BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Somalez, prins în timp ce încerca să treacă ilegal frontiera

Somalez, prins în timp ce încerca să treacă ilegal frontiera

la 9 May 2018 12:13 Reactualizat la: 9 May 2018 12:15

Somalez, prins în timp ce încerca să treacă ilegal frontiera

<p>Foto: poliția de frontieră</p>
9 May 2018 12:13 Reactualizat la: 9 May 2018 12:15
Un cetățean din Somalia a fost prins de poliţiştii de frontieră bihoreni în timp ce încerca să iasă ilegal din România, străduindu-se să nu fie depistat.
Scris de farcas - Un cetățean din Somalia a fost prins de poliţiştii de frontieră bihoreni în timp ce încerca să iasă ilegal din România, străduindu-se să nu fie depistat.

Trimite articolul

X

Potrivit, comisarului șef de poliție, Bondar Laura Beatrice, somalezul Abdullahi F., în vârstă de 26 de ani, s-a prezentat pentru a ieși din țară, pasager într-un microbuz, cu o carte de identitate, un permis de rezidență și un titlu de călătorie, toate purtând însemnele autorităţilor italiene.

După ce l-au controlat în detaliu, poliţiştii de frontieră au constatat că documentele prezentate nu îndeplinesc condițiile de formă și fond ale unora autentice, fiind false, motiv pentru care persoana în cauză a fost dusă la sediul instituției pentru cercetări.

„În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit că cel în cauză este cetățeanul somalez Abdullahi F., în vârstă de 26 de ani şi a intrat legal în România, în baza unei vize de student”, a mai explicat Bondar Laura Beatrice.

Interogat în legătură cu tentativa lui, acesta a declarat că a procurat documentele false de la un conaţional, în schimbul sumei de 100 de euro şi a recurs la această metodă deoarece dorea să călătorească într-un stat din Spaţiul Schengen şi nu avea un document de călătorie valabil care să îi permită acest lucru.

Oamenii legii au procedat la întreruperea călătoriei persoanei în cauză şi au întocmit actele de urmărire penală pentru săvârşirea infracţiunii de tentativă de trecere ilegală a frontierei de stat, urmând ca la finalizarea cercetărilor să fie dispuse măsurile legale care se impun.

Trimite articolul

X
Taguri:
frontiera ,
politia de frontiera ,
trecere ilegala ,
vama bors
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Victorie concludentă pentru handbaliști. CSM Oradea a câștigat meciul din deplasare cu CSM Odorheiu Secuiesc
    Echipa orădeană s-a impus cu scorul de 33-28 (16-15), în meci contând pentru etapa a 9-a din play off-ul Diviziei A de handbal masculin.

    Cultură

    „Banditul Whiskey”, celebrul spărgător de bănci din Ungaria născut în România, este invitatul special în Târgul de la Biharia
    Ambrus Attila este prezent la târgul de antichităţi din cetate cu un stand de obiecte din ceramică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tâlhărie pe Calea Borșului. Un bărbat a fost arestat după ce i-a cerut victimei o țigară și i-a smuls telefonul
    Un incident violent s-a consumat ziua, în amiaza mare, în zona Căii Borșului, în apropierea pasajului pietonal de sub calea ferată, unde un trecător a fost atacat de un bărbat de 43 de ani.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Judo Club Liberty Oradea a fost premiat la Campionatul European de la Tbilisi
    Președintele Judo Club Liberty Oradea, Loredana Lascău, a fost invitată de conducerea Uniunii Europene de Judo (EJU) la Campionatul European de seniori 2026, găzduit de capitala Georgiei, Tbilisi.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Judoka orădean Alex George Creț a cucerit medalia de bronz la Campionatul European de seniori
    Revenit la finele anului trecut la categoria de greutate la care s-a consacrat - 90 kg, Alex George Creț a realizat sâmbătă o performanță remarcabilă la Campionatul European de judo seniori, care are loc în aceste zile la Tbilisi (Georgia).

    Cultură

    Satul Lunca a primit „specializarea patrimoniu cultural imaterial” pentru meşteşugurile practicate de Răzvan Mihai Fericean
    Specializarea în Patrimoniu Cultural Imaterial (PCI) se axează pe studiul, identificarea, documentarea, salvgardarea și promovarea practicilor, reprezentărilor, expresiilor, cunoștințelor și abilităților transmise din generație în generație în cadrul comunităților.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X