BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Succes răsunător la Viena

Succes răsunător la Viena

la 21 January 2015 11:35
21 January 2015 11:35
Prinţesa naiului, Oana Lianu, şi formaţia acesteia s-au bucurat de un real succes la Târgul Internaţional de Turism de la Viena, unul dintre cele mai mari din Europa, la care au luat parte 700 de expozanţi din 70 de ţări.
Scris de erdei - Prinţesa naiului, Oana Lianu, şi formaţia acesteia s-au bucurat de un real succes la Târgul Internaţional de Turism de la Viena, unul dintre cele mai mari din Europa, la care au luat parte 700 de expozanţi din 70 de ţări.

Trimite articolul

X

„Invitaţia de a participa la acest târg ne-a fost lansată de reprezentanţii Primăriei Oradea, cărora le mulţumesc pe această cale”, a spus Oana Lianu.
Pe 16 ianuarie, orădenii au susţinut un concert care a avut un succes răsunător. Participanţii la Târg au avut ocazia de a asculta folclor bihorean, dar şi din alte zone ale ţării.

Formaţia Oana Lianu are în componenţă următorii membrii: Oana Lianu – nai şi voce, Petricpă Popa – taragot, Mitică Negrean – vioară şi vioară cu goarnă şi Cătălin Iancău – pian.

Între reprizele folclorice, orădenii au inserat şi muzică clasică, dar şi de cafe concert din repertoriul internaţional, valsurile de Strauss şi tangourile cântate la nai, dar şi vocal, în limba germană, bucurându-se de apreciere unanimă.

Trimite articolul

X
Taguri:
Oana Lianu ,
printesa naiului ,
turism ,
viena
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Pericol public. O groapă nesemnalizată de aproape doi metri adâncime a fost lăsată de izbeliște de muncitorii unei firme lângă cimitir
    Potrivit imaginilor primite la redacție de la mai mulți orădeni, pe strada Universității, vizavi de cartierul Europa, a fost săpată o groapă în zona trotuarului de lângă cimitirul Rulikowski.

    Economic

    ANPC: 67% dintre hainele verificate aveau etichete neconforme. Aproape 40.000 de amenzi în șase luni
    La 100 de zile de la preluarea conducerii ANPC, președintele instituției, Békési Csaba, și-a prezentat raportul de activitate acasă, la Oradea, ocazie cu care a făcut public și bilanțul Autorității pentru primul semestru al anului.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 29.07.2026 - 31.07.2026 - PL Stei + PL Marghita + PL Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă străzile Piața București, Săvineștilor, Berzei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ceica, Lăzăreni, Drăgești și Hidișelu de Sus

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Destin tragic. Un bărbat a murit după ce i s-a făcut rău în plină stradă, la Marghita
    Incidentul a avut loc vineri, 24 iulie, în jurul orei 9:45.

    Cultură

    Ioan Măric şi satul lui. Expoziţie de artă naivă contemporană, la Sinagoga Sion din Oradea
    Expoziția „Veșnicia s-a născut la sat” este organizată de Asociația Artiștilor Naivi din România.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Nouă misiuni diplomatice au trimis primarului Florin Birta o declaraţie comună, dispuse să colaboreze pentru Marșul Pride Oradea 2026
    Este al patrulea an când Primăria Oradea interzice desfăşurarea Marşului Oradea Pride. Niciun traseu în spațiul public nu a fost disponibil pentru comunitatea LGBT+.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X