BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Studenţii de azi, profesioniştii de mâine

Studenţii de azi, profesioniştii de mâine

la 26 June 2014 11:50
26 June 2014 11:50
Ca partener în proiectul POSDRU „Studenţii de azi, profesioniştii de mâine”, Universitatea din Oradea a găzduit, miercuri, o întâlnire cu reprezentanţii Universităţii de Vest - Timişoara (lider de proiect), Universităţii „Lucian Blaga” - Sibiu, Universităţii din Bucureşti, Academiei de Studii Economice din Bucureşti, Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” - Iaşi, Universităţii „Constantin Brâncuşi” - Târgu Jiu şi firmei internaţionale de recrutare a resurselor umane SC Gi Group Staffing Company (prin Roxana Cioclov).
Scris de erdei - Ca partener în proiectul POSDRU „Studenţii de azi, profesioniştii de mâine”, Universitatea din Oradea a găzduit, miercuri, o întâlnire cu reprezentanţii Universităţii de Vest - Timişoara (lider de proiect), Universităţii „Lucian Blaga” - Sibiu, Universităţii din Bucureşti, Academiei de Studii Economice din Bucureşti, Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” - Iaşi, Universităţii „Constantin Brâncuşi” - Târgu Jiu şi firmei internaţionale de recrutare a resurselor umane SC Gi Group Staffing Company (prin Roxana Cioclov).

Trimite articolul

X

Membrii echipei de implementare a proiectului de la Universitatea din Oradea sunt Simona Trip, Sanda Filip, Daniela Maghiar, Adela Judea, Dana Bodea, Sanda Chiş şi Monica Toderaş.

Obiectivul proiectului este îmbunătăţirea inserţiei studenţilor pe piaţa muncii şi creşterea adaptabilităţii la cerinţele angajatorilor prin oferirea de servicii de consiliere în carieră şi orientare profesională, dar şi dobândirea de către studenţi de cunoştinţe cu privire la job-urile aferente domeniului studiat.

La conferinţele de management al carierei vor fi invitaţi speakeri motivaţionali din domeniul studiat.

Firma Gi Group va evalua aptitudinile generale ale studenţilor iar apoi, unii studenţi vor participa şi la evaluarea aptitudinilor specifice, care se va realiza pe un software creat special în acest scop. În funcţie de profilul aptitudinal astfel realizat şi preferinţele studenţilor, se va dezvolta un plan individual de carieră.

Iar apoi se vor efectua vizite de studiu specifice profilului studiat, în care se vor acoperi cât mai multe instituţii sau companii relevante pentru studenţii participanţi.

Trimite articolul

X
Taguri:
posdru ,
studenti ,
universitatea oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Destin tragic pentru un fost fotbalist la FC Bihor Oradea! S-a stins din viață la doar 43 de ani!
    O veste tristă a venit marți seara de la Arad, unde fostul fotbalist Radu Leon Mărginean a decedat la doar 43 de ani.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Furtuna a făcut ravagii în Bihor: nouă intervenții ale pompierilor și patru mesaje RO-Alert
    Marți, 30 iunie, începând cu ora 18:00, pompierii militari bihoreni au fost mobilizați pentru înlăturarea efectelor fenomenelor meteorologice.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ANM a emis un cod portocaliu nowcasting pentru Bihor. Vezi localitățile vizate de furtuni puternice
    Avertizarea a fost emisă de Administrația Națională de Meteorologie în seara zilei de marți, 30 iunie.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    România

    Mai multă relaxare pe stadioane: vot pentru consumul de alcool în timpul meciurilor
    Camera Deputaților a adoptat marți, în calitate de for decizional, proiectul de lege care modifică regulile privind organizarea competițiilor sportive și permite vânzarea și consumul băuturilor slab alcoolizate în incinta stadioanelor. 1

    Cultură

    Orădeanul Andrei Arad cucereşte Roma. Tânărul artist a câştigat Trofeul secțiunii Muzică Internațională a concursului ROMA-NIA
    Tânărul orădean a impresionat juriul internațional cu o interpretare sensibilă și complexă a piesei „Purple Rain”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Atac în plină zi într-o stație de tramvai din Oradea. Un tânăr i-a smuls lănțișorul unei femei de 70 de ani
    Un tânăr de 21 de ani, din Oșorhei, a fost arestat de Judecătoria Oradea pentru 30 de zile, pentru o tâlhărie comisă ziua în amiaza mare, într-o stație de tramvai din cartierul Nufărul. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X