BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Serviciul de Ambulanta, in slujba bihorenilor de 106 ani

Serviciul de Ambulanta, in slujba bihorenilor de 106 ani

la 27 July 2012 12:58 Reactualizat la: 27 July 2012 14:32
27 July 2012 12:58 Reactualizat la: 27 July 2012 14:32
Vineri, 27 iulie, la sediul Ambulantei Bihor a avut loc o intalnire menita sa celebreze cei 106 ani de cand Serviciul de Ambulanta din Bihor a fost infiintat. Ceremonia a beneficiat de prezenta Secretarului de Stat Raed Arafat si a senatorului Attila Cseke.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Vineri, 27 iulie, la sediul Ambulantei Bihor a avut loc o intalnire menita sa celebreze cei 106 ani de cand Serviciul de Ambulanta din Bihor a fost infiintat. Ceremonia a beneficiat de prezenta Secretarului de Stat Raed Arafat si a senatorului Attila Cseke.

Trimite articolul

X

 Serviciul de Ambulanta Bihor a sarbatorit cei 106 ani de la infiintare printr-o conferinta urmata de alte activitati, la sediul central de pe strada Snagovului.

Managera Daniela Petrisor, alaturi de Raed Arafat, Attila Cseke, colonelul Ioan Bas, directorul DSP Marius Parcioaga, managerul Spitalului Judetean Gheorghe Carp, managerul Spitalului “Gavril Curteanu” Ovidiu Pop au urat, pe rand, un sincer si calduros la multi ani celor aflati in Serviciul de Ambulanta Bihor, care au fost prezenti, de asemenea, la eveniment. Un gest extraordinar a fost si invitatia lansata catre fosti angajati ai Serviciului de Ambulanta Bihor aflati la pensie, care au participat intr-un numar destul de mare.

Ministrul Attila Cseke a luat cuvantul punctand importanta finalizarii proiectului de investitii care se va finaliza cu un sediu nou pentru Ambulanta Bihor – “Ma bucur ca acel proiect de investitii prin care problema sediului Ambulantei Bihor va fi rezolvata. Sper ca la finalul acestui an sediul Ambulantei Bihor sa fie pus la punct. Acest proiect nu este nici proiectul lui Cseke, nici proiectul lui Arafat, nici proiectul lui Cepoi, nu este proiectul nimanui. Este un proiect pentru sistemul sanitar bihorean si un proiect dupa care profita fiecare pacient. Va multumesc pentru invitatie si va felicit pentru tot ceea ce ati facut in aceasta perioada si sunt sigur ca acea resposabilitate grea care apasa pe umerii dumneavoastra va fi incununata cu succes si pacientii vor fi multumiti in continuare.”

Dupa cuvantarile rostite cei de la Ambulanta au realizat o demonstratie in fata celor prezenti, chiar in curtea sediului, unde un muncitor “a cazut” de la inaltime fiind extrem de rapid stabilizat si urcat in Ambulanta de specialistii aflati la fata locului.

Sarbatoarea a continuat in sala de curs unde a fost prezentata mai amanuntit activitatea celor de la serviciul de Ambulanta Bihor. Dupa o pauza de cafea angajatii Serviciului de Ambulanta Bihor au defilat prin oras si au oprit in puncte dinainte stabilite unde oradenii au putut sa-si ia glicemia sau tensiunea arteriala si au fost informati despre activitatile intreprinse de cei de la Ambulanta.

Trimite articolul

X
Taguri:
oradea ,
sarbatoare ,
servicul de ambulanta bihor
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Lacul Vida, readus la viață după decolmatare: peste 300.000 m³ de aluviuni eliminate și noi investiții în zonă
    Conferința în care au fost prezentate rezultatele lucrărilor s-a desfășurat în cursul zilei de luni, 27 aprilie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Radarul a „luat foc” pe DN1, la Groși: patru șoferi prinși cu peste 140 km/h în câteva ore, toți lăsați fără permis
    Polițiștii continuă acțiunile de tipul „razie” în județul Bihor.

    Cultură

    Proiectul FIL Nouveau/Feel Young continuă la Filarmonică. Maestrul Adrian Morar va dirija concertul ediţiei 2026
    Tineri artiști instrumentiști din România vor urca pe scenă alături de orchestra şi corul Filarmonicii de Stat Oradea.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Peste 2.200 de participanți din toată țara la Congresul „Denta Orădeană”, desfășurat la Oradea și Băile Felix
    Oradea și Băile Felix au fost, timp de trei zile, veritabile punct de referință în domeniul medicinei dentare, găzduind cea de-a XVII-a ediție a Congresului „Denta Orădeană”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Încep lucrările la Grădina Urbană Nufărul. Printre atracții: un turn de observație, sere și o pasarelă pietonală
    Grădina Urbană Nufărul va fi construită în zona cuprinsă între străzile Meiului, Lotus, Complex Lotus și Strada Vavilov.

    Cultură

    Poeta Ana Blandiana, la Oradea, la spectacolul despre povestea unei iubiri care trece dincolo de moarte
    Ana Blandiana a fost prezentă în sală la cele două reprezentaţii al spectacolului „N-am înţeles niciodată cum se simte aerul că ai plecat”.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X