Aşa încât singurul regret al iubitorilor de sporturi albe a fost că mai vechea instalaţie de teleschi a dat rateuri. Ca urmare, la fel ca în anii precedenţi, pârtia a devenit derdeluş pentru sănii, capace şi colace, iar doar o mână de schiori temerari s-au ambiţionat să-şi care schiurile în spate pentru a putea face câteva Cristiane. „Chiar dacă nu e aşa de lungă, pârtia ar fi binevenită îndeosebi pentru copii dacă s-ar pune la punct teleschiul. În Arieşeni e destul de aglomerat şi cred că destule familii ar alege Stâna ca să îşi iniţieze copiii la schi”, ne-a spus una dintre mămicile de pe pârtie.
Teleschi cu rateuri la Stana de Vale
Nedezminţindu-şi renumele de «Pol al precipitaţiilor» în Bihor, zona Stâna de Vale a avut parte de zăpadă atât înainte de Revelion cât şi în zilele următoare.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
România
Ilie Bolojan spune că PSD trebuie să găsească o soluție pentru ieșirea din criza politică, în timp ce PNL exclude susținerea unui guvern Grindeanu.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
În imaginile surprinse în video se vede o autoutilitară de transport marfă, cu prelată, rămasă blocată în Pasajul Magheru după ce șoferul ar fi încercat să traverseze fără să țină cont de limita de înălțime.
1
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Rupere de nori și grindină de mari dimensiuni la Valea lui Mihai, în contextul avertizărilor meteo din Bihor.
1
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un orădean de 42 de ani, reprezentant de facto al unei case de expediții cu sediul în Oradea, a fost reținut de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Bihor în urma a 3 percheziții desfășurate luni, într-un dosar de înșelăciune în transporturi. Prejudiciul evaluat de anchetatori depășește 660.000 de lei.
1
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Parchetul de pe lângă Tribunalul Bihor a prezentat, printr-un comunicat publicat luni după-amiază, primele informații oficiale din cadrul anchetei care vizează cazul de omor de la Parhida, unde o tânără de 18 ani a fost ucisă vineri, 8 mai, cu mai multe lovituri de cuțit de către un recidivist.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Părinții Alisiei, tânăra de 18 ani ucisă vineri în Parhida, resping vehement informațiile vehiculate în ultimele zile potrivit cărora fiica lor ar fi avut o relație cu Jozsef Zsolt Bóné, bărbatul de 39 de ani acuzat că a omorât-o pe elevă.
Citiți principiile noastre de moderare aici!