BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Reduceri la „Trenul zăpezii”

Reduceri la „Trenul zăpezii”

la 15 December 2009 12:29
15 December 2009 12:29
Cei care merg la munte cu trenul în perioada decembrie - februarie beneficiază de reduceri.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Cei care merg la munte cu trenul în perioada decembrie - februarie beneficiază de reduceri.

Trimite articolul

X

În perioada 13 decembrie 2009 -28 februarie 2010, în cadrul ofertei „Trenurile zăpezii”, CFR va efectua reduceri de preţ la trenurile care au ca destinaţie sau punct de plecare o staţie montană.

CFR oferă iubitorilor sporturilor de iarnă variante multiple de călătorie spre sau dinspre munte, adresându-se tuturor categoriilor de vârstă şi grupurilor formate din minim 10 persoane. Oferta este valabilă la toate trenurile care fac legătura între Bucureşti şi staţiunile montane de pe Valea Prahovei: Sinaia, Buşteni, Azuga, Predeal, Braşov. Reduceri se aplică şi la trenurile cu destinaţia Vatra Dornei din Bucureşti, Suceava, Iaşi, Cluj Napoca şi retur, trenurile ce fac legătura între Bucureşti - Piatra Neamţ şi retur, dar şi trenurile cu destinaţia Braşov din Galaţi, Cluj Napoca, Sibiu, Oradea şi Suceava.

Noutatea din acest an constă în aplicarea reducerii tarifare de 20% de luni până joi, pentru toate categoriile de călători, indiferent de vârstă, la clasa a 2-a, care circulă pe relaţie directă, şi au ca punct de plecare/destinaţie o staţie de pe secţia Breaza-Braşov, staţia Vatra Dornei cu trenurile Acc 1653, 1654 sau staţia Piatra Neamţ cu trenurile R 651/657, 658/652.

Reduceri

Reduceri şi mai mari au grupurile. Astfel pentru călătoria de grup, minim 10 persoane, dus-întors, la trenuri de orice rang, pe relaţii de călătorie ce au ca punct de plecare sau destinaţie o staţie de pe secţia Breaza-Braşov, staţia Vatra Dornei sau staţia Piatra Neamţ se aplică o reducere tarifară de 25% la clasa a 2-a. Aceasta se măreşte cu 2% pentru fiecare 8 persoane în plus, până la grupuri formate din peste 50 persoane. Studenţii şi pensionarii nu pot beneficia însă de această ofertă, ei rămânând cu reducerile pe care le-au avut până în acest moment.

Oferta turistică de călătorie „Trenurile Zăpezii” se poate procura din agenţiile de voiaj CFR sau de la ghişeele caselor de bilete din incinta staţiilor CFR cu anticipaţie maximă de 30 de zile. CFR Călători recomandă pasagerilor să-şi procure din timp legitimaţiile de călătorie.

Simona Albinaru

 

Trimite articolul

X
Taguri:
brasov ,
calatorie ,
care ,
cfr ,
din ,
persoane ,
reduceri ,
sau ,
Statia ,
trenurile
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Reduceri de vară de până la 1.500 de euro la Novo Auto
    Vara aceasta, mai multe autoturisme din stocul Novo Auto beneficiază de reduceri de până la 1.500 de euro. Este momentul potrivit pentru cei care vor să își schimbe mașina la un preț mai avantajos.

    BIHON Sport local

    Club Atletic Oradea și-a încheiat parcursul în Cupa României
    Echipa orădeană a disputat sâmbătă finala fazei regionale 2 Nord-Vest a Cupei României, pe terenul echipei FC Chieșd, câștigătoarea din județul Sălaj.

    BIHON Sport local

    Fotbalistul orădean Ricardo Farcaș a schimbat echipa în Liga 2
    Poli Iași nu va mai continua în Liga 2 din cauza problemelor financiare, iar jucătorii au fost nevoiți să-și caute alte angajamente.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    ISO Summer Leaders Lab: Încă o șansă pentru copilul tău să descopere, să creeze și să crească
    Înscrierile continuă pentru ultimele patru săptămâni ale ISO Summer Leaders Lab 2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Alle Cafe, cafenea/bistro, preparate proaspete! Stație Rompetrol, teren fotbal, parcare, închirieri birouri, evenimente
    Alle Cafe este o cafenea/restaurant, situată pe Str Matei Corvin 1b, aproape de ieșirea din Oradea, care duce spre Satu-Mare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Sentință în cazul unui accident petrecut pe DN1, lângă Săcădat, în care tatăl șoferului și-a pierdut viața
    Judecătoria Oradea a pronunțat în această săptămână sentința în cazul unui accident produs în urmă cu aproape 2 ani, pe DN1, lângă Săcădat, unde un conducător auto din București s-a izbit cu mașina de un cap de pod, iar tatăl său, pasager în autoturism, a murit la scurt timp, pe patul de spital.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X