BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Tânăr din Oradea, condamnat la 3 ani de închisoare pentru trafic de droguri

Tânăr din Oradea, condamnat la 3 ani de închisoare pentru trafic de droguri

De Bihon.ro
la 17 February 2022 13:40
1 Comentarii

Tânăr din Oradea, condamnat la 3 ani de închisoare pentru trafic de droguri

17 February 2022 13:40
Polițiștii bihoreni au încarcerat miercuri la Penitenciarul Oradea trei bărbați, acuzați de comiterea infracțiunilor de trafic de droguri, furt calificat și abuz de încredere.
Scris de Bihon.ro - Polițiștii bihoreni au încarcerat miercuri la Penitenciarul Oradea trei bărbați, acuzați de comiterea infracțiunilor de trafic de droguri, furt calificat și abuz de încredere.

Trimite articolul

X

În primul caz este vorba despre un tânăr de 26 de ani din Oradea. Pe numele său, Tribunalul Bistrița Năsăud a emis un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la 3 ani, o lună și 20 de zile de închisoare în regim de detenție, pentru comiterea infracțiunii de trafic de droguri.

[eadvert]

Tot în aceeași zi, polițiștii Compartimentului Urmăriri – Serviciul de Investigații Criminale din cadrul IPJ Bihor au preluat din P.T.F. Borș un bărbat de 34 de ani, din localitatea Aiud, județul Alba, urmărit internațional.

Judecătoria Cluj-Napoca a emis pe numele acestuia un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la 3,7 de ani închisoare în regim de detenție, pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat.

De asemenea, polițiștii Compartimentului Urmăriri – Serviciul de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor au preluat din P.T.F. Borș un alt bărbat, de 27 de ani, din localitatea Huedin, județul Cluj, urmărit internațional.

Judecătoria Cluj-Napoca a emis pe numele acestuia un mandat de executarea a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la 8 luni de închisoare, pentru săvârșirea infracțiunii de abuz de încredere.

„Cei în cauză au fost încarcerați în Penitenciarul Oradea, pentru executarea pedepselor la care au fost condamnați”, a precizat comisarul-șef IPJ Bihor, Alina Fărcuța.

Trimite articolul

X
Taguri:
incarcerat ,
oradean condamnat ,
penitenciarul oradea ,
trafic de droguri
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Derecichei Ovidiu says:
    February 18, 2022 at 11:12 am

    De ce nu se aplica în România pedeapsa cu moartea pentru trafic de droguri?

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mihai Sorin Dringo va concura luni în seriile probei de 400 metri la Campionatul European de atletism
    La Birmingham (Marea Britanie) se va desfășura, în perioada 10-16 august, ediția 2026 a Campionatului European de atletism în aer liber pentru seniori.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Nu scăpăm! ANM a emis un nou Cod galben de caniculă pentru județul Bihor
    Potrivit meteorologilor, vor fi caniculă şi temperaturi deosebit de ridicate, luni în vestul ţării, marţi în vest, nord-vest, în sud şi pe arii restrânse în rest, iar miercuri, local în sud-sud-vest.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Noul Audi Q9. Un nou standard în segmentul SUV premium
    Audi extinde gama SUV prin lansarea noului Audi Q9, cel mai mare model din portofoliul mărcii.

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Uzinei din Tileagd

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Pervers la Silvaș. Un bărbat care se masturba în văzul celor veniți la locul de scăldat din Oradea, amendat de instanță
    Judecătoria Oradea a pronunțat în această săptămână sentința în cazul unui bărbat de 63 de ani, acuzat de ultraj contra bunelor moravuri, după ce s-a masturbat în apropierea zonei de agrement Silvaș, în văzul celor veniți la cunoscutul loc de scăldat și picnic din municipiu.

    Cultură

    13 concerte în spaţii neconvenţioanle, în cadrul programul estival INITIO 2026
    Stagiunea estivală scoate muzica din sala de concerte și transformă orașul într-o scenă a întâlnirilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Contractele de execuție pentru parcurile fotovoltaice din Dobrești și Drăgănești au fost semnate
    Două comune din Bihor au trecut la etapa de finalizare a proiectelor care vizează construirea unor parcuri fotovoltaice.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X