BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un nou incendiu în Bihor care a pornit de la o afumătoare! Pompierii trag un semal de alarmă

Un nou incendiu în Bihor care a pornit de la o afumătoare! Pompierii trag un semal de alarmă

De Vlad Chelaru
la 12 December 2024 15:26

Un nou incendiu în Bihor care a pornit de la o afumătoare! Pompierii trag un semal de alarmă

12 December 2024 15:26
Este doilea incendiu din Bihor în mai puțin de 24 de ore care a pornit cel mai probabil de la o afumătoare.
Scris de Vlad Chelaru - Este doilea incendiu din Bihor în mai puțin de 24 de ore care a pornit cel mai probabil de la o afumătoare.

Trimite articolul

X

În dimineața zilei de joi, 12 decembrie, în jurul orei 10.15, ISU Bihor a fost sesizat cu privire la producerea unui incendiu la o gospodărie din satul Butani, comuna Măgești, apelantul precizând că a observat flăcări și fum de la câteva sute de metri distanță.

La adresa indicată de apelantul numărului unic 112, s-au deplasat imediat, pompierii militari din cadrul Stației Aleșd, cu două autospeciale de lucru cu apă și spumă, o autospecială tip Abroll și cu ambulanța SMURD a subunității.

https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2024/12/4009964WhatsAppVideo20241212at1501431.mp4

„Sosite la fața locului, echipajele de pompieri au realizat concomitent, dispozitive de stingere a incendiului, care cuprinsese în întregime, un șopron și acoperișul comun al casei, șopronului și al grajdului, respectiv de protecției a încăperilor și a unei alte locuințe lipite de cea în flăcări”, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Bihor, Locotenent-colonel Camelia Roșca.

https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2024/12/4009975WhatsAppVideo20241212at150143.mp4

Forțele de intervenție au acționat, cu trei autospeciale, timp de aproximativ o oră și 30 de minute, reușind să împiedice propagarea flăcărilor la încăperile casei afectate de incendiu și la o altă locuință, lipită de aceasta.

În urma incendiului au ars acoperișul comun al casei, șopronului și grajdului, un șopron și bunuri depozitate în interiorul acestuia și o vacă.

Incendiu violent într-o gospodărie din Beiuș. Flăcările au pornit de la o afumătoare

Trimite articolul

X
Taguri:
afumatoare ,
bihor ,
incendiu ,
pompieri ,
provocat ,
semnal de alarma
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Victorie concludentă pentru handbaliști. CSM Oradea a câștigat meciul din deplasare cu CSM Odorheiu Secuiesc
    Echipa orădeană s-a impus cu scorul de 33-28 (16-15), în meci contând pentru etapa a 9-a din play off-ul Diviziei A de handbal masculin.

    Cultură

    „Banditul Whiskey”, celebrul spărgător de bănci din Ungaria născut în România, este invitatul special în Târgul de la Biharia
    Ambrus Attila este prezent la târgul de antichităţi din cetate cu un stand de obiecte din ceramică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tâlhărie pe Calea Borșului. Un bărbat a fost arestat după ce i-a cerut victimei o țigară și i-a smuls telefonul
    Un incident violent s-a consumat ziua, în amiaza mare, în zona Căii Borșului, în apropierea pasajului pietonal de sub calea ferată, unde un trecător a fost atacat de un bărbat de 43 de ani.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Judo Club Liberty Oradea a fost premiat la Campionatul European de la Tbilisi
    Președintele Judo Club Liberty Oradea, Loredana Lascău, a fost invitată de conducerea Uniunii Europene de Judo (EJU) la Campionatul European de seniori 2026, găzduit de capitala Georgiei, Tbilisi.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Judoka orădean Alex George Creț a cucerit medalia de bronz la Campionatul European de seniori
    Revenit la finele anului trecut la categoria de greutate la care s-a consacrat - 90 kg, Alex George Creț a realizat sâmbătă o performanță remarcabilă la Campionatul European de judo seniori, care are loc în aceste zile la Tbilisi (Georgia).

    Cultură

    Satul Lunca a primit „specializarea patrimoniu cultural imaterial” pentru meşteşugurile practicate de Răzvan Mihai Fericean
    Specializarea în Patrimoniu Cultural Imaterial (PCI) se axează pe studiul, identificarea, documentarea, salvgardarea și promovarea practicilor, reprezentărilor, expresiilor, cunoștințelor și abilităților transmise din generație în generație în cadrul comunităților.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X