și ridicate în vederea continuării cercetărilor pentru stabilirea prejudiciului cauzat bugetului de stat, precum și pentru stabilirea caracterului contrafăcut al acestora și a prejudiciului cauzat titularilor mărcilor”, precizează anchetatorii.

Față de persoanele în cauză s-a dispus măsura controlului judiciar pe termen de 60 de zile.

Trimite articolul

X
Taguri:
comert online ,
militar ,
olx ,
oradea ,
produse contrafacute
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noul spital de boli infecțioase din Oradea va costa cu 15% mai mult. Care sunt explicațiile
    Consiliul Local Oradea a aprobat proiectul tehnic al noului spital destinat secțiilor de Boli Infecțioase și Pneumologie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Bihor.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „Cred că am demonstrat în ultimii doi ani că lucrurile au început să meargă pe un făgaș normal”
    Startul sezonului în Liga 2 a fost prefațat de antrenorul Erik Lincar, însoțit la conferința de presă de cel mai vechi jucător din lot, Andrei Gal, și unul dintre cei nou veniți, Nicu Modan.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Băută bine, o tânără de 19 ani a provocat un accident în fața Spitalului Județean din Oradea. Aceasta a fost reținută
    Joi, 30 iulie, în urma administrării probatoriului, polițiștii Biroului Rutier Oradea au dispus reținerea, pentru 24 de ore, față de o tânără, de 19 ani, din comuna Sântandrei, cercetată pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    BMW surprins cu 230 km/h pe DEx16, lângă Oradea. Șoferul a rămas fără permis 120 de zile
    Șoferul a fost identificat de oamenii legii în cursul zilei de miercuri, 29 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parteneriat între Consiliul Județean Bihor și Episcopia Ortodoxă a Oradiei pentru reabilitarea bisericilor de lemn din județ
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat încheierea unui parteneriat cu Episcopia Ortodoxă Română a Oradiei pentru derularea programului multianual „Reabilitarea bisericilor de lemn din județul Bihor”. Acordul, încheiat pentru perioada 2026–2030, stabilește cadrul de colaborare dintre cele două instituții în vederea conservării, restaurării și punerii în valoare a unora dintre cele mai importante monumente istorice din județ.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Locuitorii a 13 străzi din zona centrală și cartierul Nufărul rămân fără apă caldă. Vezi zonele afectate
    Întreruperea furnizării apei calde se va face începând de luni, 3 august.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X