BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Proiectul Cetăţii, premiat la Cluj

Proiectul Cetăţii, premiat la Cluj

la 18 May 2010 06:34
18 May 2010 06:34
Proiectul de reabilitare a Cetăţii Oradea a fost premiat la Gala Multiplicatorilor de Euro-informaţie.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Proiectul de reabilitare a Cetăţii Oradea a fost premiat la Gala Multiplicatorilor de Euro-informaţie.

Trimite articolul

X

Cele mai bune 45 de proiecte din Transilvania de Nord au fost premiate, vineri, la Casa Matei din Cluj-Napoca, în cadrul ediţiei a treia a Galei Multiplicatorilor de Informaţie Europeană. Gala a debutat cu o alocuţiune video transmisă de Comisarul European pentru Agricultură, Dacian Cioloş. Apoi, Vasile Puşcas, fost negociator şef al României pentru aderarea la UE a subliniat că multiplicarea de informaţie europeană este, în definitiv, o „promovare de valori europene”, un act de conştientizare şi unire a cetăţenilor din lungul şi latul Europei comunitare.  Iar Claudiu Coşier, director al Agenţiei de Dezvoltare Regională Nord-Vest, a completat observând că multiplicatorii care reuşesc cele de mai sus prin proiectele lor sunt „pe cât de importanţi, pe atât de necesari într-o Românie care s-a trezit peste noapte în Uniunea Europeană, dar care nu a început încă să se poarte ca atare”.

Municipiul Oradea a fost înscris în competiţie cu proiectul „Revitalizarea Cetăţii Oradea în vederea introducerii în circuitul turistic – Cetatea Oradea Complex Cultural Turistic European – Etapa I” la două dintre cele 11 secţiuni ale concursului. Astfel, la categoria a doua „Cel mai inovativ produs de comunicare europeană” a primit premiul I iar la categoria a patra „Cel mai activ multiplicator de informaţie europeană din administraţia publică” a luat premiul II.

Modul de prezentare a proiectului este surprins şi pe Internet, la adresa http://www.oradea.ro/cetatea-oradea/

C.H.

Trimite articolul

X
Taguri:
cetatea ,
oradea ,
proiect
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 06.07.2026 - 10.07.2026 - PL Salonta + PL Rural

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    409 persoane scoase din azilele lui Viorel Pașca. Autoritățile verifică acum condițiile în care sunt îngrijite
    Ministrul interimar al Muncii, Dragoș Pîslaru a anunțat că Guvernul va aloca din Fondul de rezervă fonduri pentru compensarea tratamentelor și îngrijirea persoanelor găsite în azilele coordonate de Viorel Pașca.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Viorel Pașca și membri ai familiei sale au fost reținuți de DIICOT
    Procurorii DIICOT – Structura Centrală au dispus reținerea, pentru 24 de ore, a șase persoane în dosarul care vizează activitatea așezămintelor din județul Bihor asociate lui Viorel Pașca.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sprijin în stradă pentru Viorel Pașca: protest anunțat în Piața Unirii pe fondul anchetei DIICOT
    Un eveniment de susținere pentru Viorel Pașca este programat miercuri seară în centrul Oradiei, în Piața Unirii, unde organizatorii îi cheamă pe oameni să își exprime public sprijinul față de acesta, aflat în atenția anchetatorilor DIICOT.

    Economic

    GALERIE FOTO
    Investiție verde la APIA Bihor, în prezența directorului general Adrian Pintea: reducere de 80% a consumului de energie
    În cadrul unui moment festiv organizat la sediul APIA Bihor din Oradea, autoritățile locale și conducerea centrală au marcat finalizarea unui proiect important de renovare energetică, derulat prin fonduri europene.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Restricții de circulație în zona Oradea Arena și închiderea traficului rutier pe strada Pasteur. Vezi când și de ce
    Restricțiile de circulație au fost aprobate în cadrul unei ședințe care s-a desfășurat în cursul zilei de miercuri, 1 iulie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X